Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MAL SATIN ALMIŞ OLDUĞUMUZ FİRMANIN FATURALARI SAHT

Yeni Üye
    Arkadaşlar merhaba;

Mal satın almış olduğumuz firmanın incelenmesi sonucu faturalarının sahte olduğu ve beyan etmediği tespit edilmiş ve o firmadan mal alan tüm firmalara inceleme başlatılmış. Bizim firmamızda incelendi. Almış olduğumuz yıl içindeki toplam 6 adet fatura ve 156.000 TL lik alış var. Bu miktarın hepsi Ba Formunda bildirilmiş ve ödemeler Bankalardan yapılmıştır. sorum şu arkadaşlar Vergi denetlmeni almış olduğumuz malın KDV sinin dikkate alınmayacığını söylüyor ve bu KDV yi ödeyeceğimizi söylemekte. Buna karşı uzlşama yoluna mı gitsek yoksa dava mı açsak yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Malı gerçekten almış, mal sevk irsaliyeleri kesilmiş, ödemeleri bankadan yapılmış ise bu konuda haklı olabilirsiniz.

Yeni Üye
    Nereden
    Smmm
    dava açarsan %99 kazanırsın, yargı konuya denetmen gibi bakmıyor. Malı satan sahte fatura düzenlemiş olabilir fakat bu tüm düzenlediği faturaların sahte olduğu onlamına gelmez diyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    Sn bsertac
    1-Defterini tuttuğunuz firmanın faaliyet konusu nedir.
    2.Sehte olduğu söylenilen faturaların içeriği nedir.
    3.Faturalar gider olarakmı yoksa maliyet olarakmı işlenmiştir.
    4- Alınan mallarla ilgili nakliye faturaları mevcutmudur.
    Bu soruları cevaplarsanız sorunuzun cevabını daha çabuk alırsınız.

Sizin yazdıklarınızdan anlaşılan faturayı düzenliyen firma çürükse boşuna mahkemelerde uğraşmayın. ödemenin bankadan geçirilmesi faturaların gerçek bir alış olduğu anlamına gelmez.Çünkü faturayı aldığın firma çürük
    Saygılarımla
    </span>
    <div id="proMenu483936" ="dropDownMenu">

</div>

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara

aldığınız mallar maliyet mi yoksa stok hesabına mı işlendi ona göre durum değerlendirmesi yapabiliriz.

Yeni Üye
    selam; aynı olay bizim bir inşaat malzemeleri satışıyla iştigal eden müşterimizin başına geldi. gerçek bir satışa konu olmasına rağmen, karşı tarafın incelenmek üzere defter ve belgelerinin ibraz etmemesi üzerine mal alımı yapandan kdv.sini tahsili yönünde inceleme raporu yazıldı. tarhiyat öncesi uzlaşma talep ettik. vergi ve cezaların tamamının kaldırılması yönünde talebimizi uzlaşmada belirteceğiz. kaldırılmaz ise vergi mahkemesine gideceğiz. itilafa konu faturalara ilişkin nakliye,banka ödemeleri, karşı tarafın faal bir mükellef olduğunu ispat edici elektrik,su,telefon makbuzları, kdv.ve ba-bs formlarıda gerekecektir.
    tarhiyatın sağlanamaması halinde vergi mahkemesine 30 gün içersinde dava açılması gereğitiğini biliyorum.

Yeni Üye
    Malı satan sahte fatura düzenlemiş olabilir fakat bu tüm düzenlediği faturaların sahte olduğu onlamına gelmez diyor。

Yeni Üye
    Aynı olay da benim başıma geldi 4 sene önce amcama borç para verdim paramın geri alamayınca dükkanı ben üzerime aldım faturalar kesildi onun firmasından benim actıgım firmama amcam firmasını başka bir yerde devam ettirmeye başladı taby ben satın aldıktan sonra başka yerde ufak ufak devam etti 2010 yılında ben dükkanı kapattım ama ben satın aldıktan sonra sahte fatura işleri yapmaya başlamış daha yeni vergicilerle konustuk bu konuyu kdv borcu 7 milyar kdv borcu cıktı şimdi dava açarsam kazanma ihtimalim nedir uğraşmaya değer mi? lütfen yardımcı olun neler yapmam gerekiyor hiç bilmiyorum
    [img]smileys/smiley18.gif[/img] [img]smileys/smiley18.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    TUR
    bankadan yapılan ödemeler malın alındığını belgeler fakat kdv yönünden sorumluluk sıfatı ile kdv düzeltmesi istenecek sizden

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Bir mükellefim işyerinde kullanmak üzere bir kısmına nakit , bir kısmına çek vererek forklift aldı. 15 gün sonra başka bir firmaya sattı. Bir kısmını nakit, bir kısmını da Banka havalesi ile tahsil etti. . Ancak forklifti aldığımız firma incelemeye alınmış ve ortada yok. Vergi müfettişi ile karşıt inceleme tutanağı tutuldu. Vergi dairesinden kdv beyannamelerine düzeltme yapmamız için yazı geldi. Bu konuyu dava konusu yapsak kazanma şansımız ne olur.