Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 15.11.2005’e Kadar Önlemini Almalıyız!

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    15.11.2005 Kadar Önlemini Almalıyız!
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    Değerli Meslektaşlarım,

SSK, yine bir kaç ay evvel internet sitesinde yayınladığı bir yazı ile e-bildirgelerde hatalı kayıtların ( kırmızı renkte verenler) 2005/11 Ay dahil bildirgelerini kabul etmeyeceğini yayınlamıştı.

https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=342&a mp;KW=k%FDrm%FDz%FD

Yine işin yükü bizlere düştü. Maalesef bazen müşteriyi uyarmak yetmiyor, işçi ile de iletişim gerekiyor. (İşveren İdari para cezası yese, muhasebeci yaptı olur.)

Neyse, konumuza dönelim.

Bilindiği üzere Kasım/2005 bildirgeleri Aralık sonunda verilecek. Diyelim ki bir kırmızı veren hatalı kayıt var. SSK bildirgeyi onaylamaya izin vermeyecek. Bizde işverene, işçisine talimat verip SSKdan kimliğini götürerek düzelttirmesini isteyeceğiz.

Senaryolar,
    1-İşçi o tarih de işte çalışmadığı için işçiye ulaşılamamaktadır. Hele inşaat sektörü ise bu kaçınılmaz.
    2-İşçi ile işveren arasında tartışma geçmiştir ve işçi ile temas kurmak mümkün değildir.
    3-Yoğunluktan dolayı bildirgeleri vermeyi ay sonuna bıraktık ve hatalı kayıt uyarıları geç yaptığımızdan dolayı SSK’da bir kuyruk oluşacak ve yetişmeyecek.
    4- Şuan dilekçe verildiği halde hala Kurumun düzeltmeleri yapmadığını görüyoruz. (Örneğin eşimin soyadını kuruma müracaat ettiğimiz halde 2 aydır halen değiştirmediler)
    5-…..
    diye gider.

Ya hatalar düzelecek onaylanacak yada o işçisiz o ay aylık bildirge vereceğiz.

Tabi diğer bir çözüm daha var. Konu başlığındaki tarih olan 15.11.2005 tarihinde bu işçinin işine 31.10.2005 tarihli çıkış verip EK2 sini çalışma bakanlığına gönderip işçiden kurtulmak. Tabi bu doğru bir çözüm değil ancak işveren her seçeneğini bilmeli.Karar onun. Sonra tabiri caizse kabak bizlerin başında patlamamalı.

Bundan böyle de işçi işe alınmadan önce , e-bildirge sitemine girip kırmızı verip vermediğinin bakılmalı eğer hata var ise işçi önce kuruma uğrayıp hatayı düzelttikten sonra işe alınmasının işverenin yararına olacaktır.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Merhaba Arkadaşlar...

Geçen günTC kimlik numarası yanlış işlenmişti işçinin birinin.... İst. G.O.Paşa SSK müdürlüğüne girip 10 saniyede düzelttirdim. O kadar sorun yapacak bir durum yok bence saten bu hatalarda herkeste yok çok az kişide oluşuyor. Yapmamız gereken kimlik fotokopisi ile herhangi bir ssk müdürlüğünden düzeltirmek sorun bundan ibaret bence. Hepinize hayırlı işler...

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    SSK Numarası olan bir sigortalının girişini yaptım. T.C. Kimlik numarası kırmızı olarak belirdi. Yaptığım kimlik araştırmasında Anne adının tescil kayıtlarına yanlış geçtiğini tespit ettim. Bölgemizdeki Zonguldak SSK Müdürlüğünü aradım. "Biz düzeltemeyiz, SSK Numarasını Kırşehirden almış. Ordaki müdürlükten düzelteceksiniz" cevabını aldım. Bunun gibi aksaklıklarda olmakta.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Uyarıyı yeniliyorum...
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.