Sayfa 6 Toplam 8 Sayfadan BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu
Toplam 76 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şahıstan Limitede dönüştürme (Tür Değişikliği)

Kıdemli Üye
    Nereden
    AYDIN
    Merhaba üstadlarım, şahıs işletmesini ltd. şirketine dönüştürmek istiyorum. konu ile ilgili çalışmalarını emaile gönderir misiniz? muhasebe.erdal@hotmail.com
    cinar_erdal

Kıdemli Üye
    bu çalışmayı bannada gönderebilirseniz muhaseberapor1@gmail.com

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Merhaba,
    Şahıs firmasını Limited şirketine dönüştürmeyle ilgili çalışmayı bana yollaya bilirseniz çok sevinirim. metinnozenc@gmail.com

DEVİR İLE ALAKALI ( ŞAHIS FİRMASINDAN LTD ŞİRKETE ) HATIRLADIKLARIMI YAZIYORUM.
    ÖNCE ŞAHIS FİRMASININ İTO KAYDI YOKSA İTO KAYDI YAPILACAK
    SONRA BİLANÇO ÇIKARILACAK. HANGİ GÜN İSE. GELİR GİDER BORDROLAR VS.
    VERGİ DAİRESİNE MÜRACAAT EDİP HARÇ MUAFİYET YAZISI İSTENECEK. BEN FARKLI BİR VERGİ DAİRESİNİN VERDİĞİ YAZIYI GÖSTERİP ALMIŞTIM. SORUN OLMADI.
    KANUNU YAZIYORUM. VD. CEVABINDA YAZIYOR ZATEN 492 SAYILI HARÇLAR KANUNU GENEL MUAFLIKLAR 123 MD. 3.PARAGRAFINDA "LTD ŞİRKET KURULUŞUNDA.... DİYE VE YİNE 488 SAYILI DAMGA V. KANUNU 2 SAYILI TABLOSUNDA DAMGA V. İSTİSNA EDİLEN KAĞITLAR BÖLÜMÜNDE ıv - 17.BEND bakınız.
    BU HARÇ MUAFİYET YAZISI İLE HAZIR OLAN ŞİRKET ANA SÖZLEŞMESİ TASTİĞİ İÇİN NOTERE GİDİLİYOR. BANA MERSİS İŞLEM YAPTIRMADI İTO. ÖZELLİKLE DEVİRİ ESKİ USUL DEDİ. NOTERE VD HARÇ MUAFİYET YAZISI VERİLİP ŞİRKET HARÇSIZ KURULUYOR.
    İTO YA MÜRACAATTA NORMAL KURULUŞMUŞ GİBİ EVRAKLAR + TÜR DEĞİŞTİRME PLANI VS EKLENİYOR. ÖZELLİKLE ARAÇ, GMENKUL, MARKA VS. VARSA ONLAR İÇİN EVRAK DOLDURUP VERİN. O KURUMLARA İTO BİLDİRİYOR. VD POTANSİYEL V.NO ALMAYI DA UNUTMAYIN İTOYA GİDERKEN. SERMAYE TESPİT RAPORUNDA ÖZSERMAYE RAKAMINI DOĞRU BEYAN EDİN YOKSA DÖNÜYOR. YANİ ÖZSERMAYE RAKAMI 205,800 ÇIKIYORSA ŞİRKETİN KURULUŞ SÖZLEŞMESİNDE DE SERMAYE O OLACAK. RAPORU ONA GÖRE AYARLAYIN.
    SONRA İTO TESCİL OLUNCA DA V.D. ŞİRKET KURULUŞU VERİLİP ŞİRKET AÇILIYOR. ŞAHIS FİRMASI İÇİN NORMAL KAPANIŞ VERİLİYOR.
    ŞAHIS FİRMASINDAN ŞİRKETE FATURA KESİLİYOR. ANCAK FATURAYA KDV KANUNUN 17.4.C MD. GÖRE KDV DEN MUAFTIR YAZILIYOR. KDV MUAF. ( MAL, ARAÇ, DEMİRBAŞ VS )
    SSKYA İŞYERİ BİLDİRGESİ. ÜSTÜNDE NEVİ DEĞİŞİKLİĞİ İŞARETLEYİP VERİLİYOR. EN KOLAYI SSK. SADECE ESKİ NOYU SİSTEMDE GÜNCELLİYOR. SSK GİRİŞ-ÇIKIŞ VS YOK. NUMARAA DEĞİŞMİYOR. SADECE ÜNVANI GÜNCELLİYOR. AMA 10 GÜN İÇİNDE YAPILMALI TESCİLDEN SONRA.
    TRAFİK ŞUBEYE GİDİP YENİ RUHSATLAR VS ALINIYOR.
    ESKİ ŞAHIS FİRMASININ KAPANIŞ BİLANÇOSU ŞİRKETE AÇILIŞ BİLANÇOSU OLARAK VERİLİYOR.
    KISIT DÖNEM GELİR V. V.S. BENCE DE YOK. BEN DE ARAŞTIRDIM. ŞAHIS KAPANIŞI NORMAL MARTTA GELİR V. VERİLİYOR. EK BİR İŞLEM YOK.
    AKLIMA GELENLER BUNLAR. KOLAY GELSİN.

Yeni Üye
    Şahıs firmasını (bilanco )Limited şirketine dönüştürmeyle ilgili çalışmayı bana göndermenizi rica ederim tufankaraman@gmail.com

Yeni Üye
    Nereden
    tekirdağ
    Şahıs firmasını Limited şirketine dönüştürmeyle ilgili çalışmaları bana da yollayabilirseniz çok sevinirim. yenici@hotmail.com
    TEKİRDAĞ

Müdavim Üye
    Şahıs işletmesini limited şirketine çevirmek isityoruz.Aktifini ve pasifi ile LTD. geçireceğiz.Ama aklımızda bir kaç soru var
    1-Sahıs işletmesinin vermiş olduğu vadeli çekleri var bunların durumu ne olacak
    2-Banka hesaplarınındaki bakiyelerinin durumu ne olacak.
    3-ÇekmiŞ olduğu kredilerinin durumu ne olacak.
    4-Müşterilerden almış olduğu çekler ve senetler var bunların durumu ne olacak
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Müdavim Üye
    GÜncel.....
    \"Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür;ama hiç kimse kendini değiştirmeyi düşünmez\"

Müdavim Üye spawn43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YENİ_SMMMCİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GÜncel.....
    Bakiyeler doğru değil mi üstadım ?
    Geçen hafta böyle bir değişiklik yaptık borç alacak aynı şekli ile kaldı.
    'Harvard üniversitesinden 10.000,00 dolara alacağınız bir yıllık eğitimi, 5 dolarlık kütüphane kartıyla da alabilirsiniz.''
    -ALBERT EİNSTEİN-

Yeni Üye
    Işlemi yeni yapan oldumu ne kadar maliyet çikiyor???