Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SPK Lisansı Olan Kgk Sınavından Muaf mı?

Ziyaretci
    SPK Lisansı Olan Kgk Sınavından Muaf mı ?
    Bağımsız denetim şirketinde çalışılmasada son sınavda spk bağımsız denetimlisansı alanlar kgk 'nın sınavından muaf olup stajsız ve sınavsız bağımsız denetçi mi olacaklar?
    Muhasebe Derneği toplantısında spk lisansı olanlar sınavlardan muaf olacaklar ,dendi.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Sınav ve yetki kamu gözetim kurulunda. O konuda netlik yok<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Müdavim Üye

Onlara göre sadece kendilerine verilecekmiş bu yetki.KGMDSK 'nın çıkaracağı yönetmelik ve tebliğler biraz midelerine oturacaktır.Çünkü hep beleşçi davrandılar; bu davranış onlara yol ve su olarak geri dönecektir elbet.
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Sn.ksdeons,
    Hayırlı günler.
    SPK ayrı bir kurum,Kamu Gözetim Kurulu ayrı.
    Bir yerden akredite alan diğer yerden almış olamaz.SPK'nın mevzuatına göre sınavada girmiş olabilir.
    Önemli olan Kamu Gözetim Kurulunun tasarrufudur.
    Bir kere şunda anlaşalım.
    Ciddi bir eğitim süreci şarttır.
    Sınava gelince şart olduğu kanaatinde değilim.
    Geçiş süreci için belirli metotlar uygulanabilir.
    Buda yıl şartı olur zannediyorum.

Ziyaretci
    istanbul ymm odası toplantısında ve muhasebe uzmanları derneği toplantısında spk bağımsız denetim lisansı olanların sınavlardan muaf olacakları açıkça belirtildi.
    yani bağımsız denetim şirketinde çalışmasada bir kişi spk lisansı olduğu için kamu gözetim sınavına girmeyerek muafiyet alabilecektir,diye söylendi.Diğer konu 20 yıllık kıdemi olanlar bağımsız denetim tecrübesi olmasadasınavsız ve stajsız bağımsız denetçidir ,diye muhasebe uzmanları derneğinde ifade edildi.
    7 yıl ve altı kıdemi olanlar hem sınava girip hemde staj yapacaklar.

Kıdemli Üye
    Birileri bu yaz armut bol olacak demiş.

Üye
    Kamu Gözetim Kurulu sınav yapacak
    yapsın yapmalı zaten
    ama smmm ruhsatı olan herkes girmeli bu sınava tecrüydi deneyimdi diye şart olmamalı
    sayın ksdeons staj durumu nedir açıklayabilir misiniz ? KGK sınavından sonra mı staj olacak?

Ziyaretci
    İşin daha ilginç tarafı,

7 yıl kıdemi 1 günle dolduran biri eğer ıfac bu uygulamaya onay verirse stajsız ve sınavsız bağımsız denetçi olacaktır.
    7 yıl kıdemi bir günle kaçıransmmm ise hem kamu gözetim kurumunun sınavına girecek hemde 3 yıl bağımsız denetim stajı yapacaktır.

Kamu gözetim kurumu 7 yıl üstüne ilişmeyecek 7 yıl altı kıdemi olanları sınava alacaktır. Ve lisanlama sınavıma gir ,diyecektir..

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    <DIV =msg>arkadaşlar sakin olun ve ne olduğu belli olmayan yazılara itibar etmeyin çünkü birileri ısrarla bu siteye provake yapıyor adı şanı ne olduğu belli değil üye oluyorsun ve hemen yarayı tabi kaşımaya başlıyorlar,itidal itidal itidal sayın arkadaşlar,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Ziyaretci

Arkadaşım başkalarına laf atacağına seminerleri izle bunların hepsi gerçek ,olabilme ihtimalide yüksek.Sen sakin olsan ya da olmasan ne farkedecek? Zatenolacaksa olacak sende kabul edeceksin.En üst noktada halledecekler.Burada sadece kendini avutanlar var.Onun dışında işin içinde olan yok.Bağımsız denetim şirketinde çalışan yok.Bağımsız denetim tecrübesi olan yok.Herkes büyük laflar ediyor fakat icra makamında olanların bu sözler umurlarında bile değil.Varlığınızdan bile haberleri yok.Önceden haber veriyoruz.Sonra nasıl oldu ,demeyin.