Sayfa 9 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci ... 789
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 81 ile 86 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TASDİKSİZ DEFTER-İ KEBİR'E 40.000 TL CEZA VAR(?)

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    evet sayın Ahmet bey aynen size katılıyorum ve diyorum arkadaşlar konuyu mecrasından saptırmayın ve her zamanki gibi olayı müsamereleştirmeyelim alışkanlık haline getirmeyelim burda konu hangi mecrada kalması gerekiyorsa o mecrada kalsın ve konuyu hafife alanlar veya olayı başka tarafa çekmek isteyenler veya vs.ne ise yapmak isteynelere diyorum bu konuyu es geçin ve ilgilenmeyinki bizlerde konuyu kapatmak zorunda kalmayalım,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Kıdemli Üye
    esnaf-tacir ayırımı kesin rakamlara bağlanmadı.Esnaflar 1.sınıf deftere geçince tacir sıfatı kazanmıyorki.emek mi,yoğun sermaye mi yoğun sınıflandırılması yok,yani beden gücüne dayalı işlerin sınıflandırılması gerekiyor.her 1.sınıf deftere tabi şahıs işletmesi tacir değil ki,nakliyeci veya şans oyunu bayi birinci sınıf deftere geçiyor diye tacir mi sayılacak.Yeni Ticaret kanunundaki cezalar tacirlere uygulanır.Bir kısım meslektaşlar bazı şahıs işletmesi mükelleflerin kebir defterlerinin tasdik ettiriyorum bazılarının tasdik ettirmiyorum diyorlar.Meslektaşlar kanımca kendilerine göre bir tacir-esnaf ayrımı yapıpı ona göre hareket ediyorlar.

Kıdemli Üye
    TİCARET SİCİLE KAYITLI ANCAK VUK.KANUNA GÖRE 2.SINIF İŞLETME OLANLAR NE OLACAK.BELEDİYE RUHSATI ALIRKEN USTALIK BELGESİ TİCARET ODASINA KAYIT OLANLARDAN İSTENMİYOR DİYE TİCARET SİCİLİNE KAYIT OLANLAR İŞLETME DEFTERİ TUTAMAYACAK ÇÜNKÜ YENİ TİCARET KANUNUN GÖRE TACİRLER YEVMİYE,ENVANTER ,KEBİR DEFTERİ TUTMAK ZORUNDA .01/07/2012 DE BUNLARIN DURUMU NE OLACAK?

Kıdemli Üye

Ben Ticaret Siciline kayıtlı herkesin Yeni Türk Ticaret Kanunu ile bilanço Usulüne göre defter tutmak zorunda kalacağını düşünüyorum.
    Ne abd, Ne ab Tam Bağımsız TÜRKİYE!!!

Yeni Üye
    Alıntı SMMM ERCAN YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı husok Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı SMMM ERCAN YILDIZ Nickli Üyeden Alıntı

Yaa bırakın bu işleri. Gülünç olmayın bari. Olay tamamen para meselesi. Ben müşterime aldığım paranın defter tastik ücretleri ve yıl içinde onun için yapacağım masraflara karşılık ortalama bir bedel olduğunu söyleyerek alıyorum. Bu işin angaryayla falan alakası yok.Dediğim gibi tamamen üç kuruş fazla kalsın meselesi. Onun için kendinizi kandırmayın.
    Üslûb-ı beyân aynıyla insan...
    Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Şahsın görünür rütbe- i aklı eserinde.
    merd-i kıpti şecaat arzederken sirkatin söylerEdited by: husok

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Moderatörler

Artık bu konuyu kapatsak mı?

Ne dersiniz?
    Saygılarımla
    SMMM Nusret KURDOĞLU