Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: basit usulden ikinci sınıfa geçiş hadleri neler

Müdavim Üye
    üçüncü sınıftan ikinci sınıfa geçmek için alım ve satım hadleri ne kadar bilen varmı

Yeni Üye
    Sayın metinmetin, Basit usulden 2.sınıf işletmeye geçmek için 2011 yılı bazıgenel ve özel şartları yitirmiş olması gerekir.

1.Genel şartlar : İşyeri yıllık kiratoplamı; büyükşehir belediye sınırları içindeyse, 4.600-tl, diğer yerlerde ise 3.200-tl yı aşması

2.Özel şartlar: a) Satın aldığı malları olduğu gibi veya işledikten sonra satanların yıllık alım tutarının 64.000-tl veya yıllık satış tutarının 96.000-tl'yı aşması
    b) a bendi dışındaki işlerle uğraşanların 1 yıl içinde elde ettikleri gayrisafi iş hasılatının 32.000-tl'yı aşması
    c) a ve b bentlerinde yazılı işlerin birlikte yapılması halinde, yıllık satış tutarı ile iş hasılatı toplamının 64.000-tl yı aşması halinde basit usulden çıkar ve işletme hesabı esasına geçer.(2.sınıf tüccar)
    denizmercek

Müdavim Üye
    çok teşekkür ederim

Yeni Üye
    benim de aynı sorunum var fakat ben 2011 yılı sonunda yani bu günlerde yayınlanacak olan hadlere göre işlem yapılacağı kanaatindeyim.bu konuda yardım istiyorum.