Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mali Müşavirlere HomeOfficeYasakAvukatlara Serbest

Yeni Üye

Danıştayın verdiği karar mali müşavirlere şu an için günümüz dünyasında popüler olan home office uygulamasından yararlanmayı engellemiştir.Burada home office uygulamasının avantajları ve dezavantajlarındanbahsetmek den ziyade serbest meslek faaliyeti yapan mimarlar ve avukatlar home officeaçarak ofis faaliyeti sürdürebilirken neden mali müşavirler home officeaçamamaktadır.Öne sürülen görüşler;

Saygınlık açısından böyle olmalı diyerek değerlendirenler açısından bakıldığında; Avukatlardan daha saygın bir mesleğe mi sahibiz? Avukatlara kendi meslek yasaları home office uygulamasına cevaz verdiği için onlar home office açabilmektedirler.

Konut dokunulmazlığı ihlali açısından bakıldığında;
    avukat ve mimar için konut dokunulmazlığı ihlali baro ve mimarlar odası tarafından dillendirilmez ve ön plana çıkmazkenmesleki yasalarındabunu engelleyici hükümler ortaya koymazken,mali müşavirler açısından neden ortaya çıkmıştır?

Müdavim Üye
    Nereden
    bursa
    benim normal ofise hiç ihtiyacım olmuyor.
    mecburen bir ofis gösterdim. ayda 1 kez 2 kez uğruyorum.
    müşterilerin işyerinde hizmet veriyorum.
    sonuçta teknoloji kullanımı - bir notebook - bir akıllı telefon yetiyor.

bir avukat bir davalının hapis yapabileceği bir hususu evinde değerlendirip davaya girebiliyorken,
    bizim vergi beyannamesini evdeki internet bağlantısından göndermemizin ne kadar farklı bir durumu olabilir

kimsenin imzası yok
    bende kullanmayayım

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Gelişen teknolojide ve değişen kanunlarda, meslek mensubuna hep " kendinizi geliştirin, kendinizi aşın " deniliyor, fakat fiziki olarak ta bir mekanda bulunun deniliyor. İSMMMO başkanımz her fırsatta teknoloji kullanımından bahsediyor ama uygulama çelişkili. Mükellefe yerinde hizmet verilesi daha verimli olduğu aşikar.
    Fakat ayda 1 - 2 kez uğramak için de ofis şart deniliyor.
    Saygınlık açısından denildiğinde ise homeofis kullananlar saygınsız ve kalitesiz iş mi yapıyor ?
    Benim bizzat şahit olduğum dış ticaret işi yapan, elinde netbook ile dolaşan tacirler var. Üzerinde düşünülmesi gereken bir konu bence.