Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lütfen dikkat zayıflama hapları??

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli
    Sağlık Bakanlığı'nın "ölümlere yol açabilir" kaygısı ile toplatma kararı aldığı hangi zayıflama hapı Kaçak yollardan üretiliyor?

Piyasada çok satılan "Lida Yosun Kapsülü" zayıflama ürünü ile ilgili gelen şikâyetler üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı, Türkiye'ye kaçak sokulan Lida ürünlerinde, obezite tedavisinde kullanılan sibutramin isimli maddenin belirtilenden 4 kat fazla olduğunu tespit etti. Ürünün doktor kontrolünde kullanılmaması halinde ölümlere yolaçabileceği belirtildi. Valiliklere "çok acele'' kaydıyla gönderilen genelgede, aktar ve baharatçılarda, hatta eczanelerde satıldığı belirtilen kaçak ürünlerin toplanıp imha edilmesi istendi.

ÖLÜME DAVETİYE ÇIKARIYOR

Sağlık Bakanlığı İlaç Eczacılık Genel Müdürü Dr. Mahmut Tokaç Türkiye'de Lida isimli ürünlerin çok çeşitli olduğunu söyledi. Gıda takviyesi olarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın izni ile sokulan ürünlerde sibutramin tespit edilmesi halinde satışına izin vermeyeceklerini söyleyen Dr. Mahmut Tokaç, "Sibutramin maddesi içeren ve obezite hastalarında kullanılan ürünlerin doktor kontrolünde alınması gerekiyor. Aksi halde bu maddenin ciddi yan etkileri bulunuyor" dedi. Bazı ithalatçı firmaların kendi ürünlerinde sibutramin bulunmadığını bildirdiklerini, bunların incelendiğini söyleyen Tokaç, bu tür ilaçların karaciğer, böbrek, kalp yetmezliğine neden olabileceğini vurgulayarak, "Hamileler, alerjisi bulunanlar, emziren lohusalar, felç, böbrek, karaciğer, kalp yetmezliği, yüksek tansiyon riski taşıyanlar ile küçüklerin sibutramin kullanmaması gerekiyor" dedi.

İTHALATÇI: TEHLİKE BÜYÜK

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın Sağlık Bakanlığı'nın incelemesi sürmesine rağmen izin verdiği Lida Yosun Kapsülü isimli ürünü Türkiye'ye ithal eden Marjinal isimli firmanın yetkilileri, kaçak olarak Türkiye'ye sokulan zayıflama tabletlerinin ciddi riskler taşıdığını doğruladı. Kendi ithal ettikleri ürünlerden sibutramin maddesini çıkarttıklarını söyleyen firma yetkilisi Serpil Kuplay, "İçinde sibutramin bulunan ürünler yurtdışında doktor kontrolünde hastalara veriliyor" dedi.

(SABAH)
    Susuyorsam nedeni var.. aslında bir bavul dolusu cümle var defterimde.. ve yara bandı tutmayacak kadar derin tümcelerim.Sen yollarına 29 harfle acı döşeyen birine, \"yara\" değilde,\"yar\"diyebilir misin?

Müdavim Üye
    Nereden
    Şırnak

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=5 width=490><T>
    <T>
    <TR>
    <TD>
    <H1 style="FONT: bold 24px Arial">Işın Karaca: İlaç beni de öldürüyordu</H1>

<H2 style="FONT: bold 12px Arial">Zayıflamak amacıyla, diyetisyeni tarafından verilen zayıflama haplarının mağdurlarından biri de ünlü şarkıcı Işın Karaca. Karaca yaşadıklarını şöyle anlattı:</H2></TD></TR>
    <TR>
    <TD align=right height=10 ="stdSmall"></TD></TR>
    <TR>
    <TD align=right></TD></TR>
    <TR>
    <TD id=C&#111;ntent>
    <DIV id=haber>

"Bilinçli zayıflamaya karar verdim çok ünlü bir diyetisyene başvurdum. Bana diyet programının yanısıra bir de ilaç yazdı. Diyetisyenin ilaç yazma yetkisi olmadığını o ana kadar bilmiyordum. Kullandım. İnsan bu noktada işin uzmanı saydığı için diyetisyenine güveniyor. Kilo verirken bir noktada insan tıkanıyor, ilaçla hızlandıralım mantığına giriyor. Gerçekten de işe yaradı. Kilo verme noktasında takılmıştım, hızla kilo vermeye başladım. Zaten bu ilaçları kullanmak o kadar kolay ki eczaneye gidip kendiniz de alabiliyorsunuz. Önceleri sonuç çok iyi susatıyor hızla kilo veriliyor 'şahane' dedim. Ancak sonrası korkunç oldu, tansiyon problemim başladı. Vücudum alt üst oldu. İlaç kullandığıma bin pişman oldum. Kalıcı zararlar gördüm. Üç hafta tansiyonum fırladı ve kontrol edilemez bir hal aldı. Ölüyordum. Bu ilacın ben de yol açtığı hasardan kurtulmak için özel bir doktora gittim, ciddi tedavi gördüm. Bütün bu yaşadıklarımdan sonra ancak zayıflama konusunda bilinçlendim. Gazetelerde zayıflama ilacı kullanan gencecik insanların ölüm haberlerini okuyunca tüylerim diken diken oldu. Yaşadığım için şükrettim, benim de başıma gelebilirdi."

(Sabah)

</TD></TR></T></T></TABLE>Edited by: neyzen
    <font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    Hakikaten ilaç kullanımında sağlık konusunda sıkıntılar çıkabilir... Ama bitkisel, Tarım bakanlığı onaylı ürünlerde sıkıntı olmaz... Sadece kullanan bünyeye bağlı olarak bitkisel ürün işe yaramaz ve kilo verilemeyebilir... Aslında bunun da en büyük sebebi nasıl kullanılması gerektiğinin doğru anlatılamaması... Bu yüzden danışmanlığıda iyi olan birilerinden bu ürünü almak...

Üstteki haberle ilgili olarakta... Bitkisel zayıflama ürünlerinin (dikkat edin hiç ilaç demedim) tansiyon düşürme özelliği de mevcut... Yani Işın KARACA gerçekten ilaç kullanmış...
    7 Günde Sigaraya Son...

[url]www.dilekiolsun.com[/url]

Müdavim Üye
    FITNES SALONLARINDA SATIYORLAR DEVLET MÜDAHELE EDECEK YAZIN GELMESİ İLE VÜCUTLU GÖRÜNMEK İSTEYEN GENÇLER HEMEN 2 AYDA ŞEKİLLENELİM DİYE İÇİYORLAR AMA BUNLARA DUR DİYEN.ÇOK VAHİM BİR DURUM
    Vicdanla ßirlikte Şerefte Ararım Sevdiklerimde, Herzaman Doğru Değildir
    Elbet Seçimlerim Zaman Gelir Şerefsizleride Severim!!!Ama unutmasınlar ki ßeni satanLarı ßen ßeLe$e veririm.....!!!!fycky

Yeni Üye
    Nereden
    Konya
    herbalife deneyin,göreceksiniz harika...
    spiry

Müdavim Üye
    o ilaçdan bende kullandım yan etkisini hiç görmedim binlerce kullananda oldu dünyada sadece 2 kişi öldü diye ayaklandılar aynı etkideki ilaçlar 100 ytl üzerinde ve onların karalaması gibi geliyor bana ama bu ilaç bitkisel yosun ve 3 de bir fiyat ama dedikleri gibi belkide yan etkisi vardır bilemem hatta ben hamile olduğumu bilmeden 1 ay kullandım bebeğim sakat olcak diye ödüm koptu ama allaha şükür ne bana nede bebeğime birşey olmadı ama başkalarına birşey olmaz diye birşey yok gerçekden dikkat edilmeli

Yeni Üye
    Nereden
    Trabzon
    fatma hanım ms mı ekleyın yardımcı olurum sızı ve bebeğinizi besleyyelım
    alifaik1@hotmail.com