Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TFRS/TMS 2011

Müdavim Üye
    YTTK ya göre TFRS uyumu bilanço 31/12/2012 de çıkarılacak, ancak TMS ye göre tablolar karşılaştırmalı olacağından mamafih 01/01/2012 den itibaren işi sıkı tutmamız lazım. Burada siz üstadlarıma danışmak istiyorum ve diyorum ki TFRS/TMS için kaynak aşağıda linkte verdiğim kitabı soruyorum ve sizin başka tavsiye edecekleriniz var mı?
    (Aslında işi sıkı tutanlar ve bazı odalarşimdiden seminerlere başladılar ama sanki YTTK yı başkaları uygulayacak gibi bazı kimselerin aldırış ettiği yok.)
    TEŞEKKÜRLER

https://www.tmsk.org.tr/dosyalar/TFRS_2011_brosur.pdf

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

Murat kardeş bu TFRS,TMS ve yorumları ile KOBİ TFRS TMSK lunun sitesinde mevcut ben burda takip ediyorum ve okuyorum ama bu kitabıda alabilirsin ve aynı şeyler vardır içinde ama asıl detay is sitede kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    YTTK konusunda artık sabit bir başlık açılması gerekmiyor mu değerli üstadlar? Az bir zaman kaldı ancak mustafa gülşen gibi forum(bana göre en çokhit alan)sitesinde bu konuyu halen istişare etmemiz bir eksiklik değilmidir?

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul

sayınmurat bey bu konuyu mustafa beyle görüştüm ve inşallah kısa süre içinde bu başlık kısmı hallolur ve dediğin gibi zamanı çoktan gelmiştir ama hiç bir şeyde geçmiş değildir şuan itibari ile açılması lazım ve konular artık konuşulmaya başlanmalıdır,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Bu Bağımsız Denetim Eğitimlerine Güya Eylül gibi başlanacağı söylenmişti.Nerdeyse Eylül'ün ortasına geldik.Ne haber var;ne de Başvuruyla ilgili ortalarda dolanan haber var.Anlaşılano kiçok korktuğumuz Uluslararası büyük ve Yurtdışından gelecek irili ufaklı Şirketler bu işi yapacak.Adamlara şimdiden hak verir oldum.Büyük ihtimalle Ekim sonu sonra da ileri ata ata gider bu süre..Bir bakmışsınız 1 temmuz 2012yürürlülük tarihi gelmiş ortada birşey olmayınca kanunda SMMM ve YMM haricinde Dışarıdan Gelecek meslektaşlar da diye bir cümle konuverir.İşte o zaman çok gülerim. Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Allah\'a dayan, sa\'ye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur! Bilmiyorum başka çıkar yol!

Mehmet Akif Ersoy

Müdavim Üye
    Üstadlar YTTK konusunda ikincil mevzuat halen yayınlanmadı sanırsam değil mi?

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Kitap okumayı sevmeyenler Ünal Tekinalp beyin video paylaşım sitelerindeki Türmob muhasebe forumu konuşmalarını dinleyebilir veya twitterdan Yahya Arıkan'ı follow edebilir
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Alıntı MURAT AVCI Nickli Üyeden Alıntı
    Üstadlar YTTK konusunda ikincil mevzuat halen yayınlanmadı sanırsam değil mi?

Merak etmeyin 14 şubat 2012 tarihine kadar herşey hazır olmuş veşok halinde yeni mevzuatlarla uğraşır hale gelecek.Elektronik defter,fatura,3 aylık sonra aylık mizan gönderimi,e-imza,e noter,vs çok şeyle karşılaşıcaz.Artık banka,alacak,satıcılar mutabakat,fazi hesabı,yeni ticari mali kar hesabı ile karşı karşıya kalacağız.Yeni sempozyumu izlemiş biri olarak güncel olmayanların bu meslekte kalmalarının zor olduğu kesin.Denetim öyle herkesin yapacağı birşey değil,Çünkü denetim şirketleri kütükten silinme ,puan düşürme,geçici men gibi terimlere alışmak zorunda kalacaklar.Ben olsam denetim işine ingilizce bilen,bilgisayar bilgisi üst düzey,muhasebe,mevzuata hakim kişilerişimdiden kapmaya başlardım.Yok ben kalifiye olmayan ucuz işgücü istiyorum derseniz.Şimdiden gençlerin yanında çalışma fikrini bir düşünün derim.Denetim tamamen istatistiki ama hataya aman vermeyen bir sistem.Çünkü bütün sorumluluk artık bu denetim şirketlerinin üzerinde olacak.Kimse ucuz işgücü kullanıp kendi şirketini riske atmaz sanırım.Eğer biz bu işi yapamayız derseniz de yapacak işi ehli donanımlı firma herzaman bulunur.Arz=Talep dengesi bir zaman sonunda oluşur.Bu dengeden sonra da bu işe girmek zor olacaktır.Çok defteri olup bencil düşüncede olan meslektaşlara sesleniyorum.Paylaşımı düşünün yoksa bir gün gelir defteriniz kalmadığı gibi o paya da ortak olamazsınız.Edited by: fatihgke
    İnsanın En Büyük Hatası Şudur; Kendini Olduğundan Büyük Görmek Ya Da Kendine Hak Ettiğinden Az Değer Vermek. (Goethe)

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Alıntı fatihgke Nickli Üyeden Alıntı
    Çok defteri olup bencil düşüncede olan meslektaşlara sesleniyorum.Paylaşımı düşünün yoksa bir gün gelir defteriniz kalmadığı gibi o paya da ortak olamazsınız.
    Bu cümledeki durumu anlatmaya çalışan cümleleriniz biraz sert olmamış mı ?