Sayfa 1 Toplam 15 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 150 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TÜRMOB EĞİTİMİ İÇİN BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Kıdemli Üye
    <DIV id=NewsDetailsDiv4>Kaynak:TURMOB / 15 Aralık 2011 Perşembe
    <H1></H1><BR =clear><BR =clear>
    <DIV id=NewsDetailsDiv5>
    Y.M.M. VE S.M.M.M. ODASI BAŞKANLIKLARI’NA
    "Yeni Türk Ticaret Kanunu", 'KOBİ’ler için Türkiye Finansal Raporlama Standardı" ve Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları" alanlarında meslek mensuplarımıza yönelik eğitim faaliyetlerinin yapılabilmesini sağlayacak çalışmalar yerine getirilmiştir.
    Bu kapsamda: eğitim alanlarına göre dokümanlar hazırlanmış, eğitimlerde görev alacak eğiticilerin yetişerek yetkinleşmeleri sağlanmış ve https://egitim.turmob.org.tr adresli portal oluşturulmuştur.
    Portal,
    ■ Meslek mensuplarımızın eğitim talebinde bulunabilmelerine,
    ■ Eğitim taleplerinin Odalarımız ve TÜRMOB tarafından anlık olarak izlenebilmesine,
    ■ Eğiticilerin eğitim için görevlendirilebilmesine,
    ■ Türkiye geneli için eğitim planlaması yapılabilmesine,
    ■ Eğitim sonu işlemlerinin yapılabilmesine,
    ■ Yüz yüze eğitim faaliyetlerinin uzaktan eğitim ile desteklenmesine,
    olanak sağlayacaktır.
    Odalarımızın portala erişim sağlayabilmeleri ve portal üzerinde işlem yapabilmelerini sağlamak üzere; portala erişim sağlayarak işlem yapacak Oda görevlilerine ilişkin,
    ■ Ad Soyad
    ■ Görev
    ■ T.C. Kimlik Numarası
    ■ Aktif Elektronik Posta Adresi
    Bilgilerinin, 26 Aralık 2011 tarihine kadar, TESMER Temel Eğitim ve Staj Merkezi Başkanlığına (Dikmen Caddesi No: 562 Dikmen / ANKARA) yazılı olarak ve ayrıca tesmer@tesmer.org.tr adresine e-Posta ile bildirilmesi gereklidir.
    Eğitimler için çok sayıda başvuru alınabileceği öngörüsü ile ilk aşamada eğitim başvuruları 26 Aralık 2011 / 8 Ocak 2012 tarihleri arasında portal üzerinden alınacaktır. Bu tarih aralığında alınmış başvurular için gerekli eğitim planlaması yapılacak ve eğitimler
    gerçekleştirilmeye başlanacaktır. İlk aşamada başvuru yapmamış meslek mensuplarımız daha sonra belirlenecek tarihlerde başvurularını portal üzerinden yapabileceklerdir.

"Bağımsız Denetim Eğitimi" için daha önce Birliğimize yapılmış olan başvurular; ilgili Odalarımıza gönderilmiştir. Bu başvurular, ilgili Odalarımız tararından portala kaydedilecek ve meslek mensuplarımıza, portal üzerinde yapmaları gereken işlemler hakkında Odalarımızca bilgi aktarılacaktır.
    “Bağımsız Denetim Eğitimi" için daha önce Birliğimize yapılmış olan başvurular, eğitim planlamasında öncelikli olarak değerlendirilecektir.
    Eğitim planlamasının yapılabilmesi için Odalarımızın eğilimlerde kullanacakları eğitim salonlarına ilişkin aşağıdaki bilgileri 8 Ocak 2012 tarihine kadar TESMER'e bildirmeleri gereklidir.
    ■ Eğitim salonu adı.
    ■ Eğitim Salonu adresi,
    ■ Eğitim salon numarası.
    ■ Eğitim salonu kapasitesi,
    ■ Eğitim salonu oturma düzeni, (masa, kolçaklı sandalye, sıra. kolluk ...)
    ■ Projeksiyon cihazı, projeksiyon cihazı için perde, projeksiyon cihazının bağlanabileceği bilgisayar olup olmadığı,
    ■ Ses düzeni bulunup bulunmadığı,

TTK, KOBİ-TFRS ile Denetim, Denetim Standartları ve Uygulamaları alanlarında yürütülecek eğilim faaliyetleri için meslek mensuplarımızın 26 Aralık 2011 / 8 Ocak 2012 tarihleri arasına https://egitim.turmob.org.tr portal üzerinden başvuru yapabileceklerine ilişkin olarak uygun araçlarla duyuru bilgilendirme çalışmalarının yapılmasını rica ederim.

Saygılarımızla,

YMM Nail SANLI
    Genel Başkan .......

Üye
    eğitim ücreti hakkında bilgisi olan var mı?

Ziyaretci

Her yıl aidat ödüyoruz. Ne yapılıyorki bunlar. Hiçbir faydasını görmedik. Ücretsiz olması lazım egitimlerin meslek mensuplarına

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    Sn.YNR,
    Hayırlı günler dilerim.
    Bedava olan her olaya karşıyım.Gereğini yapsınlar karşılığınıda alsınlar.
    Yapılan hizmetin faydasını görelim.

Ziyaretci
    Sn. Yüksekkaya, bedava olan herşeye neden karşısınız? biz türmoba yada odalarımıza yeterince para ödemiyormuyuz, ttk'nın yürülüğe girmesine 7 ay kaldı biz ne yapacağımızı taa10 ay önceden konuşmaya başlamışken, odalarımızdan yada türmob'dan çıt var mı?

Ha geçenlerde bir çıt geldi odamızın yıldönümüymüş türkü konseri varmış gelin davetiyelerinizi alın diyor, sağolsunlar başkada bi duyuru yok, gerilen her zamanki gibi biz meslek mensuplarıyız bari gidelimde türkü söyleyelim..

Ayrıca eğitim para karşılığı olsun ki, yapılan hizmetin faydasını görelim demişsiniz,
    parasız olunca fayda görülmüyor mu? Düşüncenizi anlamak mümkün değil..

Kendimizi para ödemeye o kadar şartlandırmışız ki.... Ayrıca Yeni TTK hükümetin kanun değişikliğidir sırf bu yüzden para alınmamasının,meslektaşların zorlanmadan yıpratılmadankolay bir eğitimlegeçişlerinin sağlanmasını gerektiğini düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Eğitimler ücretsiz Türmob bunu kendi paralarından karşılamadı ve karşılamıyacak Avrupa hibe fonlarından alındı eğitimler için.

Ziyaretci
    Avrupa hibe fonlarından alınan paralar karşılığı olarak yeni ttk çıkarıldı ve uygulanacak. Yani özellikle yabancı fon sahipleri (kredi verenler, ortak olanlar) artık gerçek mali tablolara para yatırmak istiyorlar.Gerekirse şirketlerin bağımsız denetçi parasını bile bu fonlar verebilir. Muhasebe ve denetim standartları uygulandıktan sonra gerekirse yabancı denetçilerde devreye girebilir.

Yeni Üye
    nnn

Üye
    yalnız şöyle bi durum var, eğitimcilerin eğitimi için kişi başına 1,500 TL para alındı, bunuda bilmenizi isterim.

Yeni Üye
    arkadaşlar anlamsız gönderi için özür dilerim.Türmobun ücretsiz bir hizmet verebileceğini sanmıyorum.Belkeyip göreceğiz.