Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM ODALARININ 390 TL DENETİM EĞİTİM ÜCRETİ NEDİR

Ziyaretci

Sevgili arkadaşlar baştan da genel ilke olarak kabul edildiği üzere BAĞIMSIZ DENETİM EĞİTİM ücretleri için TÜRMOB tarafından para talep edilmiyor .Fakat bazı odaların saat ücreti 5 TL yi geçmemek üzere toplam 390 TL ücreti ödemeye mecbursunuz üstelik en erken tarihte eğitimler başlar başlamaz diye bir takım talepleri var denetim eğitimi için zorunlu diyorlar üstelik 36 saati internetten olan bu eğitimin 42 saati yüzyüze ve toplam 210 TL yapıyor üstelik temel anlamda ücretsiz olacağı duyurulan bu eğitim için odaların mecbur tuttuğu bu para talebi nedir?Ayrıca bunu peşin istiyorlarama enteresan olan sadece denetim eğitimi için istediklerini söylüyorlar.Oysaeğitim sürecinde TTK SONRASI VE UFRS sonrası portal üzerinden değerlendirme yapılacak başarısız olanlar DeNETİM eğitimine katılamayacak diyorlar peki ozaman bizimbunu odalara hep birlikte sorma hakımız yok mu ?Henüz girmediğimiz ve gireceğimizde değerlendirme sonucu belli olacak bu DENETİM EĞİTİMİ için bizden niçin öncelikle 390 TL yi peşin tahsil etme yoluna gidip mecbur tutuyorlar?Bunu anlayan bir arakadaşım lütfen bana anlatsın şimdiden istedikleri bu eğitim ücreti nedir bu bazı odaların?NEYİN PARASI BU ?
    Edited by: CANSUCAN

Yeni Üye
    TTK SONRASI VE UFRS sonrası portal üzerinden değerlendirme yapılmayacak. Çünkü katılan herkes belgelerini alacak.Şu anda 45.000 kişiye katılım belgesi (verilecek)Denetim eğitimleri ttk ve kobi tfrs gibi zorunlu değil.İsteyen katılmayabilir.Birkaç büyük oda denetim eğitimlerinde para almayacağını söyledi.Küçük odalar ise para alacaklar.Odaların eğitmen ücretlerini karşılayacak kasalarında paraları olmadığını beyan ederek katkı sağlayın parasıdır.
    Dışarıdan bu eğitimler alınmak istense en ucuzu 1.500 tl'dir .Denetim yazılımı ACL ve diğer yazılımların kursu yaklaşık 2500 tl civarındadır.İstanbul odası acl kursu düzenledi. Notlar ve dökümanlar kursa katılanlara veriliyor. Yani para verdikten sonra bu işi yapabilirmiyim diyenlere kesin birşey söylenemez.Bu kurslara katılıp sadece sertifika koleksiyonu yapanlar olduğu gibi şirket kuranlarda vardır.

Ziyaretci

Katılmazsınız olur biter.<div>Eğitimi verenlerin kalitesi ortada. Sana ne katacakki senden ne ne istiyor.</div><div>Yahudilerin bu sözünü çok tutarım</div><div>"Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim"</div><div>1500 tl ye aldığın eğitim seni denetçi yapabilir ama odaninki şüpheli.</div>

Kıdemli Üye
    Nereden
    10

Bu neyin parası biliyor musuzun? Türmob bağımsız denetim lisanslama sınavlarını kendisinin yapacağını zannederek eğitmen yetiştirmeye başladı. haliyle bunlara biraz masraf yaptılar. daha sonra anlaşıldı ki Türmobun bu işte hiç ama hiç yetkisi yokmuş. kendi kendine gelin güvey olmuş kimseye danışmamışlar dolayısıyla masrafları kucaklarında kalmış. eee muhasebeci üyeleri ne güne duruyorlar. bir cd yi bunlara 390 veririm. bir tane de eğitim elamanı bir iki saat bunlara bişeler anlatır. iş olur biter. işte bu para bunun içindir. her şey adatmaca. Ancak anlamadığım bir şey var. TTK için verecekleri eğitime Tüccarlar da girebilir. bunlardan da acaba para almışlar mı? yada bunlara da giriş çıkış kontrolu için kart vermişler mi? merak ediyorum. bunu takip edecem. eğer böyle bir şey varsa vay türmob un haline.
    Doğruların Yemin Etmeye İhtiyacı Yoktur.

Ziyaretci

Ama biz bu eğitime referans alacağız KGMSK 'dan diyorlar.Ve bir anlamda sanki sadece bu eğitime katılanlar denetim yapabilmeyi öğrenecekler ve denetçi olabilecekler gibi ısrarla söylenen bir takım sözler duyuyorum seminerlerde,Kişisel olarakta bana çok şey katacağı inancını taşıdığımı söyleyemem aslında girdiğim TTK eğitimi tam bir hayal kırıklığı idi.Keşke böyle olmasaydı diyor gönülama gerçekten öyleydi.ileride mutlaka işinize yarayacaktır bu sertifika gibi sözler şaşırtıyor sadece insanı daben hala anlamadım gitti bu ücret MECBURİYETİNİ
    Edited by: CANSUCAN

Ziyaretci
    3568 sayılı Kanunun ,5786 sayılı Kanun ile değişen 44. maddesinde yer alan MESLEKİ GELİŞTİRME EĞİTİM lerinin yapılmasına olanak sağlamak deniyor TÜRMOB EĞİTİM PROJESİ için aman yok ben vazgeçtim arkadaşlar eğer benim mesleki gelişimi mi böyle sürekli benden ya da böyle düşünen herkesten karşılığında maliyet yaratarak para talep ederek yapacaksa meslek odalarımız ben kendi kendimi geliştiririm.Gerek yok kalsın inanın !Aidat ödeneklerimi, gününde ve zamanında yapıyorum yeter....