Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBMM GİDELİM ARTIK

Ziyaretci

SELAMLAR

HAYIRLI İŞLER HERKESE

SAYIN MESLEKTAŞLAR DUYARLI OLMAK ADINA YAZDIĞIM BU SİTEDE AYNI MESLEK GRUBUNDA İŞYAPMIŞ OLUYOR OLMAMIZA RAĞMEN ÇOK AZ OKUMA VE CEVAP VAR...NEDEN TEPKİSİZ KALIYORSUNUZ ANLAMIYORUM. BİZ SUÇ İŞLEMİYORUZ...BU ÜLKEDE SUSAN İNSANLAR BİLGİSİZ OLDUKLARI İÇİN SUSUTULAR HEP... BÜYÜKLERİM ÖYLE ANLATIRLAR... BİZLER BU MESLEĞİN UYGULAYICILARIYIZ...BİZ HATALI OLANLARI GÖRECEK, BİZ EKSİKLERİ GÖRECEK, BİZ GEREKSİZ OLANLARI GÖECEK VE İLGİLİ YERLERE İLETECEĞİZ. BU KADAR BU. BU İŞİ BİZLER YAPIYORUZ. SOKAKTAKİ VATANDAŞ DEĞİL...

EĞER COPLANMAK ENDİŞESİ VARSA VALLAHHİ COPLANMAYA RAZIYIM BEN 5.000,00 YTL CEZA YEMEKTEN SE 5 COP YEMEK DAHA İYİDİR.

ARKADAŞLAR BU CEZA İŞKENCESİ BİNLERCE KEZ JOPLANMAKTAN BETER BİR İŞKENCE MANEVİ İŞKENCE İŞ İSTEĞİMİZİ YOK EDEN VE BİZLERİ GEREKSİZ YERE MADDİ ZARAR UĞRATAN BİR İŞKENCE... İNSANLAR BU YÜZDEN HEM MANEVİ HEM MADDİ ZARARLARA UĞRAYIP MAĞDUR OLUYORLAR VE BİZLER SUSUYORUZ ... O İNSANLAR AYNI MESLEKTEN OLAN İNSANLAR LÜTFEN DUYARLI OLALIM .....

VE ORTAK KARAR ALIP O KONUYU NASIL GÜNDEME GETİRECEĞİMİZE KARAR VERİP... UYGULAYALIM ARKADAŞLAR... BİZ BÖYE DAVRANIRSAK BU MEMLEKET İNSANINA DA BİR KATKIMIZ OLUR... BİLİNÇLİ MESLEK MENSUPLARI DİYE İNSANLAR BİZE SAYGI DUYARLAR...

EN ÖNCE KENDİMİZE OLAN SAYGIMIZI KORUMAK ADINA BU KONUDA YARDIMLAŞALIM ARKADAŞLAR... TEPKİ VERENLERİN SAYISI ARTTIKÇA KONU ÖNEM KAZANIR...BANA KATILANLAR BEN HAZIRIM GEREKİRSE MECLİS E GİDER DİLEKÇELER VERİR GELİRİZ BU ZOR DEĞİL... BİZİM GÖREVİMİZ BU...

BİZLER MESLEK MENSUPLARI OLARAK YASA YORUMCULARINA EKSİK YANLIŞ VE GEREKSİZ OLANLARI BİLDİRMELİYİZ ÇÜNKÜ BU YORUMLARIN UYGULAMADAKİ GEREKLİLİK LERİNİ BİZLERDEN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ....

HEPİNİZİ SAYGI İLE SELAMLIYORUM...AYRICA SEBAHATTİN BEY'İN BAHSETTİĞİ BAYANIN DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMU ŞİDDETLE KINIYORUM...GÜNAHTIR YAZIKTIR. MAĞDUR OLAN HER MESLEKTAŞIN YANINDAYIM BÖLGE ÇALIŞMA KONUSUNDA...

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye

Burdan ne kadar şikayet edersek edelim hiçbir sonuca ulaşamayız,İcraata geçmemiz gerekir.[img]smileys/smiley7.gif[/img]
    ENGİN

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

merhaba

Canlar yanmaya devam ettiği sürece buralarda bir şeyler yazacağız devamlı.. bencede haklısınız daha öncede yazıldı çizildifakat sonuç çıkmadı..Meslektaşlarda sanki neme lazımcılık var sadece canı yanan arkadaşlar sesini duyurmak için uğraşıyor..bir gün sıranın kendisine de geleceğini hiç düşünmüyorlar..böyle saçma saban şeylere ceza yazıldığısürece inanın bir gün sıra gelir.

Bu arada onmilyarlık cezanınödemesi meslektaşımız tarafından elemana yüklenmiş..burasıda ayrı bir konu.

Ben bu aşamada basının çok önemli olduğunu düşünüyorum Sn Şükrü Kızılot bu konularda oldukça titiz mesala bu formdaki arkadaşların kendisini arayıp konuyu bir kez daha yazıya dökmesini TURMOB u (kendileri temsilcimiz oluyor) uyarmasını isteyebiliriz.Bu sadece bir fikir.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Değerli Forum Üyeleri,

Ek1 ve Ek2 konusunda kişişel çabalarıyla mücadele veren Muğla Meslektaşımız Sayın Sadi Kaya'ya yeri gelmişken tekrar teşekkür ediyorum.

Sayın Kaya'dan gelen e-postada Sayın Şükrü Kızılot Hocamızile yazışmalarına tanık oldum. Sayın Kaya'nın çalışmalarınıSayın Hocamız şuan incelemektedir.

Bizlere yakınlık göstern Sayın Şükrü Kızılota'da buradan teşekkür ediyorum. Bu konuda yakında Hürriyet Gazetesinde Hocamızın köşesinde bir yazı bekliyoruz.

Değerli Meslektaşlarım,

Mücadelemizin Önce Odalar ve oradanda Birliğimiz nezdinde sürdürülmesinden başka çare olmadığına inanıyorum. Bu forumlarda konuları pişirip yazılı bir biçimde odalara ve birliğe ulaştırılmasını öneriyorum.

Bu forumları Yöneticilerimiz takip etmiyor ve edemezler. Bunları onlardan beklemek haksızlık olur. Ancak yazılı olarak müracaatlarınızı odalara yapınız. Ancak böyle bir sonuç alabiliriz.

Yine tekrarlıyorum ki, Birlik ricacı b,ir kurum görüntüsünden çıkmalıdır. Bugüne kadar bize yakışan neyse ona göre hareket edildi. Ancak bunun yeterli olmadığını artık görmek gerekiyor.

Geçenlerde Odamızda yapılan Panelde Almanya ve Çek CumhuriyetiBirlik başkanları sözlerinde , ülkelerinde çıkartılacak tebliğlerin kendilerine sunulmadan yayınlanmadığını işitiyoruz. Bunu bugün maliye bakanlığından talep etsek bize gülerler.Bir an evvel kendimize güldürme zihneyetindenkurtarıp sözü geçen bir birlik sıfatı için çözüm yolları bulmalıyız.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Ziyaretci

SELAMLAR

HERKESE HAYIRLI İŞLER

SAYIN MUSTAFA GÜLŞEN BEY, ÖNCELİKLE SİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM. BU MESLEĞE SAĞLADIĞINIZ BİLİNÇLİ KATKILARINIZDAN DOLAYI. [img]smileys/smiley32.gif[/img]

BEN 7 EKİMDEN BERİ YAZIYORUM. FORUMDA 600 DEN FAZLA ÜYE VAR VE SİTENİZİ İZLEYEN MESLEK MENSUBU VE STAJYER VE DİĞER ÇALIŞANLAR OLDUKÇA FAZLA...BU SİTEDE BULUŞAN İNSANLAR SAYESİNDE BİRTAKIM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ DİYE DÜŞÜNDÜM BEN,BAŞKA TÜRLÜ NE DURUMDA OLDUĞUMUZU BİRBİRİMİZİ TANIMADAN NASIL ANLATABİLİRİZ Kİ. [img]smileys/smiley25.gif[/img]İNŞALLAH SİZİN SAYENİZDE VE ALLAH'IN DA İZNİ İLE AMAÇLARIMIZA ULAŞIRIZ.

BEN İŞİMİ EN DÜZGÜN NASIL YAPARIM DİYE ÇALIŞIP ÇABALIYORUM VE İNANIN MADDİ MENFAATLERİM İŞ AHLAKIMIN ÇOK GERİSİNDE. "ÖNCE İŞİMİ DOĞRU VE DÜZGÜN YAPMALIYIM Kİ PARAMI KAZANABİLEYİM " DİR FELSEFEM. FAKAT BU NE MÜMKÜN. BEN ODAM TARAFINDAN SEVİLEN BİR ÜYEYİM AYNI ZAMANDA. FAKAT BU İŞ ODALARI AŞAR. ODALAR NE YAPABİLİRLER Kİ...[img]smileys/smiley25.gif[/img]

ANCAK BENİM DÜŞÜNCEM ŞUDUR MADDELER HALİNDE SIRALAMAK İSTİYORUM:

1-BİZLER MESLEK MENSUPLARI VE STAJYERLER VE ÇALIŞANLAR OLARAK BU MESLEĞİN İÇİNDE OLAN HERKES BU SİTEDE BİR ARAYA GELİP EN FAZLA ÇOĞUNLUK ELDE ETMELİYİZ,

2-BU ÇOĞUNLUK İLE TÜRMOB BAŞKANI NA ULAŞILIP HEP BİRLİKTE BU SAÇMA SİSTEMİN OLUŞTURDUĞU MÜKERRER İŞLEMLERİN ORTADAN KALDIRILMASI İÇİN ODALARA GEREKLİ TALİMATLARI VERDİRTMELİYİZ,

3-ODA BAŞKANLARI BÜTÜN ÜYELERİNE HABER VERMELİ BU BÖLGE ÇALIŞMA KONUSUNDAKİ GEREKSİZ MANEVİ VE MADDİ KAYIPLARI ÖNLEMEK İÇİN DİLEKÇELER İLE MÜRACATLA HAREKET GEÇİRİLMELİYİZ,

4-HER ODA MAKSİMUM ÇOĞUNLUKLA ELDE EDECEĞİ DİLEKÇELERİ TÜRMOB A İLETMELİ VE TÜRMOB DA BİR ELÇİ İLE BAŞBAKAN A İLETMELİDİR.

BAŞBAKAN SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN 'A GİTMEDEN BU İŞ OLMAZ[img]smileys/smiley25.gif[/img]

ANCAK BAŞBAKAN A DURUM ANLATILIRSA VAH EDECEK VE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANINAGEREKLİ TALİMATI VERCEKTİR.

BAŞBAKAN NEDEN VAH EDECEKTİR KONUSUNDA İSE BENCE EN ÖNEMLİSİ ŞU

BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİNİN BİZDEN İSTEDİKLERİ

1-İŞYERİ BAŞLAMA VE BIRAKMA VE NEV'İ DEĞİŞİKLİĞİ BİLDİRİMİ

1-İŞE GİREN-ÇIKAN PERSONEL BİLDİRİMİ,

3-İŞTEN ÇIKIŞ NEDENLERİ BİLDİRİMİ,

(AKLIMA GELENLER BUNLAR) BİZ BUNLARI ZATEN SOSYAL SİGORTALAR KURUMU'NA BİLDİRİYORUZ AYNI İŞLEM...ÇALIŞMA VE SOSOYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ BUNLARI ZATEN SSK DAN İNTERNET ARACILIĞI İLE SIFIR MALİYETLE ELDE EDER... İLLAKİ ELDE EDER SIFIR MALİYETLE...BUNU BİLİNÇLİ OLAN HER MESLEKTAŞ GAYET TE İYİ BİLİR... PEKİ BU DURUMDA BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİ NEDEN VAR...NEDEN PERSONEL ÇALIŞTIRIYORLAR VE NEDEN BELKİDE KATRİLYONLAR ÖDENİYOR BU PERSONELLERE NEDEN[img]smileys/smiley25.gif[/img] İŞTE BU DURUM KARŞISINDA VE BİZLERİN İÇİNDE BULUNDUĞU İÇLER ACISI DURUM KARŞISINDA SAYIN BAŞBAKAN VAH EDECEKTİR...DUYARSIZ KALINMASI MÜMKÜN OLMAYAN- OLUNAMAYACAK OLAN BİR DURUMDUR BU...[img]smileys/smiley19.gif[/img]

HERKESİ SAYGIYLA SELAMLIYORUM

VE MUSTAFA BEY' E BİLİNÇLİ VE YÖNLENDİRİCİ MESLEKTAŞ KİMLİĞİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER EDİYORUM...

"ÇÖZÜM ASLA ZOR DEĞİLDİR VE KESİNDİR, ÇÖZÜLEBİLECEK VE ÇÖZÜLMESİ GEREKEN SORUNLAR VARSA"

Ziyaretci

SELAMLAR,

HERKESE HAYIRLI İŞLER,

EK-1 VE EK-2 KONUSUNDA BAŞKA GÖRÜŞLERİ OLAN MESLEK MENSUBU ARKADAŞLAR TEPKİSİZ KALMAYALIM VE GÜÇBİRLİĞİ YAPALIM. SONUÇLANSINDIRALIM BU SORUNU LEHİMİZDE. VE KENDİMİZE OLAN SAYGIMIZI KORUMAK ADINA SUSMAYALIM ARKADAŞLAR.

BEN 7 EKİMDEN BERİ YAZIYORUM BOŞUNA YAZMAYALIM ARKADAŞLAR. BURADA ÇOĞUNLUK ELDE EDELİM VE ORTAK GÖRÜŞBİRLİĞİ SAĞLAYALIM UYGULAYALIM ARKADAŞLAR. ZAMAN KAYBETMEYELİM.TEPKİLER VE ÖNERİLERİNİZLE YAZACAK YER KALMAMALI BURADA[img]smileys/smiley25.gif[/img]

OKUYAN HERKESİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİNİ BEKLİYORUZ

SAYGILAR

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

Değerli Meslektaşlarım,

EK-1 ve EK-2 dediğimiz uygulama bizleri angarya batağına sokma işinden başka bir şey değil.

Uygulama her yönü ve adımı ile bizleri rahatsız ediyor.Bariz ve basit süre tuzakları kurularak her adımda ceza tahakkuku sağlanıyor. Tepkisiz kalmama fikrini her ortamda destekliyorum ve artık net çözüm önerileri üretme zamanının gelip geçmekte olduğunu düşünüyorum.

1-Mesleki derneklerimiz

2-Odalarımız

3-Birliğimiz bizleri bu konuda sonuna kadar desteklemek zorunda olmalılar.

Bunun da bizlerin itici gücünü devreye sokması ile mümkün olduğu ortada. Özellikle bu konuyu başlangıcından bu yana izliyorum. Acaba hiçbir dernek mensubu, Oda ya da birlik mensupları bu yazılanları okumadı mı?

Mutlaka birileri okudu ve okumaya devam ediyor ancak bekle gör politikası uygulanarak her alanda olduğu gibi iş soğutmaya bırakılıyor.

A - Sayın Meslektaşlarımız,

B - Sayın Mesleki Derneklerimiz,

C- Sayın Oda Yöneticilerimiz,

D - Sayın Birlik Mensupları hareket zamanıdır. Bu konuyu da mı AB gelip düzeltsin istiyorsunuz. Lütfen onurlu olalım, başımızı eğmek yerine dik tutalım.

Sorunumuza sahip çıkalım.Bu iş birlik olursak çözülecek aksi sadece böyle yazışma ve serzenişlerle geçecek. Böyle yaparsak zaten kimsenin umurunda olmayan sorunlarımız daha da kalıcı hale gelecek ve yazık ki üzerimize yeni angaryalar yüklenecek. İdare tasarruf ediyorum diye sevinç çığlıkları atarken bizler aşağıda inleyeceğiz ama sesimizi duyan olmayacak. Çözüm gayet basit;

** Sosyal Sigortalar Kurumu bilgi işlem sistemi ile kurulacak bir irtibat bu sorunu kökten çözecektir. İşçi giriş ve çıkışları SSK dışında mümkün olmadığına göre çözümün kaynağı SSK bilgi işlem sisteminin uygun altyapı ile donatılması mümkündür. Eğer EK-1 ve EK-2 belasını illa alacağız diye ısrarcı olunursa en pratik çözüm SSK bilgi işlem sistemidir.

Saygılarımla

" Bilgi ve sorunlar paylaştıkça güzeldir.Bilgiyi saklarsanız sizden başkasına yararı olmaz.Sorunu saklarsanız sizden başkasına zararı olmaz.Olsa da duymazsınız."

ATÜRKOĞLU

Ziyaretci

SELAMLAR

BEN 07.10 2005 TARİHİNDE-TBMM GİDELİM ARTIK BAŞLIKLI VE EK-1 VE EK-2 KONULU BİR FORUM KONUSU BAŞLATTIM. FAKAT NE YAZIKKI BUGÜN 8 GÜN OLDU TOPLAM 6 MESLEKDAŞ VE 11 MESAJ YAZILDI BENİM İSE BU 7. MESAJIM.

BEN BU CAMİANIN İÇİNDE MESLEĞİMİ HAKKIYLA İCRA ETMEYE ÇALIŞAN BİR SMMM OLARAK ÜZÜLDÜM. KATILIM ÇOK AZ VE BU SORUNLARI BENDEN ÇOK DAHA İYİ BİLEN ÇOK MESLEKTAŞ BU CAMİANIN İÇİNDE OLMASINA RAĞMEN SESSİZ KALIYOR. SEBEPSİZ [img]smileys/smiley19.gif[/img]

ŞİMDİ BU DURUMDA BU SİTEYİ ZİYARET EDEN 6 MESLEKTAŞ DIŞINDA BENİ DIŞLADINIZ VE SUÇ İŞLEMİŞ KONUMUNA DÜŞÜRÜLDÜM BU GARİP VE SAÇMASAPAN İŞLEYEN BÖLGE ÇALIŞMA YI İRDELEMEKLE.....BU BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİNDE ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINA BENDEN KESİLEN VERGİLERDE GİRİYOR YA İŞTE BU BANA ÇOOOKAĞIR GELİYOR. BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİNE HİÇ GEREK YOK ARKADAŞLAR BUNU HEPİMİZ BİLİYORUZ SOSYAL SİGORTALAR KURUMUNDA İSTEDİKLERİ BÜTÜN BİLGİLER VAR. İNTERNET AĞI İLE ÇOK RAHAT ALINABİLİR BU BİLGİLER ARKADAŞLAR BİZİM TEKRAR ONLARA AYRI YAZIP ZARFLAYIP POSTAYA VERİP GÖNDERMEMİZ ÇOK SAÇMASAPAN BİR DURUM ARKADAŞLAR LÜTFEN YAZIKTIR GÜNAHTIR ARKADAŞLAR HAZİNEDEN BU BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNE AYRILAN KATRİLYONLARI BİR DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR YAZIKTIR GÜNAHTIR BU MEMLEKET İNSANINA BU PARALARLA DAHA FAYDALI İŞLER YAPILABİLİR.NEDEN BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİ VAR VE BU PARALAR ORALARA AKIYOR YAZIK ARKADAŞLAR GÜNAH. BİZ BU KONUNUN ÜZERİNE GİDERSEK ÇOK FAYDALI BİR İŞE DE İMZA ATMIŞ OLURUZ MEMLEKETİMİZ ADINA.MESLEĞİMİZ DE GERÇEK YERİNİ BULMA YOLUNDA DAHA SAĞLIKLI İLERLER. BİZİ DİNLEMELİ HÜKÜMETLER ÇÜNKÜ BİZ BU MEMLEKET İNSANLARININ İŞLERİNİ YAPIYORUZ...BU ÜLKENİN BU TÜR SORUNLARINI BİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSE BİLEMEZ ARKADAŞLAR. BU YASALARI UYGULAYAN VE SONUÇLARINA ÇOK YAKINDAN ŞAHİT OLAN BİZLERİZ ARKADAŞLAR....BİZLERİZ.......

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Nihan .,

Bu konuyu araştırdık. "Neden Çalışma Bakanlığı bu verileri alamıyor?" diye. Yanıt ilginç. Buna teknolojileri imkan vermiyormuş.

SSK Kurumunun teknolojik yapılamasına bu kurumun ayak uyduramamasının eziyetini bizler biraz daha çekeceğiz. Bu konuda ciddi atılımlar olduğunu fakat biraz zamana ihtiyaç olduğunu aktardılar. Umarım bu bahsettikleri zaman dilimi kısa olur.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Ziyaretci

SELAMLAR

SAYIN MUSTAFA GÜLŞEN BEY TEŞEKKÜRLER[img]smileys/smiley25.gif[/img]

SAYIN MESLEKDAŞ SİZE DE TEŞEKKÜRLER [img]smileys/smiley25.gif[/img]

FAKAT BEN SORUNU ANLATAMADIM GALİBA, SON KEZ[img]smileys/smiley19.gif[/img] YAZAYIM YİNE BEN; Ben 07 Ekimden beri yazıyorum eğer yazılarımı takip ettiyseniz ilk yazımda bana pazar gününe gelen ve benim pazartesi günü postaya verdiğim Ek-1 Ve Ek-2 lerden bahsediyorum ve akebinde devam ediyorum diyorum ki been, bölge müdürü bana 45 günlük süren var dedi, (45 günlük süre diye birşey yok 2821-62.md.var sadece) yine bölge müdürü diyorki tebliğ tebligat kanunu diye birşey yok (var-biliyorsunuz) ve yine bölge müdürü 2429 sayılı yasayı bilmiyor ve ihlal ediyor böylece. Sonra adı Devletin Kurumu olan Bölge çalışmalar çalışıyor oluyor.

[img]smileys/smiley25.gif[/img]Madem teknolojileri elvermiyormuş peki bunları aktarsaydınız Bir bölge çalışma müdürü nasıl bilgisayar kullanmayı bilmez bu devletin Hafta sonu tatili yasasını bilmez nasıl savcıları meşgul eder bu haliyle nasıl bizlerin vakitlerini böye alırlar nasıl [img]smileys/smiley25.gif[/img]Birde okuduysanız anne adlı kullanıcı da yazmış bölge müdürlüklerinin yasalardan bi haber olduğunu... bunun için zamana gerek yok tespit etsinler bunları ve seminer falan vererek masraf etmesinleralsınlar bu adamları görevlerinden Bu memlekette ne süper Zekalı Lisans mezunu işsizler var koysunlar derhal bu görevlere Bilinçli zeki eğitimli insanları bıraksınlar bakın bakalım sorun çıkıyor mu...hem paralar da boşa gitmez hakkeden alır maaşını...

[img]smileys/smiley25.gif[/img]yani geçsinler efendim Teknoloji elvermiyor muhabbetini bizde az çok anlıyoruz bu bilgisayar erişim ağlarından falan yutturmasınlar bizlere... karşılarındaki insanlar eğitimli o eskidendi artık bizler yemeyiz bunları sadece güleriz bu durumlara... yahu meslekdaşlar Savcılar bile şaşkın ya bu Bölge müdürlerinin altını imzaladıkları evraklara...

[img]smileys/smiley25.gif[/img]E peki herşey in bir bahanesi var da. Biri çıkıp anlatsın o zaman sizden Rica ediyorum Mustafa bey Neden Sendikalar kanununa tabiyim ben. Oysa yanımda 1 işçim var çalışan ne alakam var sendikayla benim ya Allah aşkına Bu kadar da komedi yeter artık ben bunlarla uğraşamıcam. Pes de etmicem fakat bu 2821 sayılı sendikalar kanununa tabi olmak hakikatten çok eğlenceli [img]smileys/smiley8.gif[/img]ya durup durup gülüyorum ya arkadaşlar yıllardır neden sesiniz çıkmadı hadi ben yeniyim peki sizler demediniz mi biz sendikalı değiliz neden ek-1 ve ek-2 buna bağlı ya ne bileyim yoksa bende mi bir tuhaflık var[img]smileys/smiley11.gif[/img]........Yasanın Özüne aykırı Bu da mı teknolojiden KAYNAKLANIYOR .................[img]smileys/smiley32.gif[/img]

[img]smileys/smiley25.gif[/img]Yani bu durumlardan aslında eski meslekdaşlar da sorumlu ne deseler o evrağı dolduruyolar ne diyim ben şimdi bilmemki . yani yine yazıyorum bütün yasalarda çarpıklıklar var... sesiniz hiç çıkmıyor...

Ben son söz olarak diyorum"Ne doğrarsan aşına o gelir kaşığına"

Bu meyanda olanda benim gibilere oluyor.Benim aşımı başkaları pişiriyor, içinde sendikalar kanunu da var KAŞIKLIYORUMMECBUREN....HAZMEDEMİYORUM ....

BU BAHANELER KOMİK EFENDİM...SORGULAYAN BİR MESLEK CAMİASI OLSAYDIBU NOKTALARA KADAR GELMEZDİ SORUNLAR AHMET TÜRKOĞLU BEY'İN DE YAZDIĞI GİBİ BIRAKALIM BUNU DAAVRUPA BİRLİĞİ GELSİN ÇÖZSÜN[img]smileys/smiley32.gif[/img]