Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GENEL SAĞLIK SİGORTASI

Hybrid View

Üye
    Nereden
    Muğla
    Merhaba,

Genel sağlık sigortası kapsamında ay içerisinde ücretsiz izin kullanan personel eksik günlerinin pirimini kendisi ödemek zorunda mı? Ya da doğum izni kullandı 6 ay ücretsiz. Ödeme yapmak zorunda mı?

İyi çalışmalar,
    ...

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Ücretsiz Analık iznine ayrılan kişi zaten ayrıldığı ücretsiz izni takip eden 10. günden sonra sağlık yardımı alamayacaktır.

5510

Sigortalılığın sona ermesiMADDE 9

Ancak, hastalık ve analık hükümlerinin uygulanmasında sigortalılık;
    a) İlgili kanunlar gereği sigortalının ücretsiz izinli olması, greve iştirak etmesi veya işverenin lokavt yapması hallerinde, bu hallerin sona ermesini,
    b) Diğer hallerde ise birinci fıkrada belirtilen tarihleri,
    takip eden onuncu günden başlanarak yitirilmiş sayılır.Edited by: Ferhat Sertel
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Üye
    Nereden
    Muğla
    Ferhat Bey,
    kişinin sigortalılığı devam ediyorsa ve bazı aylarda 10-15 gün ücretsiz izin kullanıyorsa, GSS ödemek zorunda mı?
    ...

Müdavim Üye
    Nereden
    Şanlıurfa

Günaydın,
    Bana kalırsa Sgk bir genelge yayımlaması lazım bir çok soruyla karşı karşıyız bu nasıl olacak bu ne olacak ne bu ya bıktım
    StjSmmm OSMAN DEMİR

Üye
    Ferhat Bey,
    kişinin sigortalılığı devam ediyorsa ve bazı aylarda 10-15 gün ücretsiz izin kullanıyorsa, GSS ödemek zorunda mı?

bu sorunun cevabını bende merak ediyorum yada ay içinde oluşan puantaj kayıtlarında da yine ödemek gerekiyor mu