Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ARTIK HOCA DA BÖYLE DÜŞÜNÜYORSA

Kıdemli Üye
    Nereden
    BURSA
    Arkadaşlar,

Ünal Tekinalp hocanın da konuk olduğu bir tv programında meslektaşlar hakkında sarfettiği sözler açıkçası beni hayrete düşürdü.

Güya meslektaşlar patronlardan habersiz kasa ve ortaklar cari hesabını kullanarak kara para aklıyormuş.

Üstelik programda kendini meslek mensubu olarak tanıtan bir konuk daha var ki bu söylenenleri tasdik ediyor.

Hayretler olsun....

Videonun ilgili kısmına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

https://www.izlesene.com/video/unaltekinalp/5512407

\'Hukukun kuvvetinin azaldığı yerde, kuvvetlinin hukuku geçerli olmaya başlar.\' (Maurice Dueverger)

Ziyaretci
    131 ve 331 hesapları patronların haberi olmadan kullanan meslek mensupları var. Kullanış amaçları sadece bilanço denkliği içindir diye düşünmek istiyorum. 131-331 hesaplarınmali suçları araştırma kurumu(masak) tarafından incelendiği düşünülürse hesabını nasıl veririz bilmiyorum. Kasa eksik geldi ortakdan al, kasafazla geldi ortağa ver ile muhasebe de muhasebe olmaktan çıkıyor. İşin kolayına kaçıp gerçek durumu araştırmadan yapılan muhasebe kayıtları var. İşin içine girildiğinde ise hiç çıkılamıyor. Özellikle yakın aile şirketlerinde sorun olmuyor. Ama iş mahkemelik bir durum kazandığında ortaklar bu durumun araştırılmasını isteyebilirler. Bu durum şirketin kasası ile patronun kasasının ayrılmamasından, faturasızişlemler kayıtlara girmediğinden oluyor.Hoca bu konuda muhasebeciler artniyetli demek istiyor ama durum hiç de art niyetli değildir,bilanço denkliği sağlamak içindir.

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Kanun yapmak kolay, melese uygulamakta.
    1 Temmuz 2012 den itibaren "böyle" olacak deniliyor.
    O kadar kudretli iseniz "ol deyince" olsun bakalım. Değerli hocalarımı tenzih ediyorum. Mesele iş yapmaya, uygulamaya gelince gelince zorluklar ortaya çıkıyor. Değerli hocalarımız acaba hiç ticaret yapmışlar mıdır, bankadan kredi alamayıp, şirket mali açıdan zora düştüğünde şahsi servetinden şirketi finanse etmişler midir, bankalar kredileri geri çağırdığında ne yapılması gerektiğinin çözümünü de yazmışlar mıdır acaba ?
    Bu yazdıklarımdan yeni TTK ya karşı olduğum düşünülmesin, fakat metinde kalan değil uygulanabilir kanunlar istiyoruz.

Kıdemli Üye
    Sopayı yiyenden sayan bir değil yapmış olduğumuz mesleğin içine giripte nelerle uğraştığımızı bilmeyen okullarda ders veren konusunda araştırma yapıp sonradan prof.olan hocaların bazıları 131 ve 331 nolu hesabı bile bilmeden atıp tutuyorlar yeni TTK'nu hazırlayan ünal hoca şimdi yeni TTK konusundaki tepkileri görünce benim ne demek istediğimi zaten anlıyordur. Şimdi sabit sermayeli bir şirket düşünün ki mal mevcudu 200.000 sabit sermayesi 30.000 bu durumda 331 nasıl çalışmasın şimdi diyeceklerki sermayesini yükseltsin tamam sermayeyi 200.000 yaptık mevcutlar dengelendi firma sahibi malları sattı stok 20.000 e düştü 180.000 bankada sabit durması lazım teknik olarak piyasada çalışan aile şirketleri orta ve küçük sermayeli şirketler soruyorum size kaç tanesi bu 180.000 tl parayı bankada tutabilir. Biz yırtınıyoruz kardeşim şirketin parasını bankada tutman lazım diye banka ekstresi geliyor para yok ne yapacağız. O zaman bu durumdaki tüm şirketleri yollayalım defterlerini tutmayalım.;

Kıdemli Üye
    ahmet çağlar kardeşim mevsimlik sermaye olmaz. Şirket, ortaklarından bağımsız bir organizmadır. Söylediğin firmalar faaliyetine şahıs şirketi veya adi ortaklık olarak devam etmeli. Doğan görünümlü şahin dönemi bitti.

Kıdemli Üye

Alıntı cüneyt Nickli Üyeden Alıntı
    Kanun yapmak kolay, melese uygulamakta.

1 Temmuz 2012 den itibaren "böyle" olacak deniliyor.

O kadar kudretli iseniz "ol deyince" olsun bakalım. Değerli hocalarımı tenzih ediyorum. Mesele iş yapmaya, uygulamaya gelince gelince zorluklar ortaya çıkıyor. Değerli hocalarımız acaba hiç ticaret yapmışlar mıdır, bankadan kredi alamayıp, şirket mali açıdan zora düştüğünde şahsi servetinden şirketi finanse etmişler midir, bankalar kredileri geri çağırdığında ne yapılması gerektiğinin çözümünü de yazmışlar mıdır acaba ?

Bu yazdıklarımdan yeni TTK ya karşı olduğum düşünülmesin, fakat metinde kalan değil uygulanabilir kanunlar istiyoruz.
    <div>Cüneyt bey zora düşen şirket sahibinin madem parası var sermaye artırımına gider.kanun bunu yasaklamıyor ki.Kılıfına uydurma işine son veriyor.</div>

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Hoca bu işe başladığında 33.000 meslek mensubu varmış, bitirdiğinde ise 84.000. olmuş, yapılan sınavların şaibeli olduğunu söylüyor, kimse de bunun için tek kelam laf etmiyor. Mesleğe ve meslektaşa büyük bir hakaret olarak görüyorum.Edited by: Hakan Temurer

Kıdemli Üye

Sınavlar Şaibeli değilmi ? <div></div>Odalarda ve internet üzerinden yapılan sınavlar temiz değildi.

Alıntı xxxgngr Nickli Üyeden Alıntı

Sınavlar Şaibeli değilmi ? <div></div>Odalarda ve internet üzerinden yapılan sınavlar temiz değildi.
    <div></div><div>Eğer şaibeden bahsedilecekse 33000 dediğiniz kesimin sınavlarıda şaibelidir.</div><div></div><div></div>
    Bir arıyı kibarca elinize alın ve kibarlığın sınırlılığını öğrenin..