Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DENETİM EĞİTİM ÜCRETİ 390 TL

Ziyaretci

TÜRMOB BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINDA KAMU GÖZETİM VE DENETİM KURUL BAŞKANI AÇIKLAMALARI ŞUNLAR DEĞİL MİYDİ ?
    SSMMMO 390 TL DENETİM EĞİTİM ÜCRETİ İSTEMEKTE !

Ve Beklenen Açıklama Bugün geldi...(Bağımsız Denetim = SMM lerin Durumu)

Türmobun 64.Başkanlar Kurulu Toplantısında Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurulu Başkanı Seyit Ahmet BAŞ bol hikayeli,ama kararlı ve kendinden emin,TEK SÖZ SAHİBİ BİZİZ diyen açıklamalarıyla;

1.Bağımsız Denetim Lisansını alacakların SINAVA gireceklerini,(Birilerine Muafiyet varmı açıklama yapmadı)
    ...
    2.Eğitimlerle ilğili;Türmob Başkanı Nail SANLI nın ısrarına rağmen bir açıklama yapmayarak YAPILACAK EĞİTİMLERİ KABUL VE ÖN ŞART OLARAK görmediklerini,
    3. TTK nın uzayacağını ve maddelerinin değişeceğini;

4. Bağımsız denetime tabi olacak firmaların Muhasebe ücretlerini zor ödediğini,üstüne birde Bağımsız Denetim Ücretini ödeyemeyeceğini o yüzden KADEMELİ GEÇİŞİ düyşündüklerini süreninde sanki uzayacağı gibi net olmamakla beraber ifade etti...

5.Bu Süreçte Kurulun kurulmasıyla SMMM ve YMM lerin bu pastadan yabancılara göre daha fazla pay almasının sağlanması gerektiği bence anlamı çıkacak açıklamalarıyla Bürüksel Odaklı yetkilendirmeyle Kurulun tanınacağını ve yetki alacağını, bizlerinde bu sayede Tüm Raporlarımızı dünya ölçütünde kabul gören bir duruma getireceğimiz ve denkliğimiz olacağı ifadelerinde bulunmuştur....

İlgili arkadaşlara duyrulur...
    NE YAPALIM KAMU GÖZETİM BAŞKANINI MI DİNLEYELİM, YOKSA BİZİM ODANIN DENETİM EĞİTİM ÜCRETİNİ ÖDEYİP EĞİTİM Mİ ALALIM

Yeni Üye
    Kamu gözetim kurumu inşallah herkese sınav yapar.Türmoba kalırsa kalitesizlik diz boyu olacak.Önüne geleni smmm yaptıkları gibi önüne geleni denetçi yapacaklar.
    Son dakika aralarında anlaşıp eğitim alan 15 yıl kıdemi olanlara muafiyet verirlerse kamu gözetim kurumuda işi sulandırmış olur.
    Denetim eğitimleri ilanı verilmedi.Türmob kamu gözetim nisan ayında tebliğ yayınlarsa ve sınav yapıyorumderseeğitimlerine katılacak smmm bulamaz.