Sayfa 3 Toplam 11 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 110 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: E-SÖZLEŞME İLE İLGİLİ BİR MÜKTEZA

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı damlasss Nickli Üyeden Alıntı

merhaba bir mükellefimi vergi dairesi adresinde bulamadığı için kapatmış tabi ben bunu beyannameyi verirken öğrenmiş oldum aradım kapattıklarını söylediler peki şimdi ben sözleşmesini ne yapıcam bu mükellefin iptal mi süresi sona eren mi zaten ben farkedene kadar 15 günlük bildirme süreside geçti nasıl bir yol izleyeceğim kimsenin birşey bilip cevap verdiği yok malesef yardımcı olursanız çok sevinirim
    Kapattığı tarihi öğrenin vergi dairesinden. o tarih itibari ile sistemden iptal/fesih kısmından sözleşme iptalinizi gerçekleştriniz.
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Yeni Üye
    peki ceza tahakkuk edermi sonradan sizce

Ziyaretci

cezai müeyyidesi var. vergi dairesi farkederse yapacak bir şey yok

Yeni Üye
    teşekkür ederim

Ziyaretci
    Alıntı Mustafa Gülşen Nickli Üyeden Alıntı

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    peki ceza tahakkuk edermi sonradan sizce
    Cezai Müeyyide elbette var ancak vergi dairesi tespit ederse.
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Kıdemli Üye

Selamlar bir mükellefimizin 07.09.2011 tarihi itibariyle kapanışını yaptık. e sözleşmeyi hala iptal etmedik.
    1) e sözleşmeyi en son ne zamana kadar iptal etmemeiz gerekirdi?
    2) iptal ettikten sonra bu ayki 3 aylık muhtasar beyannamesini ve bi sonraki ay geçici vergisini gönderebilirmiyiz?
    3) burada okuduklarıma göregönderilir deniyor ama iptal edipte gönderebilen varmıdır?

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı kirli_34 Nickli Üyeden Alıntı

Selamlar bir mükellefimizin 07.09.2011 tarihi itibariyle kapanışını yaptık. e sözleşmeyi hala iptal etmedik.
    2) iptal ettikten sonra bu ayki 3 aylık muhtasar beyannamesini ve bi sonraki ay geçici vergisini gönderebilirmiyiz?
    3) burada okuduklarıma göregönderilir deniyor ama iptal edipte gönderebilen varmıdır?
    1-22.09.2011 Tarihine kadar iptal etmeniz gerekirdi.
    2-Elbette gönderebilirsiniz sistem düzeltildi. Bununla ilgili mükteza zaten ilk sayfada mevcut
    3-gönderen arkadaşlar oldu. sorun yok yani rahat olunuz.
    Smmm. İsmail ATASEVER

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

merhaba bir mükellefimi vergi dairesi adresinde bulamadığı için kapatmış tabi ben bunu beyannameyi verirken öğrenmiş oldum aradım kapattıklarını söylediler peki şimdi ben sözleşmesini ne yapıcam bu mükellefin iptal mi süresi sona eren mi zaten ben farkedene kadar 15 günlük bildirme süreside geçti nasıl bir yol izleyeceğim kimsenin birşey bilip cevap verdiği yok malesef yardımcı olursanız çok sevinirim

İşi terkformunda şayet kaşeniz,sözleşme bilgileriniz yoksa bu sizin için bir savunma mekanizması olabilir.Bir çok vergi dairesi kapanış esnasında buna dikkat etmemekte.Ama büromu kapatmadan evvel kapanışını gerçekleştirdiğim mükelleflerin işi terk formunda muhasebeci bilgileri/sözleşme bilgilerini doldururdum.Burda da dediğim gibi işi terk formunda sizin mührünüz/şahsi bilgileriniz/sözleşme bilgileri kısmı boş ise mükellefin sizin bilginiz olmadan kapattığı yönünde elinizde bir koz olabilir.

Ziyaretci
    Alıntı kirli_34 Nickli Üyeden Alıntı

Sözleşmenin iptal tarhinden sonra 15 gün içinde iptal etmeniz gerekir.iptal edildikten sonra elbette bahsettiğiniz beyannameleri gönderebilirsiniz.