Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 115 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gerçek faydalanıcı bilgi formu(CEZALAR)

Kıdemli Üye

Gerçek faydalanıcı bilgi formu(CEZALAR)

Kolay gelsin herkese, gerçek faydalanıcı bilgi formu vermeyenlere 2.500 tl tutarında ceza ihbarnameleri tebliğ edilmiş, bu arada TÜRMOB bu cezalarla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşme içinde olduğu ve bildirim vermeyi unutanların 23.09.2021 tarihine kadar yani bugün verdikleri takdirde ceza yazılmayacağı konuşuluyor, bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Çünkü bir şahıs adi ortaklık firması için vermeyi biz de unuttuk, henüz herhangi bir tebligat gelmedi ama gelmeden versek mi bugün diye düşünüyoruz.

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Hemen verin.

Geçen ay forumda konusu vardı, vermeyenlerin geç de olsa hemen vermesi gerektiğini belirtmiş idim. Bildirim formu niteliğinde olduğu için cezası yüksek. > https://forum.mustafagulsen.com/show...ek-faydalanici
    SMMM Zafer ONGUN

Kıdemli Üye
    Alıntı zaferongun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen verin.

Geçen ay forumda konusu vardı, vermeyenlerin geç de olsa hemen vermesi gerektiğini belirtmiş idim. Bildirim formu niteliğinde olduğu için cezası yüksek. > https://forum.mustafagulsen.com/show...ek-faydalanici
    tebliğ ilk yayınlandığında tüzel kişiler için ifadesi aklımda o kadar kalmış ki, yazının arasında geçen adi ortaklıklar ifadesini bile kaçırmışım ya da tüzel kişiliği olan adi ortaklık olarak algılamışım, dolayısı ile şahıs adi ortak işletmeme gerçek faydalanıcı formu vermedim...2.500 tl ceza mı gelecek şimdi.Çok üzüldüm.

Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı Sezenn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tebliğ ilk yayınlandığında tüzel kişiler için ifadesi aklımda o kadar kalmış ki, yazının arasında geçen adi ortaklıklar ifadesini bile kaçırmışım ya da tüzel kişiliği olan adi ortaklık olarak algılamışım, dolayısı ile şahıs adi ortak işletmeme gerçek faydalanıcı formu vermedim...2.500 tl ceza mı gelecek şimdi.Çok üzüldüm.
    Hayatımız ceza olmuş. Muhasebe yapmıyor nasıl ceza yemeyiz onu düşünüyoruz artık.
    Görelim bakalım Mevla neyler;
    Neylerse güzel eyler

Kıdemli Üye
    Alıntı tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayatımız ceza olmuş. Muhasebe yapmıyor nasıl ceza yemeyiz onu düşünüyoruz artık.
    Bu kadar kdv ve muhtasarın arasında valla modum düştü, moralim bozuldu şu ceza düşüncesine..

Kıdemli Üye
    Peki adi ortaklık şifreleri ile mi giriş yapacağım bildirim için, eşit paya sahip iki ortağı da bildireceğim bu şekilde değil mi?

Müdavim Üye zaferongun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Peki adi ortaklık şifreleri ile mi giriş yapacağım bildirim için, eşit paya sahip iki ortağı da bildireceğim bu şekilde değil mi?
    Evet. (Tebliğde eşit pay sahibi adi ortakların bildirimi için net bir ifade olmasa da eğer paylar 50-50 eşitse ikisini de bildirin.)
    SMMM Zafer ONGUN

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Kolay gelsin herkese, gerçek faydalanıcı bilgi formu vermeyenlere 2.500 tl tutarında ceza ihbarnameleri tebliğ edilmiş, bu arada TÜRMOB bu cezalarla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşme içinde olduğu ve bildirim vermeyi unutanların 23.09.2021 tarihine kadar yani bugün verdikleri takdirde ceza yazılmayacağı konuşuluyor, bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Çünkü bir şahıs adi ortaklık firması için vermeyi biz de unuttuk, henüz herhangi bir tebligat gelmedi ama gelmeden versek mi bugün diye düşünüyoruz.
    Kesin bilgi mi size veya bir yakınınıza tebliğ geldi mi siz gördünüz mü yoksa duyum üzerine mi yazıyorsunuz. Tebligat olsa 23.09.2021 diye sabit tarih olmaz diye düşünüyorum. Bu bilgi teyide muhtaç

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    başka kimseye böyle bir tebligat ulaşan var mı

Üye
    "TÜRMOB bu cezalarla ilgili Maliye Bakanlığı ile görüşme içinde olduğu ve bildirim vermeyi unutanların 23.09.2021 tarihine kadar yani bugün verdikleri takdirde ceza yazılmayacağı konuşuluyor" BİLGİSİ DOĞRU DEĞİLDİR Süre Tebliği veya sirküler ile uzatılır