Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ŞİRKET KURULUŞ ÜCRETİ ALIYOR MUSUNUZ

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  25.Şubat.2008
  Mesajlar
  2,901


  Merhaba,<div></div><div>1- Şirket kurarken kuruluş ücretinizi yazıyor musunuz?</div><div>2- Bu ücret, 2012 ücret tarifisinde Kruluş İşlemleri Başlığı altında yer alan tutarlar mı?</div><div>Örn: 1.gruptaki iller içinlimited şirket kuruluşu için 645 TL diyor.</div><div>3- Bu ödemeyi nasıl belgelendiriyoruz? Serbest meslek makbuzu mu kesiliyor?</div><div>Bunda kdv yada stopaj kısımları boş mu bırakılıyor?</div><div>4- KOSGEB'e başvuruda bulunuldugunda, kuruluş giderlerinin karşılanmasında bizim "kuruluş işlemleri" başlıgıyla kestigimiz makbuzu da ödüyorlar mı?</div>
  sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  25.Şubat.2008
  Mesajlar
  2,901


  KOSGEB ÖDEMİYORMUŞ!<div>Tarifimizde yer alan ve hakkımız olan bu ücreti, şirketten aldıgımız zaman,</div><div>KOSGEB bunu belgelesek de kabul etmeyiz diyor!</div><div>Nasıl olabilir böyle birşey?</div>
  sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

 3. #3
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  19.Ekim.2007
  Nereden
  Aydın
  Yaş
  42
  Mesajlar
  191
  Kuruluş ücreti elbette alınır. Herşeyden önce bir anasözleşme hazırlıyorsunuz. Aynı şekilde bir sözlşemeyi avukata yazdırın bakalım kaç para alacak? Bir de bir sürü evrak v.s. hazırlayıp koşturuyorsunuz. Ancak yine de sırf "aman şirket mükellefim olsun" diye düşünerek bu işi bedavaya yapan arkadaşlar da var ne yazık ki. Zaten sırf bunlar yüzünden bizler doğru dürüst para kazanamıyoruz ya... Zira bu arkadaşlar aynı şirketin defterlerini 3 kuruşa da tutuveriyorlar, mükellefin vergi, sigorta v.s. ödemelerini de yapıveriyorlar.

  Bu işi yapıyorsak bu işten para kazanacaz. Bu iş de gerçekten o mükellefler için can damarı olan son derecede hayati önemi haiz bir iş. Önce bunun farkına varalım. Sonra da bunu mükellefe usulünce izah edelim. Mükellef, özelliklevergi ve sigorta anlamında işinin düzgün yapılacağına inanırsa zaten talep ettiğiniz ücreti size öder. Bir şirketten 300TL para isteseniz, bu para zaten düzgün bir mükellefin belki 1 günde kazanacağı veya yeri geldiğinde bir akşam yemeğinde harcayacağı paradır.

  Burada dik durmak elbette önemli ancak bundan daha önemli olan, mükellefe kendinizin gerçekten iyi bir mali müşavir olduğunuzu anlatabilmenizdir.

  Bolparalı düzgün müşterilerdilerim...