Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ö. İletişim Ver. Gider olarak yazılması

Hybrid View

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Merhabalar Geçen haftalarda sanırım forumda bir konu olarak belirtmiştiniz özel iletişim vergisini gider olarak yazılabileceğini. Ama Şimdi ise gider olarak yazılamayacağını söylüyorsunuz biz önceki yazıyainanıp gider olarak yazdık. Yani yanıltıldık bu konuda... yazdığımız bu giderleri nasıl telafi edebileceğiz söylerseniz sevinirim.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Steven,<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>

Siz, bu forumun müdavimlerindensiniz. Önce bundan dolayı teşekkür ederim. Bu mesleğin sizin gibi genç (profil de 1982 yazıyor)ve idealist üyelerine ihtiyacı var.<O:P></O:P>

Gelelim yazınıza; sanırım yazılardaki isimleri atlamış olacaksınız. Makaleler bölümündeki yazı, Sayın Dr. A. Bumin Doğrusöz'e (19.09.2005' de yayınladım) veözelgeler bölümünde deAntep formundan bir alıntı yaptım (11.10.2005) (Zaten özelgelerin bağlayıcı olmadığını sürekli vurguluyorum) Bu bağlamda gider kaydedilmeyle ilgili bir yazımın olduğu konusu yanlış anlaşılmaya neden olmadan düzeltmek istedim.<O:P></O:P>

Aslında, burada yazılan her yazı sadece meslek mensuplarına fikir edinme , yol gösterici veya haberdar etme niteliğindedir. Bunun doğruluğunu araştırmadan, hele hele yasal dayanağını araştırmadan kayıt yapmak meslek mensubu için son derece üzücü sonuçlar doğurabilir. Yani son kararı yine meslektaş verecektir. Sorumluluk ondadır. Sonra yarın denetimde nasıl söyleriz “Bir forumda okumuştum” diye. Makale yazarlarına da kabahat bulamayız. Onlarda yasaları okur, kendi fikirlerini beyan ederler. Ama bizim esas alacağımız kanunlar, genelgelerdir. <O:P></O:P>

Yazdığınız giderin nasıl telafi edileceği hususuna da bağışlayın anlayamadım? Bundan dolayı nasıl bir zarara uğradınız yine inanın onu da bilemiyorum. Düşünüyorum, daha geçici vergi beyanlarını yapmadık, dolayısıyla da henüz 3. dönem vergi matrahı oluşmadı. Hadi beyan ettiniz diyelim, daha 10 kasıma kadar her hangi bir cezaya maruz kalmadan ek beyanda bulunabilirsiniz. Eğer defter kayıtlarından bahsediyorsanız da düzeltme fişi oluşturmanız yeterli. Eğer atladığım bir durum var ise lütfen bunu yazmanızı rica ediyorum ve katılımlarınızın artarak devam etmesi ümidiyle şimdilik hoşça kalın.<O:P></O:P>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.