Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bağımsız Denetimsiz TFRS lerin uygulanması........

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

Değerli arkadaşlar kanuna göre 2013 den itibaren tüm tacirler Kobi Tfrs yi veya bazıları Tam seti uygulamaya başlayacaklar tam seti zaten uygulayanlar hem uyguluyorlar hemde bağımsız denetime şuan tabiler ve burda sorun yok,şimdi bunların dışındakilerdende yaklaşık 10.000 şirket denetime tabi olacaksa gerisi ne olacak ve bu firmalar bağımsız denetime tabi olmayacaksa neden o zaman TFRS leri uygulasınlarki ve uygulayacaklar densede bunu kim veya hanki kurum takip edecek ve buda aynen MSUGT.lerindeki gibi olmayacakmı ve bu tebliğleri uygulamayanlara VUK.353/6.maddede ceza yokmu var ve uygulanıyormu ve bunu gören veya duyan varmı ben 20 senedir görmedim,şimdi eğer bağımsız denetim kademeli olacaksa o zaman muhasebe standartlarına uyulup uyulmadığını kamudan birileri kontrol etmelidir ve bu sanayi bakanlığından birileri olabilir,maliyeden birileri olabilir vs.ama bu kontrol muhakkak olmalıdırki kademeli geçiş başladığında ve sırası gelen bağımsız denetime tabi tutulduğunda denetçiler karşısında bugünkü madem hazır değiliz bu hali bulmasınlar ve bunu iyi etüd etmeliler ve düşünmeliler ve oldu bittiye getirilmesin diyenler varya işte burdada bu duruma düşülmesin,yani bu hamur öyle bir su götürürki 3 tarafı denizlerle çevreli olan bu ülkede buna su yetiremeyiz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    kademeli geçiş hatalı olur
    haksız rekabete rol açar.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    aynen tam isabet,veli kardeş +1.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    bu uygulamalarla ilgili örnek biyografi varmı ?
    FEYZULLAH DEMİRÖZ

Müdavim Üye
    aklıma gelmişken eskiden bir yere yorum yazdığımda yorum yapıldığı zaman bana cevabı mail olarak geliyordu yanlış anlaşılmasın sitem etmiyorum...
    FEYZULLAH DEMİRÖZ

Ziyaretci
    Ufrs uygulama örneklerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
    https://www.denetimnet.net/Pages/UFRS_UMS.aspx

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    Merhaba,
    Ben de artık mail olarak takip edemiyorum, yeri gelmişken...

Ziyaretci
    <a href="https://www.istanbulymmo.org.tr/_fck_dosyalar/file/Kobi-Tfrs%20Egitim%20Notlari_.pdf" target="_blank">
    https://www.istanbulymmo.org.tr/_fck_dosyalar/file/Kobi-Tfrs%20Egitim%20Notlari_.pdf

Tfrs sunumlarına yukarıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

</A>

Müdavim Üye
    denetimle ilgili vermiş olduğunuz linki biraz incelemey çalıştım bana ters gelen konular var örneğin dava konusu olan ve rapordan sonra gerçekleşebilen konuları raporda şartlı görüşle bildiren denetçi burada düzeltilmesine tabi tutuyor diğer bir husus ums 2 ye baktım sadece imalat firmalarına ait bir konu imalat firması diğer işlemleride yapabilir ozaman bunları bir birbirinden ayırt edebilmek için imalat defteri tutmak zorundamıyız bu linkleri vermişsiniz amabana mail olarak gelmedi bakmasam unutacaktım bu konudaki fikriniz nedir....
    FEYZULLAH DEMİRÖZ

Müdavim Üye
    diğer bir nusus şirketler eksi bakiyeyle çalışabileceklermi?
    FEYZULLAH DEMİRÖZ