Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBMM GİDELİM ARTIK

Ziyaretci

SAYIN MUSTAFA BEYYETKİLİ KİŞİLERE SORARSANIZ SİZEMİNNETTAR KALACAĞIM.

NEDEN SENDİKALI OLMADIĞI HALDE İŞVERENLER SENDİKALAR KANUNA TABİDİR...2821 SENDİKALAR KANUNU VE BEN DE BU KANUNUN İÇİNDE Kİ MADDELERE TABİYİM[img]smileys/smiley25.gif[/img]

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Nihan .,

Ek1 ve Ek2, sendikalar kanununda olmasada başka bir kanunda yer alacaktı, almalıda. Bu Türkiyede işsizlik oranlarının hesaplanmasında baş vurulan bir yöntem.

Ayrıca değiştirmeye çalışacağımız kanun, milyonları içinde barındıran üye topluluğunun kanunu. 50 Bin kişilik bir örgütün gücü yeter mi tartışılır.Tabi bu işin peşi bırakılmamalıdır. Öyle hadi deyince bu iş olsa zaten sorun kalmayacak.

Mevzuat konusunda bilgisiz personel konusunda diyecek bir şey yok. Bu konuda size katılıyorum. Ancak teknolojik alt yapda bilgisayar kullanmayı öğrenmek değil bu sistemi Çalışma Bakanlığına kurabilmek.Yani personelden bahsetmiyorum, türkiyeyi kapsayacak bir ağdan bahsediyorum.

Şuan bu konuda bir çalışma mevcut. Ancak ne zaman olur bilemiyorum. Elimde olsada sizlere yardımcı olabilsekk. Ancak fikir alış-verişi yapabiliyorum.

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Ziyaretci

SAYIN MUSTAFA GÜLŞEN,

Sizden beklediğim cevabı alamadım fakat verdiğiniz cevap[img]smileys/smiley25.gif[/img]aynen şöyle;

Sayın Nihan .,

Ek1 ve Ek2, sendikalar kanununda olmasada başka bir kanunda yer alacaktı, almalıda. Bu türkiyede işsizlik oranlarının hesaplanmasında baş vurulan bir yöntem.

BEN YİNE ERİŞİM AĞI İLE İLGİLİ YAZMAYA BAŞLAYAYIM YAZILARIMASON KEZ,

Ben bu halkın içinde yaşıyorum dolmuşta evde pazarda ve gerektiğinde lüks mekanlarda, Türkiyemizde yaşayan insanların neyi ne kadar bildiğini ve hukuk karşısında eşit olmalarına rağmen kendilerini ne kadar savunabileceklerini çok iyi bilenlerdenim. Demek istediğim şudur. Hususi otomobilimle sabah işime gelip akşam yine otomobilimle gitmiyorum eve... yaşadığım yerde insanların içindeyim ben. işçilik te yaptım yeri geldi, ben yemem bu erişim ağı hikayesini,

zaten erişim ağına da gerek yok, nedenlerini kendimce yazayım;

Şimdi bana verdiğiniz cevapta ek-1 ve ek-2 Türkiyemizde işsizlik oranlarının hesaplanmasında başvurulan bir yöntem diyorsunuz . bunu biliyoruz da siz işsizlik oranlarının Bölge çalışmalarda doğru olduğundan emin misiniz. Yani Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bu açıklamayı Verilmeyen binlerce ek-1 ve ek-2 ye dayanarak belirliyor[img]smileys/smiley25.gif[/img]Tamamen hatalı sonuç. Bunu Bütün Muhasebeciler bilir.

EK-1 VE EK-2 Yİ VERMEYEN BİNLERCE İŞVEREN VE MUHASEBECİ VAR BUNU NERDEN BİLECEKLER.[img]smileys/smiley25.gif[/img]

ÇIKARDIKLARI İŞSİZLİK ORANLARI SONUÇLARI KAMUOYUNU YANILTAN SONUÇLARDIR.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

ÜLKENİN İŞSİZLİK SAYISINDAN BİHABER OLAN BİR BÖLGE ÇALIŞMA VE BİLMEM NE KADAR ÜYESİ VAR VE TASFİYESİ ZOR. YOK EFENDİM HİÇ DE ZOR DEĞİL SADECE CESUR İDARECİLER GEREKLİ. ŞİMDİ AKEBİNDE ŞUNU YAZAYIM SİGORTALI OLAN HER İŞÇİ ÖNCE SSK YA SONRA BÖLGE ÇALIŞMAYA BİLDİRİLİR SSK NUMARASI OLMAYAN İŞÇİNİN BÖLGE ÇALIŞMA EK-1 EVRAĞINI ALMAZ. VE MİLYONLARCA EK-1 VE EK-2 DEN BÖLGE ÇALIŞMANIN HABERİ HİİİİİİİİİİİİİİİİİÇ OLMAZ. SSK DA İSE HEPSİ MEVCUTTUR ZATEN... YANİ SSK DA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞINA BAĞLI EFENDİM SADECE BİRAZ MEMUR AKTARIP ÇALIŞAN SİGORTALI İŞÇİLERİN TESPİTLERİ YAPILIR VE TÜRKİYEDE SİGORTALI ÇALIŞAN ORANI İLE İŞSİZLİK ORANI ÇOK NET ÇIKAR BU DURUMDA. (SİGORTASIZ İŞÇİLER NE OLACAKSA)

YANİ DEMEM ODUR Kİ BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİ EN KISA ZAMANDA TASFİYE EDİLMELİ BOŞUNA MASRAF YAPIP DA ERİŞİM AĞI HİKAYESİ İLE BU MEMLEKET ERİŞİM AĞI KURMA İHALESİNE GİRİP BİRDEKATRİLYONLAR ÖDENMEMELİ...TABİ BEN BU İŞİ KENDİ PENCEREMDEN NETLŞTİREREK YAZDIM. BU KONUDA EN KISA ZAMANDA GEREKENİ YAPABİLECEK KAPASİTEDE UZMAN KİŞİLER VARDIR BU MEMLEKETTE. YETER Kİ İSTESİNLER. BU ÇOK ZOR DEĞİL İŞLEM OLARAK FAKAT BU KURUMLAR BİRER OY POTANSİYELİ OLDUĞU İÇİN KİMSE BUNA KOLAY KOLAY YANAŞMAZ BUNLARIN DA FARKINDAYIZ...

SONUÇ BU ZATEN MESLEKTAŞLARIMIZIN SESİ DE BU YÜZDEN ÇIKMIYOR BİLİYORUM. BEN BİR İSYANIMI BU SİTEDE DİLE GETİRDİM. MAĞDUR OLAN SANAYİCİLERİN FERYATLARINDAN ÇO ETKİLENDİM. 2429 SAYILI KANUNUN HİÇE SAYILMASINDAN ÇOK ETKİLENDİM.T.C VATANDAŞI OLARAK BUNU KENDİME BİR GÖREV BİLDİM VE YAZDIM...AVRUPA BİRLİĞİ 'NE GİRDİĞİMİZ ZAMAN[img]smileys/smiley25.gif[/img]BU SORUNLAR OLMAYACAKTIR . İŞTE BU NEDENLERDEN AVRUPA BİRLİĞİNE GİRİYORUZ BİZ. ÇÜNKÜ YILLARDIR HEP KENDİ GÜCÜMÜZ ZAAFLARIMIZA YENİLDİ.

BENİM BU KONUDA YAZACAK BAŞKA BİR AÇIKLAMAM YOK .AYRI AYRI HER MESAJIMDA AYRINTILARI İLE DİLE GETİRDİM. BAŞKA YAZACAK KONUM KALMADI BÖLGE ÇALIŞMA İLE İLGİLİ. HER SAYFASINI OKUDUĞUMDA BAŞKA BİR ÜLKE VATANDAŞI OLDUĞUM HİSSİ UYANDIRAN BİR KANUN VE YÖNETMELİKLERİ.........[img]smileys/smiley25.gif[/img]HA UNUTMADAN öZLÜK DOSYALARI OLUŞTURULMASINANE DEMELİ, BANANE ADAMIN EVLİLİK CÜZDANININ ÖNLÜ ARKALI FOTOKOPSİNDEN HELE ŞU FOTOĞRAF MESELESİ YOKMU ZATEN 350 YTL MAAŞ ALAN İŞÇİ BİDE ÖZLÜK DOSYASI PARASI AYIRIYOR EKMEK PARASINDAN KESİP. YAZIKTIR EFENDİM GÜNAHTIR. AÇTIK ÖZLÜK DOSYALARINI NE OLACAK ŞİMDİ. VASIFSIZ İŞÇİ ÜLKESİ BU MEMLEKET BİR İŞÇİ ÇIKIYOR DİĞERİ GİRİYOR SÜREKLİ NE OLACAK BU DOSYALAR BİR BİLEN VARSA YAZSIN EENDİM MERAK İÇİNDEYİM BU KONUDA BEN[img]smileys/smiley18.gif[/img]

HERKESE SAYGILAR

Ziyaretci

HELAL OLSUN AĞZINIZA SAĞLIK BAŞKA DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM.[img]smileys/smiley32.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Değerli Meslektaşlar,

Konumuz güncelliğini korumasına rağmen ilginin bu kadar az oluşu hayret ve ibret verici. Bu konudan muzdarip olan bir kaç kişi ise diğerler meslektaşların uyguladığı sihirli yöntem ne?

Acaba vurdumduymazlık mı?

Bana dokunmayan bin yaşasın mı?

Çok iyi para kazanıp bunları düşünmememk mi?

Hani nerede kaldı bilgi çağı, bilinçli meslek mensubu, herşeye evet demeyen anlayış, angaryalara hayır ?

Ya da İdare uygulamada haklı mı? KOCAMAN HAYIR.................

Arkadaşlar, lütfen biraz daha gayret, çaba ve emeklerimizin bir hiç uğruna harcanmaması için....... Haydi uyanın. Sorun. Sorgulayın. Araştırın. Birlik olalım, gücümüzü birleştirelim. Meslek bizlerin katkılarıyla yükselecek. Aksi takdirde eğer girilebilecekse AB normları uygulanmaya başladığında sefalete hazır olalım. Bizlerin önemsemediği ya da geliştiremediği konular onların ekmeğine yağ sürecek. Bizlerin işlerini onlar yaparken seyirci olmak zorunda kalmayalım. Ya da diğer anlamı ile pastadan hissemize düşen payı bizler alabilelim....

Saygılarımla...

ATÜRKOĞLU

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye

Başbakanlık veya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı 'nın adreslerine mail gönderelim.Günlerce hiçbir somut girişimde bulunulmuyor.Haksızmıyım
    ENGİN

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Sayın GÜLŞEN,

Üstat Şükrü KIZILOT bu konuyu gündeme getirdiği takdirde çözüleceğine inanıyorum. Daha evvel kamuoyuna getirdiği konuların hepsi çözüldü.

Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ