Sayfa 1 Toplam 17 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 170 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KGK 'ya Denetim Sınavı Yapılması Yönünde Mail

Ziyaretci
    KAMU GÖZETİM KURUMUNA Mail atarak türmob ve istanbul smmm odasınınve muhalefetteki meslekte birliğin görüsü aksine denetim sınavı yapılmasını istediğimize dair mail kampanyası yapmaya davet ediyorum.
    Çünkü türmobun savında tüm smmm'ler sınav istemiyor ,denilmektedir.Sınav isteyen smmm yoktur ,argümanı öne sürülüyor. Kapalı kapılarda da sınav olsa bile 10 yıl üstüler sınavsız diğerleri sınavlı olsun ,denmektedir.
    Yani kendilerine yontmaktadırlar.Tüm ,SMMM 'leri değil sadece azınlıktaki belirli bir çevreyi düşünmektedirler.
    Tepkinin boyutu artmassa 10 yıllık smmm 'ler ve ymm 'ler haketmedikleri bir ruhsatı sınavsız alacaklardır.(İçlerinde hakedenler elbette vardır.Onların sayısı denetim alanında fiilen çalışanlar iseçok azdır.)

Sınavsız alsınlar ne olacak ki diyenlere;

Piyasayı yönetim kurulundaki çooookkk kıdemli smmm'ler ele geçirecekler .Ve de siz zorlu sınavlarda ter dökerken kamu gözetim kurumuna sınavla alanlar 3 yılda staj yapmalılar,argümanı üzerinden yükleneceklerdir.Bu stajıda sınavsız ruhsat alan smmm'lerin kurduğu denetim şirketlerinde eleman olarak çalışarak yaparak denetimedevam etsinler diyeceklerdir.
    Parayı onlar alıp size cüzi bir ücret ödeyeceklerdir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Olaya 2 yönden bakmak lazım.Sınavın olması gerektiğini kabul ediyorum.Kendilerine yontmaya çalışanlarla ilgili olarakta zannediyormusunuz ki ne kadar yontarlarsa yonsuntlar bu işi yapacak yeterliliklte olan kaç kişi var ve bu yeterlilikte bulunanlar tüm bu yükün altından kalkabilecek güçte mi ? Şimdi ben desem ki ne o kadar güce sahip olan var ne de karşılarında bu işi onlara bırakıp cüz'i paralara çalışlacak kişiler var...
    Her özgürlüğün içinde bir tutsaklık gizlidir...

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın oya hanım ben yaklaşık 2 ay önce kamu gözetim kurumuna mail attım ve uzun uzun burdaki görüşlerimi ve sakıncalarımı anlattım ve aynen sizin dediğinize yürekten katılıyorum bende herkesi bu çağrıya davet ediyorum,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci

10 yıllık kıdem mevzusu tamamen uydurma bir haberdir.10 yıldır baş denetçi ünvanıyla denetim firmasında çalışanlardır onlar. ki lisansları vardır onların sadece geçiş aşamasında bir kısmına baş denetçi ünvanı ile sınavsız verilmiş bu lisans belgeleri o kadar.Hayır tuhaf bir duruma döndü olay,bunu uyduranlarda kendi yalanlarına inanmaya başladılar.Hiç olur mu böyle birşey.

Ziyaretci
    Ya da inanmaya devam etsinler onlar bırakalım ,2 Kasım 2011sabahı gibi olsun herşey birden bire ansızın sabah bir uyansınlar resmi gazete karşılarında böyle olurasa daha güzel olacak inanın.. ANSIZIN BİRDEN BİRESABAH SÜRPRİZİ!!!

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    olacağına bak.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci
    Ama biz yine de Oya hanımın dediği gibi KGK na hepimiz mail atalım arkadaşlar 10 yıllık kıdem olmaz sınav şart herkese eşit şartlarda diye, en azından yapmadık demeyiz ,sonunda uğraşalım bizde madem ki onlar uğraşıyorlar .www.tmsk.org.tr iletişim bilgileri dediğimizde bilgi@kgk.gov.tr ama ben direkt tmsk iletişim bilgileri dedim ve küçük mektup işaretinden daha kolay gönderdim bilginize..MAİL KAMPANYASINA DESTEK LÜTFEN!!! Edited by: CANSUCAN

Kıdemli Üye
    Nereden
    10
    destekliyoruz. az önce mailimi attım.
    Doğruların Yemin Etmeye İhtiyacı Yoktur.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Denetim yetkisi, sınavla alınmalı. Sınavın ardından ise aynı sürücü kursu sınavından sonra nasıl farklı farklı konularda (motosiklet, otomobil, kamyon, tır,...) ehliyet almaya hak kazanıyorsa kişi, denetim sınavında başarılı olduktan sonra da alacağı tür koduna göre (imalat, inşaat, iade, ihracat, mali tablolar, borsa, yatırım....) sertifika-belge almalı...
    dalında uzmanlık gerektiren bir sınav olmalı....

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye

Arkadaşlar Dün Tide (Türkiye İç Denetim Enstitüsü)'nün Düzenlediği "Denetim Mesleğinin Gelişimi ve Beklentiler” konulu Foruma katıldım.Oraya Yahya Arıkan da katıldı.Söylediği şuydu Kamu Gözetim Kurumu ile Görüşmemiz sonucunda 10 yılda anlaştık ama bu yıl olayını aşağıya çekmeye çalışıyoruz gibi.Fakat Forum girişindeki yerli Denetim Programı Tanıtım Stantında, Stanttaki Görevliyle (Mali Müşavir) ile yaptığım konuşmada görevli şöyle söyledi." Biz sürekli Kamu gözetim kurumuyla irtibat halindeyiz.Sınav kesinlikle olacak ve yıl şartı diye birşey yok dedi.<div></div><div> Şimdi hangisine inanmak gerekiyor size bırakıyorum.Yıllarca bize pembe rüyalar gördürmeye çalışıp bizim zamanımızı harcayıp,kendilerine pay çıkaranlara mı yoksa gerçekçi olup sistemin içinde olanlara mı??</div><div></div><div>Bir de Panelde Denetim firmasından gelen konuşmacı kalitenin elemeyle,iyi seçimle olabileceği söyledi.Yahya Arıkan da bir nevi konuşmacıyı tersleyip hemen sınav konusuna bağlayıp biz herşeyi biliyoruza getirdi.</div><div></div>
    Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)