Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BOŞ MUHTASAR BEYANNAMELER

Ziyaretci
    Hayırlı çalışmalar...
    malum bu ay üç aylık muhtasar beyanlarda var.Bazı mükelleflerimin muhtasar beyannamelerinde yazacağım bir faaliyeti yok.Boş muhtasar beyanı versem yoktan 19,90 tahakkuk ediyor.Bildiğim kadarı ile boş muhtasar vermek yersiz.Bulunduğum yerde bu durumdaki mükellefler için bazı meslektaşlarım dilekçe veriyor.bazı meslektaşlarım dilekçede vermiyor şu ana kadar ceza geldi diyen yok.Bunun esası nedir bir dayanağı varsa bizde bir sürü dilekçe vermekten kurtulalım.Bu konuda yardım üstadlardan yardım istiyorum...

Ziyaretci
    muhtasar beyannamesi kdv ve diğer beyannameler gibi sürekliliği olan verilmesi mecbur olan beyannanme değildir.Muhtasar beyannamesi oluştuğu zaman verilir.Ben yıllardır dilekçe vermeden beyanname oluşmadığı zaman vermiyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı atabar Nickli Üyeden Alıntı
    muhtasar beyannamesi kdv ve diğer beyannameler gibi sürekliliği olan verilmesi mecbur olan beyannanme değildir.Muhtasar beyannamesi oluştuğu zaman verilir.Ben yıllardır dilekçe vermeden beyanname oluşmadığı zaman vermiyorum.

Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya

7-8-9 2011 dönemine ait işlemlerinizden eminseniz beyanname veya dilekçe vermiyebilirsiniz..
    Ancak ilerde bir gün 7-8-9 2011 dönemine muhtasar beyanı verme zorunluluğu olduğunu idare tespit ederse ( beyanname verme zorunluluğunuz doğar ise ilgilii döneme ) bu sefer Beyanname vermemekten ceza yersiniz

İşi riske atmamak adına bu yüzden boşta olsa beyanname verilmesi görüsündeyim

Müdavim Üye
    muhtasar beyannameyi verecek bir ödeme oluştuysa (işçi, muhasebe ,işyeri kirası vs.) muhtasar verilir.olmadıysa boş muhtasar vermeye gerek yok ayrıca dilekçe vermeye degerek yok.beyanname doldururken sonraki aylarda beyanım var veya yok işaretlediğinizde dilekçe yerine gçiyor(vergi dairesinden bilgi)
    sevmekle başlar herşey!!!

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı niniv1122 Nickli Üyeden Alıntı
    muhtasar beyannameyi verecek bir ödeme oluştuysa (işçi, muhasebe ,işyeri kirası vs.) muhtasar verilir.olmadıysa boş muhtasar vermeye gerek yok ayrıca dilekçe vermeye degerek yok.beyanname doldururken sonraki aylarda beyanım var veya yok işaretlediğinizde dilekçe yerine gçiyor(vergi dairesinden bilgi)
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Ziyaretci
    boş muhtasar beyannamesi nasıl verilecek???

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı Ahmet Evcen Nickli Üyeden Alıntı

7-8-9 2011 dönemine ait işlemlerinizden eminseniz beyanname veya dilekçe vermiyebilirsiniz..
    Ancak ilerde bir gün 7-8-9 2011 dönemine muhtasar beyanı verme zorunluluğu olduğunu idare tespit ederse ( beyanname verme zorunluluğunuz doğar ise ilgilii döneme ) bu sefer Beyanname vermemekten ceza yersiniz

Muhtasar Beyanname Boş verilmesi Gereksizdir.
    Smmm. İsmail ATASEVER

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya

ödeme türü 011- gayri safi tutar 0-0
    mükellef bilgileri -- muhasebeci bilgileri doldurularak

Müdavim Üye
    Nereden
    sakarya
    Alıntı ASİL Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Ahmet Evcen Nickli Üyeden Alıntı

Muhtasar Beyanname Boş verilmesi Gereksizdir.
    Sayın Asil..İleride birgün o döneme beyanname verme gereği duyarsanız nolcak

Beyanname vermemekten ceza yiyeceksiniz..Boş beyannameyi bugün verirseniz ileride düzeltme vereceksiniz

Katlanılacak cezanın aynı olmayacağını siz daha iyi biliyorsunuz

BOŞ BEYANNAME VERMEK GEREKSİZDİR ifadeniz yerine DURUMA GÖRE GEREKSİZDİR deseniz daha doğru olurdu