Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Asgari Geçim İndirimi Mahsup Yardım

Müdavim Üye
    Arkadaşlar 15/12/2011 tarihli bir işcimiz işten ayrılmıştır.

İşten ayrılmasaydı 89,61Tl asgari geçim indirimi olacak muhtasar beyannamemizde bunu mahsup edecektik.Şimdi bu durumda ne yapacağız.Kullanmış olduğumuz paket program 89,61/15 = 44,80Tl mahsup yaptı otomatik beyannameye bu doğrumudur yoksa tamamını mı mahsup yapacaz yada işten cıkış olduğu zaman hiç agi muhtasardan mahsup yapmayacazmı? Uygulama nasıl şimdiden teşekkür ederim

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    89,61 TL olan aylık AGİ nin tamamını mahsup etmelisiniz.

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    Alıntı Shadoows Nickli Üyeden Alıntı

İşten ayrılmasaydı 89,61Tl asgari geçim indirimi olacak muhtasar beyannamemizde bunu mahsup edecektik.Şimdi bu durumda ne yapacağız.Kullanmış olduğumuz paket program 89,61/15 = 44,80Tl mahsup yaptı otomatik beyannameye bu doğrumudur yoksa tamamını mı mahsup yapacaz yada işten cıkış olduğu zaman hiç agi muhtasardan mahsup yapmayacazmı? Uygulama nasıl şimdiden teşekkür ederim
    15 inde işçi çıkmış ise 15 gün gv(asgari ücret)53,36 dır.yani asgari geçim indiriminiz kesilen gv kadar olana 53.36 dır.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Shadoows [img]forum_images/drop_down.png[/img]</span>
    <div style="left: 50px; top: 391px; width: 160px; visibility: ;" id="proMenu512296" ="dropDownMenu">
    </div>
    sayın naz 76 nında belirttiği gibi , ücretlinin ay içerisinde en fazla alacağı agi tutarı 89,61 TL dir.3-5-15-20 gün çalışması durumunda ücretlinin maaşından kesilen gelir vergisi kadar mahsup edebileceksiniz.Aralık ayındaki bordroda kesinti tutarı 53,36 Tl ise 53,36 Tl 75 ise 75 Tl (örneğin ) mahsup edeceksiniz.Programın çalışılan güne göre bölüp mahsup etmesi yanlış...
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Shadoows Nickli Üyeden Alıntı

15 inde işçi çıkmış ise 15 gün gv(asgari ücret)53,36 dır.yani asgari geçim indiriminiz kesilen gv kadar olana 53.36 dır.

Naz Hn.
    Asgari ücretli için yaptığınız hesap ve açıklama doğrudur. Ücretinden bahsedilmediği için ben öyle yazmış oldum. ör. 3000 TL brüt maaşlı bir içinin AGİ si kesilen gelir vergisini geçmemek kaydı ile 89,61 TL ye kadar çıkabilir. Yani 15 gün çalıştığında AGİ de 15 günlük hesaplanmıyor öyle değil mi?

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    dumanlı üstadım tabiki dediğiniz gibi.asgari ücretli düşünüp ben sizden bağımsız olarak cevap yazmıştım zaten.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Kusura bakmayın sizin yanlış yazdığınızı falan kasdetmiyorum asgari ücret dışında da ücret olabileceği varsayımıyla konuyu biraz açmış oldum.