Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BAĞIMSIZ DENETÇİ KİMDİR?

Ziyaretci
    02.11.2011 tarih ve 28103 sayılı resmi gazetede yayınlanan Kamu Gözetimi Kurumu Kanun Hükmünde Kararnamesine göre aşağıdaki şekilde tanımlanmaktadır.
    a) Bağımsız denetçi: Bağımsız denetim yapmak üzere, 1/6/1989 tarihli ve 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanununa göre yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavirlik ruhsatını almış meslek mensupları arasından Kurum tarafından yetkilendirilen kişileri,

Ziyaretci

Kurum tarafından yetkilendirme nasıl olacak? Bu durum; Kurulun görev ve yetkileri, Madde 9'da açıklanmış.
    9. madde ç) Bağımsız denetçiler ve bağımsız denetim kuruluşlarının kuruluş şartlarını ve çalışma esaslarını belirlemek, bu şartları taşıyan kuruluşları ve bağımsız denetim yapacak meslek mensuplarını yetkilendirerek listeler halinde ilan etmek ve bunları oluşturacağı resmi sicile kaydederek Kurumun internet sitesinde kamuoyunun erişimine sürekli olarak açık tutmak.
    f) Bağımsız denetim yapacak meslek mensuplarına yönelik sınav, yetkilendirme ve tescil yapmak, disiplin ve soruşturma işlemlerini yürütmek, sürekli eğitim standartları ile mesleki etik kurallarını belirlemek, bunlara yönelik olarak kalite güvence sistemini oluşturmak ve bu alanlardaki eksikliklerin düzeltilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak.
    Hadi bakalım bir sınav daha çıktı karşımıza.

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    Alıntı deneme1 Nickli Üyeden Alıntı
    Hadi bakalım bir sınav daha çıktı karşımıza.

Müdavim Üye
    peki bu mesleki uyumcuların ( sm den smm ye geçenler )durumu ne olacak onlarada bu imkan tanınacakmı tebliğde lisans olayına değinmemişler bu durumda mevcut smm lerin hepsi sınava girip denetçi olam imkanınamı kavuşacak

Ziyaretci
    ttk da denetçinin lisans sevisyesinde olan smmm ve ymm den bahseder,,, açıköğretimden tamamlanması lazım,,,

Müdavim Üye
    enson yayımlanan tebliğde yetki almış ymm ve smm ler diyor

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Arkadaşlar Merhaba,
    <div>Son zamanda lisans mezunu arkadaşlarımızın, SM'den SMMM ye geçen meslektaşları rencide edicek konular açtığını görmekteyim. Lütfenmesajları yazarken kırıcı olmayalım.</div>
    <div>Konu bu şekilde devam edebilir...</div>
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM
    Mustafa bey hassiyetiniz için özellikle Teşekkür ederim.
    Ahmet Ateş
    MM.

Kıdemli Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    Ne yani 4 yıl boyunca üniversite boşunamı okunuyor. Sm leri SMMM yapmaları sadece Türkiyede olurdu oldu Üstüne bide denetimi de versinler tam olsun

Kıdemli Üye
    Sayın Mustafa bey.

Biz daha kendi içimizdeki kavgaları giderememişiz. Bu şartlarda mesleğimizi nasıl daha ileri götürebiliriz, bize yüklenen yükümlülüklerin maddi ve manevi karşılığını bu kavgalarımızla nasıl alabiliriz.