Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yeni TTK LTD A.Ş olmak

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

herkese kolay gelsin
    Yeni TTK ile ilgili LTD şirket A.Ş olmanın avantajı dezavantajı nedir? Biz bir LTD şirketiz 3 ortaklı Patron bazı düşüncelere kapılmış A.Ş. e dönüşmek istiyor.kendince bazı lanlar yapmış.
    herr şeyden önce A.Ş olma zorunlluluğu varmı ki? (ben yok biliyorum) ki olursak bize ne avantaj sağlar.
    Bir de şirket dönüşümü işlemlerinde hesapların kapatılıp yeni şirkete devri vs.nasıl oluyor? örneğin grup firmadan 30 milyon a yakın alacak var ben bu alacağı tahsil edip tm hesapları kapatmak zorundamıyım? bunu da tartıştılar hafta sonu.

ve patrona göre yen yapılnmada özellikle yüklü miktarlardaki para transferini rahat yapacağını sanıyor. (kim sokuyor bu fikirleri kafasına bir bulsam
    bu sıkıntı ile ilgili sizlerin bilgi ve görüşlerine ihtiyacım var
    yardımcı olur musunuz?

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Bu tip uçuk fikirleri hülle ile iş almak isteyen bizim meslekdaşlarımız yapıyor.insanlar kurumsal
    firmaların şartlarınını zorlaştığını gördükçe şahıs firmasına nasıl masrafsız döneriz onun hesabını yapıyor.E defter başlayacak önce en büyüklerden başlayacak kayıtların çok sık ve düzenli kayda geçirilmesi lazım ama belge düzeni yavaş çalıştığı kasalar düzenli olmadıığı için sıkıntı çekiyoruz.Şubatta tedarikçiye havale etmişim adam hala faturasını yollamamış umurunda değil meslek mensubunu aradım o da tek başına bir şey yapamıyor mükellefi bekliyor.Yeni ttk ortakların firmayı cebi gibi kullanmasını önlemek istiyor hapis cezaları bile var. aş lerde belli sermaye üzerinde olanlara avukat anlaşması mecburiyeti var yeni dönemde bütün kurumlara dışardan denetçi gerekiyor masraflar kurumlarda dahada artacak.
    muhasebe bilgisi olmayan denetleyiciler olmayacak ymm veya smmm olacak bazı arkadaşlarımız denetime geçecek ymm ler fırsat verirse tabii.Ortakların kullandıkları paraya bile faiz var firmalar arası trasnferde nasıl rahat olacak maliye para tranferlerini zaten bankalardan izliyor bazıları menfeati için bu bilgileri kullanıyor bazıları politik nedenlerle bu bilgileri yayıyor bazılarıda ucuz faizli kosgeb kredilerini kullanmak için fırsatı kaçırmıyor bir görsen hiç ihtiyacı olmayanlar bile kosgeb kredisi alıyor yani para parayı çekiyor.