Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: PART TİME İŞÇİ

  1. #1
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    24.Mayıs.2011
    Nereden
    S.M.M.M.
    Yaş
    34
    Mesajlar
    718
    Part time isçi çalıştırma ile ilgili sizlere bisey danısmak istiyorum. Bir seneden beri sgdp ödenerek çalısan emekli isçiye bu ay itibariyle part time olarak çalıstırmak istiyoruz. geçmis aylarda tam gün çalısıp bu aydan itibaren part time sözlesme imzalatmamız mümkün mü ? yarın bir gün sgk bize sıkıntı yaratır mı? Birde bu emekli olanların part time çalısması bu yeni çıkan gss primi odemeleri bunlar için geçerli değil sanırım. Bunlr hakkında fikirlerinizi bekliyorum.
    İbrahim Hakan AKAY

  2. #2
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    24.Mayıs.2011
    Nereden
    S.M.M.M.
    Yaş
    34
    Mesajlar
    718
    Bu konuda fıkrı olan yokmu acaba?
    İbrahim Hakan AKAY

  3. #3
    Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Haziran.2007
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    Yaş
    50
    Mesajlar
    14,309
    sayın aspava 5510 sayılı kanuna göre SGDP ile çalışanlar için GSS ödemesi yoktur çünkü zaten 5510/60.madde kapsamındadırlar ve hali ilede bunlar GSS primi ödemez ay içinde eksik günleri olsada,diğer nokta ispat ettikten sonra tabiki bu kişiyi Part-Tıme çalıştırabilir işveren ama burda iş kanunundaki hükmü devre dışı bırakmamak lazım yani 4857/5.madde hükmünü çünkü bu kişiler iş kanunu kapsamındadır her ne kadar emkli olsalarda,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''