Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 s.k.teşviği

Müdavim Üye
    kolay gelsin arkadaşlar.
    bu ay zirve programı ile bir süredir 6111 teşvik uyguladığım firma için "6111 kontrolünü otomatik yap" seçeneği ile bordro yaptım. 2 işçiden birisi için 6111 uygulanamaz mesajı verdi. bilgiler şöyle:

A işçisi:
    işe giriş tarihi: 01/04/2011
    ortalama işçi sayısı: 5
    teşvik süresi: 24 ay

B işçisi:
    işe giriş tarihi: 01/05/2011
    ortalama işçi sayısı: 5
    teşvik süresi: 24 ay

bu ayki çalışan işçi sayısı: 6

ben bu iki işçi de teşvikten faydalanbilir diye biliyorum. yanlış mı biliyorum? bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Müdavim Üye

01/04/2011 işe giren işçi ; 6.işçide yararlanır<div>01/05/2011 işe giren işçi : 7.işçide teşvikten yararlanır. </div>
    Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır..

Müdavim Üye
    https://ebildirge.sgk.gov.tr/WPEB/js...12_duyuru1.htm

bu duyuruya göre ikisi de faydalanbilir diye düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Alıntı hot lava Nickli Üyeden Alıntı
    https://ebildirge.sgk.gov.tr/WPEB/js...12_duyuru1.htm

bu duyuruya göre ikisi de faydalanbilir diye düşünüyorum.
    Sizin gönderdiğiniz duyurudaki örneğe göre nasıl faydalanabilir anlayamadım neye dayanarak yararlanabilir dediğinizi açıklarsanız sevinirim.

2011/Nisan ayında işe alınan (A), (B) ve (C) sigortalılarına ilişkin ortalama sigortalı sayısının 6 olması ve 2011/Temmuz ayında 8 sigortalı çalıştırılması nedeniyle, geçici 10 uncu maddede öngörülen teşvikten, 2011/Temmuz ayında (A), (B) ve (C) sigortalılarının yalnızca ikisinden dolayı yararlanılabilecek,

Müdavim Üye
    2011/ Nisan ayında işe alınan sigortalılara ilişkin ortalama sigortalı sayısı : 6
    2011/ Temmuz ayında işe alınan sigortalılara ilişkin ortalama sigortalı sayısı: 6

2011/Ağustos ayında 7 sigortalı çalıştırıldığı varsayıldığında,
    - 2011/Nisan ayında işe alınan (A), (B) ve (C) sigortalılarına ilişkin ortalama sigortalı sayısının 6 olması ve 2011/Ağustos ayında 7 sigortalı çalıştırılması nedeniyle, geçici 10 uncu maddede öngörülen teşvikten, 2011/Ağustos ayında (A), (B) ve (C) sigortalılarının yalnızca birinden dolayı yararlanılabilecek,

- 2011/Temmuz ayında işe alınan (G), (H) ve (L) sigortalılarına ilişkin ortalama sigortalı sayısının 6 olması ve 2011/Ağustos ayında 7 sigortalı çalıştırılması nedeniyle, geçici 10 uncu maddede öngörülen teşvikten, 2011/Ağustos ayında (G), (H) ve (L) sigortalılarının yalnızca birinden dolayı yararlanılabilecek,

bu kısımlar benim örneğe tam uyuyor.
    7 kişi çalışmasına rağmen ve ortalamalar 6 olmasına rağmen 2 kişi teşvikten faydalanıyor.Edited by: hot lava

Müdavim Üye
    Sayın hot lava kardeşim ;
    (G), (H) ve (L) sigortalılarının yalnızca birinden (bir) dolayı yararlanılabilecek diyor. Ben yanlış anlamıyorsam yanlızca birinden dolayı yararlanılabilecek'ten anladığım bir kişi yararlanıyor olduğu. [img]smileys/smiley1.gif[/img]

Müdavim Üye
    nisan ayında işe giren 3 kişiden yalnız 1 tanesi,
    temmuz ayında işe giren 3 kişiden yalnız 1 tanesi,

şeklinde.
    yani 2 kişi.

Müdavim Üye
    (a) işçisi 20.07.2012 girişli önceki altı aylık dönemde ara erildiği için ortalama sıfır bu kişi 2012/7 dönemde faydalanıyor (b) işçisi 03.08.2012 tarihinde giriyor bu işçide ortalamanın üstünde olduğu için 2012/8 ayda faydalanıyor fakat (a) işçisi 31.08.2012 tarihinde işten çıkıyor zirvede bu hesaplama yaptığımızda (a) ve (b) işçilerinin ortalamasını 0 gösteriyor yani (a) işçisi çıksa bile (b) işçisinin teşvik hesaplamasına dahil ediyor yani 2012/7-8 aylarda iki işçinin teşvik hesaplamasına dahil etmesi doğru fakat 2012/9 ayda (a) işçisi ayrılınca (b)işçisinin faydalandırmaması lazım diye düşnüyorum bana göre bu yanlış sonuçta o kişiden önceki ayda bir işçi işe girmiş bu durumda ortalaması 1 olacağından (b) işçisi (a) işçisi çıktığı zaman teşvikten faydalanamaz diye düşünüyorum yanlışmı görüyorum fikirlerinizi faylaşırsanız memnun olurum

Kıdemli Üye
    teşvik teşvik değil sanki, labirent.... borcun yoksa faydalan işte.. ne bu ya... yok son altı ay, yok giriş tarihi.... yok yaş sınırı bilmem nee......allah aşkına yasa tuzaklarla dolu. sonra yersiz yararlandınız diye düzeltme verin diye yazı gönderiyorlar. gel bi de bundan yak