Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MÜKELLEF BİLGİLERİ BİLDİRİM FORMU

Üye

20 Ocak 2012 tarihli ve 28179 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 413 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile Mükellef Bilgileri Bildiriminin, elektronik ortamda verilmesi zorunluluğu getirilmiştir
    1/4/2012 - 31/05/2012 tarihinde bilgiler girilip 31/5/2012 tarihine kadar onaylanması gerekmetedir.

Formun gereksizliği , elektrik ve doğalgaz abone numarası hariç diğer bilgilerin tamamı Yıllık (gelir/Kurumlar) beyannamelerinde mevcut olduğu , Biz Meslek mensuplarına angarya vs vs bir kenara bırakıyorum
    Formu sayfa sayfa (ileri tuşu ile yeni sayfa geliyor) yapmaları CTRL-V (copy paste Kopyala yapıştır işlevinin sayfada çalışmaması) Nace kodu hatalı girildiğinde sistemden atması ve silbaştan aynı bilgileri girmeniz gerekiyor
    Ben test edeyim diye 1 firmanın bilgilerini gireyim dedim 30 dakikamı aldı.
    Devletin elinde olan bilgileri bizlerden manuel olarak giriş yapmamızı istemesi tuhaf değil mi? Biz devletin emir erlerimiyiz? SGK da işyerlerinin vergi numaraları yok mu ki bize SGK numarasını elle girmemizi istiyor? Sayın meslektaşlar, Üstadlar ,bu konuda biraz duyarlı olup devletin bizleri mübaşir gibi TÜİK angarya işlerini yaptırmasına karşı durmalıyız. 16 yaşından büyük kadın çalışan erkek çalışan GİB in umurunda olduğunu sanmıyorum tamamen Saçma sapan çalışan İstatistik Kurumunun

Yeni Üye
    Bildirimde eksik veya yanıltıcı iblgi verenlere VUK 355 e göre Özel usulsüzlük cezası kesilecekmiş, bulurlarsa kessinler ben sırf kızdığım için elektrik ve doğalgaz bilgilerini yanlış gireceğim. Böyle rezillik olmaz

Turkiye

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Özellikle dikkat ettiğim "Kopyala Yapıştır " cumartesi gününe kadar çalışmaktaydı.Bugün birkaç kez denemem sonucu çalışmadığının farkına vardım.Acaba diyorum programcılar için bir engel mi koymaya çalıştırlar.

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Ziyaretci

Mükelleflerin kendi şifrelerinden bildirimlerinide kaldırmışlar,nasılsa muhasebecilerin vakti bol başkaca işleride yok zaten, hanioyalansın diyeçocuklara (adı sanırım puzzle'dı ) yapboz verirler ya, üzerimizdeki yükleri hafifleteceklerine yenilerini ekliyorlar. Yakında ikincil düzenlemelerle ilgili ucu açık sayısız tebliğlerde gelir, yıllardır ne baharımız bahar ne yazımız yaz, hep kış'tayız hep kış'tayız(!)..