Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SPK LİSANSLAMA SINAVI HAKKINDA

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    ben 17-18 aralıkta yapılacak bağımsız denetim sınavımna başvurmuştum ama bu durumda aynı sınavı TURMOB yapacağına göre ne yapacağıma karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim.

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    Türmobun belirleyeceği eğitim ve değerlendirme (sınav) konuları henüz netlik kazanmamıştır. Ayrıca Kamı gözetimi…….. kurumunun da konu ile ilgili çalışmaları netlik kazanmamıştır. Siz spk sınavına katılın. Kesin olmamakla beraber. Spk lisansı olanlara belki bazı ders/konu/katılımlarda muafiyet uygulaması olabilir. Önümüzdeki günlerde görceğiz<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bende sınava 1.11.2011 de kayıt oldum 2.11.2011 de kanun çıktı spk ile görüştüm biz sınavı yapıcaz dediler aralık ayının ilk haftasında kurul toplanıp yönetmelikleri çıkartacaklar ozaman herşey netleşecek eğer kurul spk nın verdiği yetkiyi tanımaz ise ozaman sınav iptal olması gerekir..
    SMMM Önder YAMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM

TÜRMOB BAĞIMSIZ DENETİM SINAVI YAPMAYACAK 660 SAYILI KHK.BAKINIZ YETKİ KAMU DENETİM KURULUNDA
    BİLMEDİĞİ BİLMEK EN İYİSİDİR.BİLMEYİPTE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.
    bilge her şeyi bilmez ahmaklar herşeyi bilir

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM

TÜRMOB SADECE EĞİTİM VERECEK
    BİLMEDİĞİ BİLMEK EN İYİSİDİR.BİLMEYİPTE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.
    bilge her şeyi bilmez ahmaklar herşeyi bilir

Ziyaretci
    boşuna paranızı spk türmob vb. yerlere yatırmayın khk ye göre yetki sadece devlette,,

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Alıntı şuayip ekinci Nickli Üyeden Alıntı

Sayın Ekinci'yi doğrulamak adına,TÜRMOB'UN yapacağı denetim eğitimlerinin başında bulunanProf.Dr. Nejat Bozkurt'un, 3 gün önce verdiği seminerde eğitim sonundasınav olmayacağı vurgulandı.

Ancak eğitimcilerin bizleri gözetleyeceğinden vs. bahsetti. Onu tam anlamadım. Eğitim yok gözetim var dedi. "Derse gelmeyenin kulağını çekerim" vari birşey oldu bu...

Ayrıca, SPK lisans sınavlarına katılıp lisans alınmasının, Denetim İşini öğrenmeye fayda sağlamayacağını ekledi. Sınavlarda başarılı olması, bir firmayı denetlemeye hazır olduğunu göstermediğini, lisans sınavlarına girmeyi önermedi.
    Saygıyla,

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    S
    Sayın Mustafa Gülşen üstadım,

Sizi kıymetli bilgilerinizle daha fazla görmek isteriz.
    Düşünme zihnin işi, hayal ise zevkidir. Düşünme yerine hayal etmek, zehiri besinden ayırt edememektir

Kıdemli Üye
    Nereden
    10

Türmob un sınav yapma gibi bir hakkı yok artık. Türmob sadece özel dersaneler gibi eğitim verecek. bu eğitimler karşılığında da tabiki ücretini alacakve katılanlara yapsa yapsa ara sıra deneme sınavı yapar. bağımsız denetim konusunda başka bir alakası kalmamıştır malesef. Türmob kendi kendine gelin güvey olmuş. aylardır eğitmen hazırlıyor artık onlara da ihtiyaç kalmamış iş sadece gözetmenliğe kalmışsa kanun koyucu kendi gözetmenini de bulur. türmobun gözetmenine ihtayacı yoktur.

Üye
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı şuayip ekinci Nickli Üyeden Alıntı

Sayın Ekinci'yi doğrulamak adına,TÜRMOB'UN yapacağı denetim eğitimlerinin başında bulunanProf.Dr. Nejat Bozkurt'un, 3 gün önce verdiği seminerde eğitim sonundasınav olmayacağı vurgulandı.

Ancak eğitimcilerin bizleri gözetleyeceğinden vs. bahsetti. Onu tam anlamadım. Eğitim yok gözetim var dedi. "Derse gelmeyenin kulağını çekerim" vari birşey oldu bu...

Ayrıca, SPK lisans sınavlarına katılıp lisans alınmasının, Denetim İşini öğrenmeye fayda sağlamayacağını ekledi. Sınavlarda başarılı olması, bir firmayı denetlemeye hazır olduğunu göstermediğini, lisans sınavlarına girmeyi önermedi.
    Saygıyla,

SPK LİSANSLAMA SINAVI O KADAR BASİTE ALINCAK BİR OLAY DEĞİL. KAPSAMI GENİŞ VE SERMAYE PİYASASINDA İŞLEM GÖREN ŞİRKETLERİN DENETİMİ İÇİN ÖNEM ARZ EDİYOR. DAHA FAZLA BİLGİ DAHA FAZLA DENEYİM TECRÜBE İSTİYOR. VE HERŞEYDEN ÖNEMLİSİ BU BİR ''EKİP'' İŞİ. TEK BAŞINA BİR MUHASEBECİNİN DENETİM YAPMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR. ZATEN YENİ YASADA DA ''DENETİM KURULUŞU'' DİYOR.

KISACASI BENCE; SINAV MUTLAKA OLMALI. EĞER BİR İŞ YAPILACAKSA BELİRLİ BİR KALİTE YAKALANMALI. VE KURUMSAL ÇERÇEVELER ASLA GÖZ ARDI EDİLMEMELİ. TÜRMOB RUHSAT DAĞITIMINDAKİ HATA AYNEN BURDA DA YAPILIRSA HİÇ BİR ANLAM İFADE ETMEZ KANATİNDEYİM.

SAYGILAIRMLA