Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bir soru

Ziyaretci

Forum Arkadaşlarına Selam. Benim kişisel bir problemim var ve sizlerler hem paylaşmak hemde danışmak mahiyetinde yazmak istedim.

Sm iken sınavlara girdim ve SMMM ünvanı almaya hak kazandım. Ruhsat kaşe vs tüm harç ücretlerini yatırdım. Kaşem ve SMMM ruhsatım odaya geldi. Fakat oda bana teslimatı yapmıyor nedeni ise odaya olan aidat borcum. Neyse belirli bir rakkam ödedim ve halen ödüyorum da. Ama halihazırda borcum sıfırlanmadı. Ve halen teslim etmiyorlar.
    Odanın böyle bir yetkisi varmı.Bilgisi ve görüşü olan arkadaşların yanıtlaması dileğiyle.

Müdavim Üye
    Nereden
    Şırnak

isterse verebilir:??

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    ODA TAHSİLATI YAPMANIN TEK YOLUNUN BU OLDUĞU İÇİN BİRAZ ZORA KOŞUYOR NORMALDE VERMELERİ LAZIM YANİİ
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Ziyaretci
    Bu belgeleri size vermek zorundalar, borcunuz var ise örneğin faaliyet belgesi vermeyebilirler, ama kazanımlarınızı vermek zorundalar , borçlarınızı taksitlendirirn bence bu sorunuda aşmış olursunuz. Saygılarla...

Değerli Meslektaşım,
    Öncelikle sizi kutluyorum. Odaların borcu olana hizmet vermeyeceğine veya onun kullanması gereken kaşe gibi her zaman mecburen kullanması gereken şeyleri vermeyeceğine ilişkin herhangi bir yasa veya yönetmelikhükmü yoktur.Serbest veya bağımlı çalışıyor isen ve kaşe paranı da TÜRMOB hesabına yatırdıysan kaşeni mutlaka vermeliler.

Ancak;
    Üye aidatları (ödentileri) Odalarımızınasli gelirleri arasındadır. Odalarımızın yaşamlarını sürdürebilmeleri, yani mesleğin gelişiminin ve devamlılığının sağlanabilmesi için yapılması gereken zorunlu giderleri karşılayabilmek için konmuş en önemli gelir kaynağıdır. Diğer bir ifade ile, üyelerin ödedikleri aidatlar mesleğin ve meslektaşların geleceğine yatırım yapmaları, demektir. Odalarımıza vemeslektaşlarımıza ve dolayısı ile mesleğimize devletin hiçbir maddi yardımı bulunmamaktadır.
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    3568 sayılı Serbest Muhasebecilik, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu’nun 16. maddesinde oda gelirleri sayılmış ve maddenin (b) bendinde de “yıllık üye aidatlarının” alınması gerektiği belirtilmiştir. Yasa’nın bu maddesinde üye aidatları hakkında daha fazla açıklamaya yer verilmemiş ancak, gerekli düzenlemelerin yönetmeliklerle yapılacağı belirtilmiştir.

Odalarımız zaman zaman aidatları toplayabilmek için bazı çarelere baş vurmaktadırlar. Sayın Yörükoğlu arkadaşımızın dediği gibi en azından taksitlendirme talebinde bulunmanızda yarar var.
    <O:P></O:P>
    <O:P>Gökhan Dede- Ankara</O:P> Edited by: gokhandede

Ziyaretci

Vergi dairelerine borcu olanlara ait "mükellefiyet olup olmadıklarına dair yazı" verilmiyor diye yakınan odalarımızın, üyelerinin borcuna karşılık böyle bir yol izlemelerinin 2 sebebi olabilir: 1-Şahsınıza karşı kast 2-O koltuğa oturdum diye "paşa" olduğunu sanıyorlar.. Tüm Türkiye'deki odalar için söylüyorum: Önce görevlerinizi layıkı ile yapın, önce meslektaşların düzgün çalışıp, sözleşmelerini yapmalarınıve makbuzlarını kesmelerini sağlayın, büroları ablukaya alarak kiralıkları tespit edin, belediyede zabıta olarak çalışıp SMMM bürosunu akrabasına bırakanları(ÖRNEK) tespit edin..Haa oda yöneticileri için söylüyorum: Sakın bildiklerinizi bize iletin deyip, şikayet edenleri deşifre etmeyi bir daha yapmayın.Görevinizi düzgün yaparsanız bu gibi sorunları çözersiniz, çözemez iseniz oda yönetme işini bırakınız