Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe ve denetim

Yeni Üye
    Nereden
    SMMM
    Arkadaşlar net olarak anlamadığım bir kaç husus var

1.denetim yapmak için şirket kurma zorunluluğu varmıdır?

2.denetim yapmak isteyen mali müşavir muhasebe faaliyetine devam edebilecekmi?

Saygılarımla,

A.Ş. olarak kurulmak zorunda. 5 ortağın da SMMM veya YMM olma zorunluluğu var diye biliyorum. Yeni TTK ile tek kişi ile şirket kurulacağından tek meslek mensubu denetçi olabilecek gibi görünüyor. Bakalım neler olacak.

Alıntı bulut27 Nickli Üyeden Alıntı
    Arkadaşlar net olarak anlamadığım bir kaç husus var

1.denetim yapmak için şirket kurma zorunluluğu varmıdır?

2.denetim yapmak isteyen mali müşavir muhasebe faaliyetine devam edebilecekmi?

Saygılarımla,
    <div></div><div>1. şirket kurma zorunluluğu yok</div><div>2.denetim yapmak isteyen (belgeyi almak şartıyla) aynı zamanda mesleki faaliyetinede devam edebilecek.</div><div></div>
    Bir arıyı kibarca elinize alın ve kibarlığın sınırlılığını öğrenin..

Müdavim Üye
    Nereden
    Osmaniye
    iyi günler, arkadaşlar bağımsız denetim sınav sonucu açıklandı. Bu sınavdA
    iki dersten geçip 1dersten kalanların durumu hakkında bilgisi olan var mı?

ders

kazanılmış hak olacağı için kalan ders ya da dersler için sınav hakkınız saklıdır diye düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun

Alıntı selimkara Nickli Üyeden Alıntı
    kazanılmış hak olacağı için kalan ders ya da dersler için sınav hakkınız saklıdır diye düşünüyorum.
    arkadaşlar kaçırdığım bir konu mu var? konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim....

Üye

KGMDSK ikincil düzenlemeleri ne zaman yayınlamaya başlayacak acaba?

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı i.BALLIOĞLU Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı selimkara Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar kaçırdığım bir konu mu var? konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim....

Yeni düzenlemeler ile ilgili konu değil. SPK lisanslama sınavından bahsedilmektedir. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Denetim için Türmob un eğitimlerine katılmak ve belge almak yeterli olmayacak gibi bu husus netleşmeye başladı. Kamu denetim kurumu sınav yapacak ve bu sınavı geçemeyenler denetçi belgesi alamayacaklar galiba kulislerde dolaşan bilgi bu şekilde bunu henüz gerek Türmob gerekse de kurumyüksek sesle söyleyemese de sınav yetkisini alan kurumun bu yöntemi uygulayacağı kesin gibi. Edited by: DUMANLI

Müdavim Üye

Hükümet sgk da tek başlılığı sağlamak için kanun çıkardı sonra milletvekillerinin maaşları konusunda bu yasayı deldi. Aynı şey vergi tarafında da gerçekleştirilmeye çalışılıyor ama TÜRMOB'un şu andaki durumuna bir kılıf bulunulamadı (KGMDSK'nin kurulmasıyla)zannedersem. Kısacası insan nerde ise Rabbena hep bana hep bana kuralı değişmiyor ne yazık ki...