Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Önemli ltd bağkur gelecek ve daha fazlası.yardım

Ziyaretci

Konuyu doğru yere açtığımdan şüpheliyim yalnız hatam varsa bildiriniz.

Aslında uzun olacak ama emek verecek herkese şimdiden teşekkürler.

2007 haziranda kurduğum bir ltd şirketim mevcut.
    2008 1 milyon tl.
    2009 1,5milyonun biraz üzerinde fatura keserek taahhüt gerçekleştiren bir firmaydım.
    2009 aralıktan sonra başıma gelen olumsuzluklardan 800bin lira kadar zarar edip belirli sıkıntılar yaşadım.
    Sormak istediğim şirkette ben 95 hisseye sahibim ortağım teyzemde 5 hisseye sahip.
    Kendisi bu yıl yapılandırmadan faydalandı ve hem taksit hem primlerini ödüyor.
    Yalnız ayrıca kendisinin ölüm aylığı var eşinden, bu durumda bağkurdan kendi primlerinden nasıl kurtulur.Borçlu olduğu için eşinden sağlıktan faydalanamayacağını ancak maaş alabileceğini belirtmişler.
    Şirkettende ortaklığını devredemez durumda ve vergi mükellefi olarak devam ediyor.
    Bu durumda şirketi kendimin başına bela olması sebebiyle ayrıca kapatmak istiyorum.
    2011 nisan ayında bankada tespit ettikleri paramdan 70bin lira kalan vergi borcumun 40 lirasını tahsil etmiş 30bin lira kalmıştır.
    Toplamda 30 bin vergi
    20bin civarıda sigorta borcum kalmış durumda.
    Yalnız yine bir bankada bulunan param ile bu kalan borçlarımı amme alacağı olduğu ilk sıradan tahsil edebilir.Fakat daha haciz yazısı yazılmamış durumda bunu kendim vermeyi düşünüyorum bu hafta.
    Bunu verirsem borçlarım vergiye ve sigortaya sıfırlanacak.
    Şirketim bu yönde temizlensede 2010/2011/2012 defter tasdikleri yapılmadı.
    Bu durumda onlarla anlaşıp tekrar usullü beyanname versem mı daha yada bu şirketin borcu bitti bir şekilde kapatalım dememmi uygun olur.

Diğer bir durumda ticaret odasında ve sicilde bunlarada yaklaşık 3 yıl aidat borcum var ve şirketimin kapanışı onlardan bu vergi sigorta işlerini hallettikten sonramı anca isteyebilirim.
    Bu masrafların haricinde noterde ilave açılış gibi yaptığımız masraflara benzer masraflarım olacakmıdır.

Birde şirket üzerine kayıtlı araçlar var.
    Bu araçların üzerinde sadece mtvler var ve silindir hacmi yüksek olduğu için 30bin bunlar tutuyor.
    Eğer şirketi kapatacaksam bu araçlarıda satmam gerekirmi.
    Sorular birikiyor ve cevaplamak zor olacak ama en önemlisi öncelikle
    Teyzemi ortaklıktan nasıl çıkartabilirim.
    Ayrıca teyzemin her ay düzenli ödediği bağkur primi 20 tl eksik yatmış bundan dolayı 6ay*20=120 tlden yapılan her ay yapılandırmayı ve ödemeleri düzenli yatırmış olmasına yapılandırması iptal edilmiş bu hafta. bu düzeltilebilir mi.Zor durum hali dilekçesi vs olabilirmi</font>?
    Ayrıca kendisi şirket ortağı olduğu için ölüm aylığına kesinti yapılabilirmi.
    Bugun sgmden görüştüğüm o ayrı bir maaş onla alakalı değil kesinti olmaz desede yinede endişe ediyor.
    Sonuca gelirsek ben bu şirketin halini devlet kısmından sıfırlama yoluna mı gideyim yada bir yol gösterin.
    borçları ödesem sigorta ve vergi olarak fakat defter tasdik etmediğimden çok ceza gelir diyorlar.
    ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz.

Edited by: rivarama

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Yalnız ayrıca kendisinin ölüm aylığı var eşinden, bu durumda bağkurdan kendi primlerinden nasıl kurtulur.Borçlu olduğu için eşinden sağlıktan faydalanamayacağını ancak maaş alabileceğini belirtmişler.
    01.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni türk ticaret kanunu 1 ortaklı şirket kurulmasına imkan getirmiştir. 7.aya kadar bekleyerek ortaklıktan çıkarak borcu olsada bağkurluluğu aktif olmadığı için sağlıktan faydalanır. Sgk dan Kendisine verilen bilgi doğrudur.

Şirkettende ortaklığını devredemez durumda ve vergi mükellefi olarak devam ediyor.
    Bu durumda şirketi kendimin başına bela olması sebebiyle ayrıca kapatmak istiyorum.
    6111 Kanun kendi işyerinde olmamak kaydı ile başka bir yerde sigortalı olarak çalışarak 4/b yani bağkurluluğunu otomatik olarak iptal ettirebilir. Sigortalı olarak Fiilen çalışmaya başladığında bağkura borcu olsada sigortadan dolayı sağlık yardımı alabilir.

2011 nisan ayında bankada tespit ettikleri paramdan 70bin lira kalan vergi borcumun 40 lirasını tahsil etmiş 30bin lira kalmıştır.
    Toplamda 30 bin vergi
    Yalnız yine bir bankada bulunan param ile bu kalan borçlarımı amme alacağı olduğu ilk sıradan tahsil edebilir.Fakat daha haciz yazısı yazılmamış durumda bunu kendim vermeyi düşünüyorum bu hafta.
    Bunu verirsem borçlarım vergiye ve sigortaya sıfırlanacak.
    Bu şekilde bir yol izleyerek borçlarınızı temizlemeniz sizin için çok faydalı olur.

Şirketim bu yönde temizlensede 2010/2011/2012 defter tasdikleri yapılmadı.
    Bu durumda onlarla anlaşıp tekrar usullü beyanname versem mı daha yada bu şirketin borcu bitti bir şekilde kapatalım dememmi uygun olur.
    2012 yılı defterinizi geçte olsa yeni kayıt şekilde tastik ettirebilirsiniz. Sonuçta Alış ve satış faturanız olmadığından bir sorun olmaz. (Tabiki faturanız yoksa) Faturanız olursa kayıt edecek resmi bir defteriniz olmadığındanidare sıkıntı yapabilir.Bu cümlenizde anlamadığımkısımlar var,geriye dönük beyannameleriniz verilmedive onlarla sözünüzle vergi dairesinimi kastediyorsunuz eğer öyleyse verilmeyen beyanlar için ciddi derecede usulsüzlük cezası ile karşılalacaksınız.

Diğer bir durumda ticaret odasında ve sicilde bunlarada yaklaşık 3 yıl aidat borcum var ve şirketimin kapanışı onlardan bu vergi sigorta işlerini hallettikten sonramı anca isteyebilirim.
    Bu masrafların haricinde noterde ilave açılış gibi yaptığımız masraflara benzer masraflarım olacakmıdır.
    bu konuları tek başınıza yapmanız çok zordur hatta yapamazsınız. Bir meslek mensubu ile anlaşmanızı en uygun bir biçimde halletme yoluna gidebilirsiniz. Evraklar görülerek birebir fikir yürütülmelidir. paylaşım platformlarında da yeterli bilgiyi alabilirsiniz fakat tek başınıza sonuca ulaşmanız zor olabilir.

Birde şirket üzerine kayıtlı araçlar var.
    Bu araçların üzerinde sadece mtvler var ve silindir hacmi yüksek olduğu için 30bin bunlar tutuyor.
    Eğer şirketi kapatacaksam bu araçlarıda satmam gerekirmi.
    şirket en az 1 yıl tasfiyede bekleyerek kapanmalıdır , tasfiye sürecesince mallar demirbaşlar satılır. Bu sebeple sizin adınıza araçların satışı yapılmalıdır.

Sorular birikiyor ve cevaplamak zor olacak ama en önemlisi öncelikle
    Ayrıca teyzemin her ay düzenli ödediği bağkur primi 20 tl eksik yatmış bundan dolayı 6ay*20=120 tlden yapılan her ay yapılandırmayı ve ödemeleri düzenli yatırmış olmasına yapılandırması iptal edilmiş bu hafta. bu düzeltilebilir mi.Zor durum hali dilekçesi vs olabilirmi?
    Bozulan yapılandırma için bozulmadan önce zor durum dilekçesi ile durdurdukları yönünde söylemler duydum fakat uygulama olarak karşılaşmadım pekte doğru gelmedi bunuda sorarak öğrenebilirsiniz ,fakat sizin durumunuzda yapılandırma bozulmuş ve devlet bu konuda bir düzenleme yapmazsa (yapılandırması bozulanlara bir şans daha veriyorum gibi ) bu durumu kurtarma şansınız şuan için bulunmuyor.

Ayrıca kendisi şirket ortağı olduğu için ölüm aylığına kesinti yapılabilirmi.
    Bugun sgmden görüştüğüm o ayrı bir maaş onla alakalı değil kesinti olmaz desede yinede endişe ediyor.
    Teyzenin vefat eden eşinden gelen maaşıdır ve bu hak sigortalı çalışmakla veya bağkurlu olması ile elinden alınmaz. Bu konuda sıkıntı olmaz.

Sonuca gelirsek ben bu şirketin halini devlet kısmından sıfırlama yoluna mı gideyim yada bir yol gösterin.
    borçları ödesem sigorta ve vergi olarak fakat defter tasdik etmediğimden çok ceza gelir diyorlar.
    ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz.
    https://archive.ismmmo.org.tr/docs/m...0CEYLAN%20.docDefter tastik ettirmenin cezası linkte mevcuttur. Ayrıca en başta defter konusunda belirttiğim gibitastikin yaptırılmaması FAturaları olan firmanın bu kayıtlı faturalarını yazdıracağı resmi bir defteri olmamasından dolayı indiriliek kdv lerin silinmesine yol açar. yani mal alışı var ise firmanın Mal alış faturalarındaki indirilecek gider kdv leri silinir ve mükelleften talep edilir + cezalar vs. bir sürü rakamlar tahakkuk eder. FAtura yok ise pekte bir sorun olacağını sanmıyorum. usulsüzlük cezaları kesilir .
    Geçmiş olsun.Fakat mutlaka bir mali müşavir ile istişhare ediniz. Saygılar.Edited by: gokhankilicoglu

Ziyaretci

Alıntı gokhankilicoglu Nickli Üyeden Alıntı
    </font>01.07.2012 tarihinde yürürlüğe girecek olan yeni türk ticaret kanunu 1 ortaklı şirket kurulmasına imkan getirmiştir. 7.aya kadar bekleyerek ortaklıktan çıkarak borcu olsada bağkurluluğu aktif olmadığı için sağlıktan faydalanır. Sgk dan Kendisine verilen bilgi doğrudur.
    <div></font></div>
    <div>Şirkettende ortaklığını devredemez durumda ve vergi mükellefi olarak devam ediyor.
    Bu durumda şirketi kendimin başına bela olması sebebiyle ayrıca kapatmak istiyorum.</font></div>
    <div>6111 Kanun kendi işyerinde olmamak kaydı ile başka bir yerde sigortalı olarak çalışarak 4/b yani bağkurluluğunu otomatik olarak iptal ettirebilir. Sigortalı olarak Fiilen çalışmaya başladığında bağkura borcu olsada sigortadan dolayı sağlık yardımı alabilir.</font></div>
    <div></div>
    <div>2011 nisan ayında bankada tespit ettikleri paramdan 70bin lira kalan vergi borcumun 40 lirasını tahsil etmiş 30bin lira kalmıştır.
    Toplamda 30 bin vergi
    Bunu verirsem borçlarım vergiye ve sigortaya sıfırlanacak.</font></div>
    <div>Bu şekilde bir yol izleyerek borçlarınızı temizlemeniz sizin için çok faydalı olur. </font></div>
    <div></div>
    <div>Şirketim bu yönde temizlensede 2010/2011/2012 defter tasdikleri yapılmadı.
    Bu durumda onlarla anlaşıp tekrar usullü beyanname versem mı daha yada bu şirketin borcu bitti bir şekilde kapatalım dememmi uygun olur.</font></div>
    <div>2012 yılı defterinizi geçte olsa yeni kayıt şekilde tastik ettirebilirsiniz. Sonuçta Alış ve satış faturanız olmadığından bir sorun olmaz. (Tabiki faturanız yoksa) Faturanız olursa kayıt edecek resmi bir defteriniz olmadığındanidare sıkıntı yapabilir.Bu cümlenizde anlamadığımkısımlar var,geriye dönük beyannameleriniz verilmedive onlarla sözünüzle vergi dairesinimi kastediyorsunuz eğer öyleyse verilmeyen beyanlar için ciddi derecede usulsüzlük cezası ile karşılalacaksınız. </font></div>
    <div></div>
    <div>Diğer bir durumda ticaret odasında ve sicilde bunlarada yaklaşık 3 yıl aidat borcum var ve şirketimin kapanışı onlardan bu vergi sigorta işlerini hallettikten sonramı anca isteyebilirim.
    Bu masrafların haricinde noterde ilave açılış gibi yaptığımız masraflara benzer masraflarım olacakmıdır.</font></div>
    <div>bu konuları tek başınıza yapmanız çok zordur hatta yapamazsınız. Bir meslek mensubu ile anlaşmanızı en uygun bir biçimde halletme yoluna gidebilirsiniz. Evraklar görülerek birebir fikir yürütülmelidir. paylaşım platformlarında da yeterli bilgiyi alabilirsiniz fakat tek başınıza sonuca ulaşmanız zor olabilir.</font></div>
    <div></div>
    <div>Birde şirket üzerine kayıtlı araçlar var.
    Eğer şirketi kapatacaksam bu araçlarıda satmam gerekirmi.</font></div>
    <div>şirket en az 1 yıl tasfiyede bekleyerek kapanmalıdır , tasfiye sürecesince mallar demirbaşlar satılır. Bu sebeple sizin adınıza araçların satışı yapılmalıdır.</font></div>
    <div></div>
    <div>Sorular birikiyor ve cevaplamak zor olacak ama en önemlisi öncelikle
    Ayrıca teyzemin her ay düzenli ödediği bağkur primi 20 tl eksik yatmış bundan dolayı 6ay*20=120 tlden yapılan her ay yapılandırmayı ve ödemeleri düzenli yatırmış olmasına yapılandırması iptal edilmiş bu hafta. bu düzeltilebilir mi.Zor durum hali dilekçesi vs olabilirmi?</font></div>
    <div>Bozulan yapılandırma için bozulmadan önce zor durum dilekçesi ile durdurdukları yönünde söylemler duydum fakat uygulama olarak karşılaşmadım pekte doğru gelmedi bunuda sorarak öğrenebilirsiniz ,fakat sizin durumunuzda yapılandırma bozulmuş ve devlet bu konuda bir düzenleme yapmazsa (yapılandırması bozulanlara bir şans daha veriyorum gibi ) bu durumu kurtarma şansınız şuan için bulunmuyor.</font></div>
    <div></div>
    <div>Ayrıca kendisi şirket ortağı olduğu için ölüm aylığına kesinti yapılabilirmi.
    Bugun sgmden görüştüğüm o ayrı bir maaş onla alakalı değil kesinti olmaz desede yinede endişe ediyor.</font></div>
    <div>Teyzenin vefat eden eşinden gelen maaşıdır ve bu hak sigortalı çalışmakla veya bağkurlu olması ile elinden alınmaz. Bu konuda sıkıntı olmaz.</font></div>
    <div></div>
    <div>Sonuca gelirsek ben bu şirketin halini devlet kısmından sıfırlama yoluna mı gideyim yada bir yol gösterin.
    ne yapabilirim arkadaşlar lütfen yardımcı olunuz.</font></div>
    <div>https://archive.ismmmo.org.tr/docs/m...0CEYLAN%20.docDefter tastik ettirmenin cezası linkte mevcuttur. Ayrıca en başta defter konusunda belirttiğim gibitastikin yaptırılmaması FAturaları olan firmanın bu kayıtlı faturalarını yazdıracağı resmi bir defteri olmamasından dolayı indiriliek kdv lerin silinmesine yol açar. yani mal alışı var ise firmanın Mal alış faturalarındaki indirilecek gider kdv leri silinir ve mükelleften talep edilir + cezalar vs. bir sürü rakamlar tahakkuk eder. FAtura yok ise pekte bir sorun olacağını sanmıyorum. usulsüzlük cezaları kesilir .</div>
    <div>Geçmiş olsun.Fakat mutlaka bir mali müşavir ile istişhare ediniz. Saygılar.</div></font>
    Tek tek ayırıp teker teker hepsini okumuş ve cevaplamışsınız.
    Çok teşekkür ederim.
    Bir arkadaşım söylüyor, "iyi insanlar var" sağolun.

Dediğiniz gibi desteğe ihtiyacım var ama insanları yorup bütçem dahilinde ne kadar finanse edebilirim tereddütteyim.
    Doğru bir yoldan başlamak adına yine sizden bilgi alarak ilk aşamayı atlamak düşüncesindeyim.

Şirketimi aslında kapatmak taraftarı değilim çünkü resmi iş bitirmelerim mevcut.
    Borç durumundan belki kredibilite zayıf olabilir ama en azından iş bitirmeden dolayı birşekilde ilk çıkışı yine buradan yapmam daha sağlıklı olur.
    Bu yüzden şirketi kapamak yerine dediğim yoldan bankadaki kalan son parama yapılması gereken haciz için sigorta ve vergi dairesine ben yol göstermek için dilekçe vereceğim.
    Buna hayır diyeceklerini sanmıyorum.

Ato için borç durumuma bakınca askı listesinde diyor.
    bu ne anlama geliyor bilmiyorum.
    sonuçta 3 yıllık aidatta 1.000 (bin)lira civarındadır.

bunu yapmak istememin sebebi bağkur veya herhangi idare evrak istendiğinde yüz çevirmeleri rahatsız ediyor ve kıvrınarak evrak almakta hoş değil.

Yine vergi dairesine dönecek olursak benim, ilk 2010 yılı tarihinde defter tasdik etmeyerek usulsüzlüğüm başladı ve 3 yıl tasdik etmedim.
    Şirket adresimde 6 ay önce bankadan satıldığından (2010 ocakta banka kredisinden dolayı çıkardı) dolayı sanırım vergi dairesinden adrese geldiler gittiler ve re-sen denilen şekilde bir kapama yapmış olabilirler.
    Ben önce yeni adres göstermeden, bu kapanış halini kurtarmak ve defter tasdikleri ne kadar tutar(bilgi verirseniz kafamdaki 1500tl gibi) yaptırarak faal hale getirebilmek.
    Fakat 2009 yılının aralık ayında 120 bin tl resmi idareye kesili faturam ile 30 bin tl civarında küçük 3 parça fatura ile toplamda bildirmediğim 150 bin tl'lik 5 faturam var.
    Bunların beyannamesi verilmedi.
    Yalnız bu 120 bin tl'liğin kdvsi resmi idare tarafından bildirildiğinden çıkmış oldu.
    Dün bahsettiğim 70 bin tl buradan çıktı ve 30 bin gibi kalan net rakam var şuan elimde.

Şuan bu durumları onlara özetlesem ve elimdeki tüm fatura, defterleri götürsem ve bu durumu bu şekilde çözmek istediğimi belirtsem ve para yolunuda o şekil gösterseml bu işlemin saçma gelir mi ve bu mantıkta çözülebilirmi.

Çözüldüğü takdirde ikinci planda kalan ato aidatımı ödeyip yeni adres değişikliği yaparak bu durumu kurtarabilirmiyim.
    Buradaki masrafım aidat+sicil değişikliğindeki masraflar olacaktır tahmin ediyorum.

Korkum ekte gönderdiğiniz yazıda, yazılanları tam sizin gibi idrak edemesemde borcum olan 30 bin üzerine bu usulsüzlüklerden bir 30 bin tl daha ceza keserlermi.

Diğer konu teyzemin tam 11 sene 4/b hizmeti var ve iki ortaklıyız.
    ltd olduğum tek ortak kalmam olmuyor bildiğim kadarıyla.
    Bu durumda hissesini devredebileceğim kimsede şirketin bozukluğundan.
    Sigortalı olarak gösterebileceğim yerler fakat orada kalmasımı doğru olur yoksa sigoratadan devam etmesimi uygun olur bu konuda bilgisizim.
    Ayrıca yaşı 56 ve 1991 girişli olduğundan emeklilik yaşı 52 deniyor.
    Hizmet süresi 11 yıl olunca kendinden emekli olması olmaz dediler.
    15 sene hizmet süresi yeterli olurmu bağkur için yoksa 20 seneyi doldurması şartmıdır.
    Bu yapılandırmanın ayrıca bugun düzeltme hakkı olduğunu söylediler.Aslında bir kısım hatada kendilerinde olduğundan yapılandırma bozuk olsada düzeleceğini bildirdiler.
    2014 e kadar sürecek yapılandırma varken bunu ve primleri düzenli ödüyoruz, sigortalıya geçişi uygunmudur.
    Uygun ise 11 sene bağkurdan 4 senede sigortadan tamamlayıp 15 sene hizmet süresi ile emekli etme şansı varmıdır.

Başa bela gibi oluyor ama yüz buldukça aslı astarını geçer misali, bir konu daha.

Vefat eden babamın kendine ait bir şirketi var ve şirketin bir yabancı hissedarı daha mevcut.
    Mahkemesi devam ettiğinden ve haksız fesh edilmiş bir bilirkişi raporu düzenlenmesi sebebiyle ölümü ardından reddi miras yapmadık.Mahkeme kazanıp kayıplarımızı tazmin edeceğiz diye yalnız umduğumuz gibi gitmedi.
    Mahkeme masraflarını kendi işimide kaybedince 1 senedir kaldıracak güçte değilim.
    Şuan oradan çıkabilecek borçtan ziade o şirketin araçları bağlanmıştı ve satışı olacağına dair babam ve şirket adına tebliğ geldi ve satışları bitti.
    Durum itibarıyla 136.000.00 tl vergi borcu ve 80bin civarında bir sigorta borcu bulunmaktadır.
    Biz verasetten, şirket ortağı olmasak bile bu borcun bize intikal etme olasılığı nedir.

Ayrıca yine 265.000.00 kredi takibi yapılmış ve haczi benim şahsımada işlemiş bir banka borcuda bulunmakta.
    Bu ana paranın 5 misli tutarında olmasına karşın anlaşma yolu için açık kapı yok gibi ve bir kurtuluşum söz konusu olabilirmi.
    Kabul etmeme itiraz etme gibi yollar varmıdır.

Bunun yanına yukarıda bahsettiğim baba şirketin borçlarını beni ne kadar bağlar ve sıkıştırma önüme çıkma olasılığının yüzdesi varmıdır diye ayrıca sormak istedim.

Gökhan bunlara cevap vermeseniz bile dün gece saat 1,30 emek verip bulunduğunuz aydınlatmalar tekrar teşekkür ediyorum.
    Saygılar.

Nereden
    Ankara
    Şuan bu durumları onlara özetlesem ve elimdeki tüm fatura, defterleri götürsem ve bu durumu bu şekilde çözmek istediğimi belirtsem ve para yolunuda o şekil gösterseml bu işlemin saçma gelir mi ve bu mantıkta çözülebilirmi.
    Bu kısma kadar yazdıklarınız ile malesef çözülmez, resen terk edildiyse tekrar faal yapılmaz.İdare ile görüşmelisiniz.

Nereden
    Ankara
    https://app.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.doBağkur emeklilik hesabı
    https://app2.sgk.gov.tr/nezaman/ssk hesaplama

Hangisi mantıklı geliyorsa bir hesaplama yapabilirsiniz. Ayrıca sosyal güvenlik kurumuna bizzat sorarakta öğrenebilirsiniz.

Nereden
    Ankara
    https://www.bdo.com.tr/vergi/dosyala...KISIM%20IV.pdfMirasçıların işe devam etmesi durumunda sorumlulukları sizinle alakalıdır.

Nereden
    Ankara
    Son olarak durumunuzun maddi açıdan iyi olmadığı ve bu işten nasıl kurtulacağınızıbilemediğinizi ve enaz maliyetlişekilde danışmanlık ve avukatlık masraflarının ne kadar olabileceğini öğrenerek işlem yapabilirsiniz. Fakat sorunlarınız gerçekten bir hayli fazla Umarım bu durumun içinden çıkabilirsiniz. Saygılar.

Ziyaretci

</font>Bu kısma kadar yazdıklarınız ile malesef çözülmez, resen terk edildiyse tekrar faal yapılmaz.İdare ile görüşmelisiniz.</font>
    Gökhan bey resen terk edilme durumundamı tam onu bilmiyorum yalnız vergi dairesnin şirket yerimiz satılınca ve yeni adres bildirmediğinizden kapamış olabilir diyorlar.
    Bende muhakkak kontrol ettiklerini varsayarak resen edilmiş diyorum yalnız e devlet sorgulamasından yılbaşına kadar vergi no sorgulama bölümünden şirketin bilgileri ve faal durumu gözüküyordu.

Ziyaretci

https://app.sgk.gov.tr/EMEKTARWEB/hakKazanma.doBağkur emeklilik hesabı
    <div>https://app2.sgk.gov.tr/nezaman/ssk hesaplama</div>
    <div></div>
    <div>Hangisi mantıklı geliyorsa bir hesaplama yapabilirsiniz. Ayrıca sosyal güvenlik kurumuna bizzat sorarakta öğrenebilirsiniz.</div>
    eğer dediğimiz şekilde şirket re-sen kapanmış ise sicilden kaydımız silinmemiştir.Bu durumda kapatılmış şirketten biz bağkur ödemeye devam ediyoruz.Bu konuda nasıl yol izleyelim.

Ziyaretci
    Birde idarede bu sigortalıyı böylemi yapsam yada böylemi devam etsem gibi sorular sorup herhangi bir şüphe çekmek istemiyorum.Şirketin herhangi bir sıkıntısı daha üstümüze olması açısından korkuyorum.