Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YTTK VE MALİ MÜŞAVİRLER........

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    muhterem mali müşavirler ve meslektaşlarım bu kanunda mali müşavirlere uymayan ters ve doğru olmayan bir tane madde varmı ki bir çoğumuz rahatsızız ve bende günlerdir bunu hep kendime soruyorum ve buna cevap arıyorum ve sizde yardımcı olursanız cevabını bulalımda akla karayı hep beraber görelim ve hep beraber yanlışı düzeltmek için mücadele verelimde yeni düzenlemelere ve ikincil mevzuata bizimde katkımız olsun ama lütfen cevap verirkende analitik düşünmeye çalışalım ve bir kompozisyon edasında olayı yorumlayalım ve bununda hepimize katkısı olacağını düşünüyorum ve tabiki bize yakışan şekilde paylaşım yapalım ve yazalım çünkü bu forum ciddi ciddi takip ediliyor ve buna inanın,benim ilk yorumum kanunla bize itibar geliyor ve aksine maddi ve manevi kazanacağız diyorum ve yaptığımız işin hakkını alacağız diyorum maddi ve manevi,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    Denetiçi ve denetim şirketleri farklı şirketlere olsada denetim ve muhasebe hizmetlerini aynı anda yapmaması gerekir.

Gerekçeside şunlar;

1- Mesleğin etik değerlerini zorlar,
    2- Denetimin kalitesini düşürür,
    3- Muhasebe tutan meslek mensubu ezilir, (danışıklı değilse)
    4- Muvazaaya açık bir durum, (Suistimal edilir)
    5- Denetimde dünyanın gidiş yönüne ters.

Müdavim Üye
    Bu kanunu en çok bizim sahiplenmemiz gerekirken aksi davranışta bulunanların en fazla meslek mensuplarının olması düşündürücü. (Forumdan gördüğüm bu) Bana göre bu kanunun en fazla sevdiğim tarafı bizi katiplikten kurtarıpmali müşavirlik statüsünü gerçek anlamıyla bizlere vermesi. Yanlış yerleri yok mu illaki var yada olabilir ama kanuna bütünü itibariyle baktığınızda özellikle bizi ilgilendiren kısımları mesleğin geleceğini müspet mana da şekillendiren hükümlerdir. Sayın Hadisat şu anda bu heronların ortaya çıkmasını da manidar bulmuyor değilim. Son olarak değiştirilmesi istenen maddeler de değişirse bu kanunun özünü/içini boşaltılmış olur diye düşünüyorum. Kısacası halamı eşeğe bindirdim ayakları yerde gezer. atasözü gibi olur.
    Kolay Gelsin.Edited by: MURAT AVCI

Nereden
    Kartal/İstanbul
    murat kardeş evet aynen dediğin gibi olur ve bu arada atasözüde çok manidar.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın meco evet kesinlikle haklısınız,6102/400.maddede anlatılan denetçi aynı zamanda muhasebe işinide yapmamalıdır ve buna engel olunmalıdır,kolay gelsin.

Sevgili Dostlarım
    Ne dersek boş. Herşey daha önceden planlanmış programlanmış. BU plan ve programda TURMOB yetkilileri bilinçli olarak geri kalmışlardır. Her şey ROSC Raporunda yazılı lütfen iyi ve dikkatli okuyun her şey anlaşılacak. Kızmaya bağırmaya veya gülmeye gerek yok bütün gerçekler o raporda yazılı. Gerisi hepsi hikaye.Herkese selamlar

Kıdemli Üye
    Değerli meslektaşlarım
    Şunu açıkça belirtmeliyimki bu kanun mesleğimiz için bir dönüm noktasıdır.Kayıp edilmiş bir itibarın kurtuluşu,tükenen bir umudun yeniden yeşermesidir bu kanun.
    Ülke ekonomisine(uzun vadede)büyük bir katkı sağlayıcısıve düzenleyisidir bu kanun.
    Ekonomide hiç duymadığımız dürstlüğün alt yapısı Ülke ticaretinin temel taşıdır.
    Ancak bu saydıklarımın olabilmesi için bu kanunun çıkması yetmez uygulayıcı,aracılarında üstüne düşeni yapması gerekir.En fazla iş burda biz meslek mensuplarına düşüyor!
    Nedenmi?çünkü mesleğimiz için bir daha böyle bir fırsat doğmaz.Yıllar sonra ilk defa smmm ler için bir umut kapısıdır bu kanun.Unutmayın sevgili arkadaşlar meslek örgütümüz bizi temsilde eksik kalmaktadır.Biz smmm lere sahip çıkamamaktadır.Dolayısıyla bazı çıkar grupları bu fırsatı elimizden almak için yine biz meslek mensuplarını kullanmaktadır.Oyuna GELMEYELİM.Hep beraber kendimize,mesleğimize,mesleğin geleceğine sahip çıkalım.Elbette kanunun olumsuz bazı maddeleri var.Olmasıda normal Türkiye ilk defa kendi kanununu yapacak 1535 madden oluşuyor.Türkçeye uyarlanıyor ve uluslararsı dil ile uyum sağlanmaya çalışılıyor.Biz bu gün bu kanuna sahip çıkamazsak bir daha bunları konuşacak bir imkanımız olmayacak.

Müdavim Üye
    Alıntı ibrahimseckiner Nickli Üyeden Alıntı

Sevgili Dostlarım
    Ne dersek boş. Herşey daha önceden planlanmış programlanmış. BU plan ve programda TURMOB yetkilileri bilinçli olarak geri kalmışlardır. Her şey ROSC Raporunda yazılı lütfen iyi ve dikkatli okuyun her şey anlaşılacak. Kızmaya bağırmaya veya gülmeye gerek yok bütün gerçekler o raporda yazılı. Gerisi hepsi hikaye.Herkese selamlar

Sayın İbrahim Bey ben de sürekli odaya karşı bu konudamuhaliftim çünkü rosc raporunu biliyordum.keşke bütün meslektaşlar okusa da biraz görüşleri değişse.Ben burda şu olacakbu olacak demiyorum ama rant peşinde koşup da biz yaparız biz ederiz deyip, gerçeklerden habersiz olan meslektaşları gaza getirenleri deburda savunacak değilim; kusura bakmasınlar.Bana ordan çıkıp şu kadar yıl deneyim olacak yok ymm olacak gibi vs cümlelerle konuşacaklarına kalitemizi nasıl arttırırız hesaplarını yapıp; 1-2 yıl öncesinden bu sürece başlatmaları gerekirdi diyorum.Bana kalmış 5 ay, halen ymm muhabbetini yapıyorlar ya.Sonunda yabancıların gelmesi için teşvik olanlardan birisi de ben olucan.Bari adamlarda yarım yüzyıllık bir deneyim vemesleki kalite görüşü var.O zaman görürüm YMM sini 15 yılını.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Kıdemli Üye
    herşeyde olduğu gibi bununda suyu çıkarılır. Ben şahsen inanmıyorum kanuna uygun olarak yapılacağına. Mutlaka delinecek. Biz kanuna değilde kanunu bize uyduracağız zamanla.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Denetim işini tartışırken UFRS yi kaçırmayalım. MM ler denetim yapacak Ltd. şirketi ararken denetçiler de kurallara uygun UFRS uygunlanmış muhasebe arayacaklar gibime geliyor UFRS eğitimleri tamamlanmadığı için meslektaşlar olarak sadece denetime odaklanmış durumdayız birkaç ay sonra sanırım günden UFRS yönünde değişecektir.