Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: GERİYE DÖNÜK BEYANNAME

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ

<div ="PMmsg">
    SLM ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN 01.01.2011 DE İŞE BAŞLAYN BİR MÜKELLEF 8
    AYDIR BEYANNAME VERMEMİŞ GERİYE DÖNÜK BEYANNAMELERİ TAMAMLANACAK BU
    MEÜKELLEF İLE SZÖLEŞMEM OLMADIĞI İÇİN BEYANAME GÖNDEREMİYORUM BU
    MÜKELLEFLE SÖZLEŞME YAPACAGIM BAŞLANGICINI 01.01.2011 Mİ ATMAM GEREKİR
    SÖZLEŞME TARİHİNİDE 23.09.2011 OLARAK MI YAPMAM GEREKİYOR TŞK LER TEKRAR KOLAY GELSİN
    </div>

Ziyaretci

önceki dönemler için beyanname gönderme aracılık sözleşmesi yapmak.
    23.09.2011 den itibarende aracılık ve sorumluluk sözleşmesi yapılması daha uygundur diye düşünüyorum.Başka Yorumlarıda beklemekte fayda var.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Böyle bir durumda size müracaat eden mükellefiniz için ; Hizmet sözleşme tarihiniz ve Aracılık sözleşme tarihiniz örn : 23.09.2011 olmalıdır. 01.01.2011 yazarsanız Yeni mükelleflerin sözleşmeleri gib 'na 15 içinde girilmesi gerekiyor konusunda cezaya girmiş olur.

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    yazılarınız için tşk ler 23.09.2011 attıgım zaman baslangıcını 01/2011 den bu yana beyannameleri hata verirmiki diye düşünüyom başlangıc 01.01.2011 ama szöşelme tarih
    23.09.2011 olsa bir durum olurmu

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    <DIV ="quote">
    Sayın AYDEHASI bu sorunuza cevap verebilmek için özellikle soru hazırladım , https://www.mustafagulsen.com/forum/....asp?TID=89509 buradan takip edebilirsiniz. Soru şöyledir.

Merhabalar.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Bir konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Bir meslek mensubunun sorusuna istinaden bu konuyu açmak istedim. Sorusu şöyle ; 01.01.2011 tarihinden itibaren hiç beyanname vermeyen bir Gerçek usul mükellefi bugün tarafıma gelerek yaptığımız anlaşmada muhasebe işlerini yürütmeyi <?: prefix = st1 ns = "urn:schemas-microsoft-comffice:smarttags" /><ST1:CITY w:st="&#111;n"><ST1:PLACE w:st="&#111;n">kabul</ST1:PLACE></ST1:CITY> etmiş bulunmaktayım. Mükellef bugün geldiği için ,bugünün tarihine Asıl Hizmet Sözleşmesi ve Eki olan Aracılık sorumluluk sözleşmelerimi yaparak Yeni mükelleflerin 15 günlük giriş hakkını kullanarak sistemde onaylamış bulunmaktayım. https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=89509 Sitemizde tereddütlerin giderilmesi amacıyla linkteki mükteza paylaşılmış, müktezanın aşağıya aktardığım 5.maddesine göre verilen örnekteki kırmızı bölümün yanlış olduğunu ,böyle bir soruyu soran Meslek mensubununda bu müktezaya göre geriye dönük beyannamelerinin verilmesi mümkün bulunmamaktadır… diye yorumluyorum. Sizce bu meslek mensubu ne yapmalıdır ?<O:P></O:P>
    5. İptal /Süresi Sona Erme bilgi Girişi sonrasında beyannamelerin Gönderilebilmesi : <O:P></O:P>
    Sözü edilen bu girişin yapıldığı tarihten önce mükellefin verilmemiş beyanname ve bildirimleri verilemez. Ancak verilmesi gereken beyannameleri verilme süreleri tarihleri dikkate alınarak verilebilir. (Örnek : Mükellef Temmuz/2011 de terk ve mükellefin sözleşme girişi bu tarih dikkate alınarak iptal edilmiş ise, Haziran/2011 Kdv beyannamesi verilemez. Temmuz/Kdv ve verilmesi gereken ilgili tarih aralığına ait verilmesi gereken diğer beyannameleri ile Mart/2011 de gerçek kişiler için Yıllık Beyan, Tüzel kişiler için 2011 Kurumlar beyanı verilebilir) Ayrıca terk fesih girişi yapılmış ancak mükellef faal ise, söz konusu meslek mensubu tarafından bu mükellefe ait hiçbir beyanname verilemez.<O:P></O:P>Edited by: gokhankilicoglu

Teşekkürler.

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    EVET YILLIK BEYAN VEREBİLİRSİNİZ.