Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Tevkifatlı İşlemlerde İade KDV

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Arkadaşlar Merhaba Çalıştığım firmada sürekli ihracat yapmaktayız.Bunun yanında Bakır malzemesi alım-satımı yapmaktayız haliyle tevkifat var.İhracatta mahsup yapıyorum sürekli
    Yalnız tevkifatta mahsup nasıl yapılcak engin bilgilerinize danışmak isterim.Şimdiden tşk eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Satın Aldığım BAKIRLAilgili örnek Sattığım BAKIRLA ilgili örnek
    Matrah:1.000,00 1.100,00
    KDV:180,00 198,00
    Tevkifat:162,00178,20
    Beyan: 16,2017,82
    Yekün: 1.016,201.117,82

Yukardaki örnekde tevkifat %90'dır.
    Biz bakır malzemesini aldığımız gibi satıyoruz.Tedarikçi bir firmayız.Yukardaki örnekde ne kadar'lık bir mahsup alabilirm.Mantık olarak aldığım bakırın %90 kdv'sini KDV 2 olaraködüyorum.Daha sonra müşteriye fatura ettğimde %90'nını müşteri ödüyor.%10'nunuda biz.

1-Mahsup talabinde bulunurken müşterinin ödediği KDV2 rakamınımı isteyceğiz(Devreden KDV müsade ettiği sürece)

2-2010 yılı ile ilgili mahsup isteyebilirmiyim.Yada kaç yıl geriye dönebilirim.

3-Mahsuben iadelerde NAKİT hariç bir haddi sınırı varmıdır.Belli bir tutarda YMM raporu isteniyormu

4-Tevkifat mahsuplarıda ihracatta olduğu gibi yüklenilen KDV listesi ve İndirilecek KDV listesinin dışında bir liste varmıdır.İnternetten mi verilcek elden mi.Son olarak Yüklenilen KDV listesine Sattığımız bakırların maliyet faturalarınımı ekliyeceğiz.
    Ayrıntılı olarak anlatabilirseniz sevinirim.Yüklü vergi çıkacak en azından şu KDV 2 lerden mahsup yapıp biraz rahatlamak istiyorumEdited by: Kanderas
    Giren Borçlu Çıkan Alacaklı Şüpheli Olan Kim.

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Yardımlarınızı bekliyorum.Edited by: Kanderas
    Giren Borçlu Çıkan Alacaklı Şüpheli Olan Kim.