Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 6111 teşvik

Müdavim Üye
    Nereden
    ankara

selamlar.

arkadaşlar 6111 teşvik kapsamında bir OCAK 2012 işçi girişi yaptık. OPS hesabı ile ilgili görüşlerinize ihtiyacım olacak.teşekkürler

09.2011 (2 kişi) işyeri tescili yeni
    10.2011 (2 kişi)
    11.2011 (2 kişi) ay içersinde 1 çıkış var
    12.2011 (1 kişi)

OPS: 7/4 =1,75 -- bu durumda ocak ayı içersinde teşvik kapsamında giriş yapmış olduğum personel teşvikten faydalanır mı.?

Müdavim Üye
    Nereden
    ankara

güncel

Moderatör
    Nereden
    istanbul

ocak ayında giren işçinin ortalaması 2 dir.ocak ayında toplam 2 kişi çalıştığından teşvik kapsamında giren işçi yararlanamaz.1 kişi daha alırsanız toplam 3 kişi olur ve +1 istihdam olduğundan yararlanır.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    ankara
    naz hanım. Ocak verileri şöyledir.

10 ocak ta - 1 kişi giriş (teşviksiz) ----- 2 nci kişi
    24 ocak ta - 1 kişi giriş (teşvik kapmsamında ----- 3 ncü kişi

*** bu durumda 3. personel teşvikten OCAK AYINDA faydalanır diye düşünüyorum??

Moderatör
    Nereden
    istanbul

ocakta toplam çalışan sayısı bilgisi vermediğinizden 2 kişi düşündüm.ocakta toplam çalışan sayısı 3 ise yararlanır.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Ziyaretci
    Merhabalar ömer bey ; Naz hanımın belirttiği gibi Ocak ayında işe giren işçinin geriye dönük ortalaması 1,75 ten 2 dir. 2 kişi çalışacak ve + sı teşvikten faydalanacaktır. bu durumda 1 kişiişe aldığınızda teşvikten faydalanabilir.

Naz hanım aynı soruyubiraz değiştirerek sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

10.01.2012 tarihinde giren işçinin geriye dönük ortalaması 2 olduğundan 2012/1.ayında teşvikten yararlanamadı. 2.işçide01.02.2012 de işe giriyor fakat bu kişinin şartları hiç bir şekilde uymuyor.10.01.2012 giren işçi 1.ayda faydalanmamıştı 2012/2.ay bildirgemde 1.ayda giren işçiyi faydalandırabilirmiyim ? Sonuçta şartları 2 işçi + yapmayı başardım.Edited by: MERT BULUT

Müdavim Üye
    Nereden
    ankara

teşekkürler naz..

Moderatör
    Nereden
    istanbul

Mert bey anladığım kadarı ile ocakta teşvik şartlarına uyan işçiniz ops şartını taşımadığı için faydalandırmadınız.ama 2.ayda başka bir işçi girdi ve ops şartıda gerçekleşti.bu durumda 1.ayda aldığınız teşvik şartlarını taşıyan şubatta faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Ziyaretci
    Benim böyle bir durumum yok ,sadece öğrenmek için sordum, çok faydalı bir cevaptı benim için. Teşekkür ediyorum.