Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TBMM GİDELİM ARTIK

Ziyaretci
    <DIV align=center>
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="BACKGROUND: #006699; WIDTH: 98%; mso-cellspacing: 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
    <T>
    <TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 0.75pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; PADDING-LEFT: 0.75pt; PADDING-BOTTOM: 0.75pt; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 0.75pt; BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; : transparent">
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="BACKGROUND: #dee3e7; WIDTH: 100%; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 1.5pt 1.5pt 1.5pt 1.5pt" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%">
    <T>
    <TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #ffffff; PADDING-RIGHT: 1.5pt; BORDER-TOP: #ffffff; PADDING-LEFT: 1.5pt; PADDING-BOTTOM: 1.5pt; BORDER-LEFT: #ffffff; PADDING-TOP: 1.5pt; BORDER-BOTTOM: #ffffff; : transparent" vAlign=top>
    SELAMLAR<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    BENDE EK-1 VE EK-2 KONUSUNDA SUÇLANANLARDANIM. FAKAT BENİM SUÇUM BİR HAYLİ İLGİNÇ. AYIN 15'İ PAZAR VE BEN PAZARTESİ PTT İLEGÖNDERDİM DİYE BANA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDURUYOR BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜĞÜ....
    1924 YILINDA ÇIKARILAN T.C. HAFTA SONU TATİLİ KANUNU'NA GÖRE O YILLARDA T.C.NİN HAFTA SONU TATİLİ CUMA İMİŞ DAHA SONRA YASA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILARAK PAZAR 'A ALINMIŞ. VE PAZAR GÜNÜ T.C TATİL YAPIYOR... BU TATİL GÜNÜNE RASTLAYAN BÜTÜN EVRAKLAR TAKİP EDEN İLK İŞ GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR İŞLEME KONUR. BU NASIL BİR SUÇ Kİ BEN İŞLEMİŞİM ...PAZAR GÜNÜ AYIN 15 İ VE BULUNDUĞUM YERDE PTT KAPALI...
    BAĞLI BULUNDUĞUM BÖLGE MÜDÜRÜNE DURUMU ANLATTIM..."SİZ NEYE DAYANARAK TARİH BELİRLİYORSUNUZ ....T.C HAFTA SONU TATİLİ KANUNUNA MUHALEFETE GİMEZ Mİ BU DURUM "DEDİM... MÜDÜR BANA 62. MADDEYİ AÇIP GÖSTERDİ VE 45 GÜNLÜK SÜRENİZ VAR .... DİYEBİLMEKLE YETİNDİ 45 GÜNLÜK SÜRE NE YAZIKKİ YOK MÜDÜR BEY...HERKES AYIN İLK GÜNÜ İŞE GİRMEZ..... SONRA ODASINDA OTURAN VE MÜDÜR DİYE TANITTIĞI BİR BAYAN MEMURE DE BANA DEMEZ Mİ?-" 15 İNE KADAR NEDEN GÖNDERMEDİNİZ SUÇLUSUNUZ..."BİZ MUHASEBECİLERİ BECERİKSİZ İŞİNİ TAKİP ETMEYEN SINIFINA KOYAN BU MEMURE PARALARI MUHASEBECİLERİN ÖDEMESİNDEN GAYET MEMNUN BİR VAZİYETTE HANIM HANIMCIK OTURUYORDU... DUYARSIZ VE NEDEN-SONUÇ İLİŞKİSİ OLMAYAN DAVRANIŞLAR SERGİLEYEN MEMURLAR......
    NE YAZIK Kİ BU TARİHLERİ BELİRLEYEN BÖLGE ÇALIŞMADAKİ MEMURLAR... ADAM KAYIRMACILIĞIN OLMAZSA OLMAZI KURUMLARDA- ACABA BU HANIMIN KIZKARDEŞİ BEN OLSAYDIM AYNI CÜMLEYİ KULLANABİLECEK MİYDİ ACABA???BELKİDE BANA 15 İNE KADAR NEDEN GÖNDERMEDİNİZ DİYEN MEMURE DE BUNLARDAN BİRİSİ Kİ- MAAŞLARINI; CEZA YAZDIKLARI MÜKELLEFLERİMİZİN SAYELERİNDE ALABİLİYORLAR.YAZIK ÇOK YAZIK.. BÜYÜK BİR DUYARSIZLIKTIR BU.... BEN MEMLEKETİMİN BU DURUMLARINA ÇOK ÜZÜLÜYORUM KENDİ DERDİMİ UNUTUP BU ANLAYIŞTAKİ KURUMLARA VE MEMLEKETİME ÜZÜLÜYORUM ......................
    SEVGİLİ MESLEKTAŞLARIM BİLİYORSUNUZ BÖYLE BİR DURUM E-BEYANNAME DEOLDU CEZALARI MUHASEBECİLER ÖDEDİLER MECBUREN...NE YAZIK Kİ HEM AŞAĞILANDI HEMDE CEZALAR ÖDEDİ PEK ÇOK MESLEKTAŞIM......
    PEKİ BİZLER NEDEN MAĞDUR OLUYORUZ SUÇUMUZ YASALARA AYAK UYDURMAYA ÇALIŞIRKEN BÜTÜN İŞLERİ DE BİR ARADA YAPABİLMEK HATASIZ VE DÜZGÜN YAPMAYA ÇALIŞMAK...VE ASLA HATA SAYILMAYACAK T.C.DEVLETİNİ 1 YKR DAHİ ZARARA UĞRATMADIĞIMIZ BU KONULARDA CEZALANDIRILMAK...
    E-BEYANNAMEYİ ERTESİ GÜN GÖNDERDİN DİYE CEZA... ÖDEME SÜRESİNE DAHA VAR... DEVLETİALACAK YÖNÜNDENZARARA UĞRATMADIK.
    EK-1 VE EK-2 Yİ PAZAR GÜNÜNE RASLADI DİYE DEVLETİMİZİN HAFTA SONU YASASINA GÜVENEREK PAZARTESİ GÜNÜ POSTAYA VERDİK DİYE CEZA DEVLETİ ALACAK YÖNÜNDEN ZARARA UĞRATMADIK.....
    BU DURUMA DUR DEMEK ZAMANI GELDİ DE GEÇİYOR BENCE...
    BU DURUMLARDA MADDİ1YTL DAHİ ZARARA UĞRAYAN MESLEKTAŞIMIZ VARSA HEPİMİZ BİR OLUP TBMM GİDELİM ARKADAŞLAR BEN HAZIRIM... BÖYLE TRAJİ KOMİK BİR TAKIMSUÇLAMALAR YUMAĞINDA ÇALIŞMA İSTEĞİMİZİKIRAN VE BİZLERİ MADDİ VE MANEVİ ZARARA UĞRATAN BUDURUMLARA BİR DAHA DÜŞMEMEK İÇİNTBMM. GİDELİM ARKADAŞLAR LÜTFEN SADECE YAZMAYALIM GİDİP DURUMUMUZU ANLATALIM HEP BİRLİKTE YOKSA BU DURUMLARIN DEVAMI GELECEKTİR. NEDEN SUSUYORUZ Kİ ......
    GİDİP TBMM SORALIM NEDEN BEN PTT TATİL İKEN EVRAK GÖNDERMEDİM DİYE SAVCININ KARŞISINA ÇIKARILACAĞIM, VE SAVCIYI BÖYLE BİRDURUMA DÜŞÜRÜP DEVLETİN KANUNLARINI MEŞGUL EDİP DOSYALAR OLUŞTURDUKLARI İÇİN BÖLGE ÇALIŞMA MÜDÜRLÜKLERİ NE CEVAPLAR VERECEK ŞU 62.MADDEYİ BİR GÜZEL ÖĞRENELİM SENDİKALI OLMAYAN İŞYERLERİ İÇİN NEDEN 2821 'TABİ TUTULDUĞUMUZU SORALIM ARKADAŞLAR LÜTFEN ARKADAŞLAR......
    SESİME SES VERİN ARKADAŞLAR BİZ BU MEMLEKETİN GÖNÜLLÜ SERBEST ÇALIŞANLARIYIZ EĞİTİMLİYİZ AYDINIZ BU DURUMLARA DÜŞMEK BİZLERE ASLA YAKIŞMAZ......</TD></TR></T></TABLE>
    </TD></TR></T></TABLE>

<DIV align=center>
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="WIDTH: 98%; mso-cellspacing: 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="98%">
    <T>
    <TR style="HEIGHT: 36.75pt; mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #e0dfe3; PADDING-RIGHT: 0.75pt; BORDER-TOP: #e0dfe3; PADDING-LEFT: 0.75pt; PADDING-BOTTOM: 0.75pt; BORDER-LEFT: #e0dfe3; PADDING-TOP: 0.75pt; BORDER-BOTTOM: #e0dfe3; HEIGHT: 36.75pt; : transparent">
    Pencereyi Kapat</TD></TR></T></TABLE>
    Powered by Web Wiz Forums version 7.92
    Copyright ©

Ziyaretci

BÖLGE ÇALIŞMADAN NEFRET EDİYORUM. PERSONELİ VE MÜDÜRLERİ BİLE MEVZUATI BİLMİYOR. ALSINLAR S.S.K. DAN İŞE GİREN ÇIKAN BİLGİLERİNİ...

TEKNOLOJİ İLERLEDİ .HABERLERİ YOK MU? KURUMLAR BİRLEŞTİRİLME YÖNÜNE GİDERKEN BUNLAR AYRI BİR CUMHURİYET OLARAK MI KALACAK. BİR MESLEKTAŞIM "MUHASEBECİNİN 7 TANE KOCASI OLUR" DİYE BAĞLI ÇALIŞTIĞIMIZ KURUMLARI SAYMIŞTI. ÇOK DOĞRU. MUHASEBECİNİN EN VURDUMDUYMAZ KOCASI DA BÖLGE ÇALIŞMA' DIR. YA BOŞAYACAĞIZ. YA DA BİRLİK OLUP DÜZELTECEĞİZ. NİYE SESİMİZ ÇIKMIYOR. ODA BAŞKANLARI , TÜRMOB HAYDİ BİZİ TEMSİL EDİN... BIKTIK...[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Ziyaretci

SELAMLAR

DÜN GECE BAŞIMI YASTIĞA KOYDUM FAKAT UYKU YOK... ACABA DEDİM BİZİM TÜRMOB DAKİLER NE İŞ YAPAR. TÜRMOB BİZLERİN BU FERYATLARINI NEDEN DUYMAZDAN GELİR...NEDEN BİZİMLE İLGİLENMEZ... BİR SENARYO CANLANDI GÖZÜMDE... (TÜRMOBDAKİLERİN ÇOĞUSU BAKANLAR,MİLLETVEKİLLERİ VE DANIŞNAMLARIYLA YA HISIM, YA AKRABA, YADA KANKA .... V.S...OLMUŞLARDIR[img]smileys/smiley32.gif[/img]...BİRARAYA GELİP SOHBET ETTİKLERİNDE İSE ELLERİNDEKİ PUROLARININ DUMANLARINI KEYİFLE YUDUMLUYORLAR VE" YAHU BİZİM MESLEKTAŞLAR BÖLGE ÇALIŞMA VE DİĞER KURUMLAR KARŞISINDA ANLAMSIZ YERE ZOR DURUMA DÜŞÜYORLAR ,İŞİNİ BİLEN MUHASEBECİ BU DURUMA DÜŞMEZ [img]smileys/smiley2.gif[/img]" DİYE KAHKAHALAR ATIYOLARDI... )

ŞİMDİ MESLEKTAŞLAR BEN İŞİNİ BİLMEYEN VE BU HÜKÜMETİN VE BU TÜRMOB UN ENAYİSİ DURUMUNA DÜŞTÜM DÜN GECE...BUGÜN GÜNE YENİ KİMLİĞİMLE UYANDIM ENAYİ MUHASEBECİ GÜNAYDIN...

PEKİ İŞİNİ BİLEN MUHASEBECİ KİMDİR....

MUTLAKA HER KURUMDA AHBABI VARDIR[img]smileys/smiley2.gif[/img]MESELA POSTA MÜDÜRÜ TANDIKTIR...PAZARTESİ GÜNÜNE- CUMARTESİ TARİH VE NUMARASI VERDİRTİR[img]smileys/smiley2.gif[/img]MESELA BÖLGE ÇALIŞMADA HALASI VARDIR ONUN EK-1 VE EK-2 Sİ SÜREYİ GEÇSEDE GÖRMEZDEN GELİNİRİŞLEME KONMAZ[img]smileys/smiley2.gif[/img]MESELA DA MESELA ÇOK......

BİRDE HEP MERAK ETMİŞİMDİR BİZİM EVRAKLARIMIZIN KANUNA UYGUN OLUP OLMADIĞINI İNCELEME YETKİSİ VERİLEN VE DAHA BİLGİSAYAR IN BİLE NE OLDUĞUNDAN HABERSİZ OLAN BU MEMUR YADA MEMURELERİ- KİM DENETLER YANİ BENİM KADERİM BENDEN DAHA AZ BİLGİSİ OLAN İNSANLARIN ELİNDE NASIL OLABİLİR.....BU NASIL BİR ADALET HAK VE HUKUK SİSTEMİDİR ......

VE BEN KANUN DIŞI İŞLEM YAPMADIĞIM İÇİN ENAYİ OLDUM...........

SAYIN TÜRMOB MECLİSTEKİ BAĞLARINIZ BİZE OLAN SORULULULARINIZIN ÇOK ÜZERİNDE OLMALI Kİ BEN ENAYİ OLDUM VE CEZA ÖDEYECEĞİM ODA ENAYİ PARASI OLUYOR. SAYIN MECLİSTEKİ EŞ VE DOSTLARINIZ VE KANKALARINIZ DAHA RAHAT YAŞASINLAR DİYE HAZİNEYE BENİM VE BENİM GİBİ ENAYİLERİN PARALARI AKACAK VE KEYİFLİ LÜKS YAŞAMINIZA DEVAM EDEBİLECEKSİNİZ BENİM GİBİ ENAYİLERDEN ALDIĞINIZ ENAYİ PARALARI İLE .............

TÜRMOB İSTİFA,TÜRMOB İSTİFA,TÜRMOB İSTİFA

LÜTFEN RİCA EDİYORUM BİZİ TEMSİL ETME KABİLİYETİNİZ HİÇ YOK İSTİFA EDİNİZ.............[img]smileys/smiley25.gif[/img]

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Merhaba NİHAN hanım

Biraz önce de bana Bölge çalışma müd.den bir İdari Para Cezası Tebligatı geldi. 6 (işçi) * 71,45=428,70 ipc.

Sebep şu İşyeri Açılışını 01/08/2005 tarinde ssk il müd.lüğüne zamanında yapmama rağmen Bölge Çalışma Müd.ne işyeri açılışını 01/09/2005 yerine 14/09/2005 tarihinde yapmışım.Yani İşyeri açılışı geç verilmiş.
    Bu nasıl iştir anlamadım Bildirimde bulunduğumuz için ceza yiyiyoruz.

Yani İşçi çalıştırıldığı için cezalandırılıyoruz..Başak bir açıklaması da yok bunun..

Sahipsiz gibiyiz..TURMOB ne işe yarar bende bilmiyorum.Tahsilat yapmaktan başka bir işe yaramadığını düşünüyorm.Tam bir Saltanat var Ankara da bu durum odaların hepsinde aynı..

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 3.75pt 3.75pt 3.75pt 3.75pt" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=764>
    <T>
    <TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes">
    <TD style="PADDING-RIGHT: 3.75pt; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 3.75pt; PADDING-TOP: 3.75pt" width=754 colSpan=2>
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">HÜRRİYET<?:NAMESPACE PREFIX = O /><O:P> </O:P>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">18.05.2005, ÇARŞAMBA<O:P> </O:P>[/B]
    İşçi bildirimleri ve hapis işkencesi<O:P> </O:P></TD></TR>
    <TR style="mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="PADDING-RIGHT: 3.75pt; PADDING-LEFT: 3.75pt; PADDING-BOTTOM: 3.75pt; PADDING-TOP: 3.75pt" width=728>
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="WIDTH: 60pt; mso-cellspacing: 0cm; mso-padding-alt: 0cm 0cm 0cm 0cm" cellSpacing=0 cellPadding=0 width=80>
    <T>
    <TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes">
    <TD style="PADDING-RIGHT: 0cm; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-TOP: 0cm">
    <O:P></O:P> </TD></TR>
    <TR style="mso-yfti-irow: 1">
    <TD style="PADDING-RIGHT: 0cm; PADDING-LEFT: 0cm; PADDING-BOTTOM: 0cm; PADDING-TOP: 0cm">
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ŞükrüKIZILOT<O:P> </O:P>[/B]</TD></TR>
    <TR style="mso-yfti-irow: 2; mso-yfti-lastrow: yes">
    <O:P> </O:P></TD></TR></T></TABLE>

İŞKENCE ki ne işkence!.. İşçi bildirimi deyince, akla hemen işe alınan işçinin SSK’ya bildirimi geliyor. Yok efendim, çoğunuzun bilmediği bir bildirim daha var. O bildirimi yapmazsanız, olay ceza mahkemesine hatta hapse kadar gidiyor. <O:P></O:P>

İsterseniz, sözü uzatmadan hemen konuya girelim.

İKİ AYRI BİLDİRİM

Çalışma yasalarımıza göre, işçi bildirimleri (T.İş Kurumu hariç) iki ayrı kuruma yapılıyor.

1- SSK’ya bildirim olayında, işverenler, işçileri işe başlatmadan önce kuruma bildirmek zorundalar. Bildirmezlerse, her bir sigortalı için asgari ücretin aylık brüt tutarı kadar idari para cezası uygulanıyor.

2- Diğer bildirime gelince, Sendikalar Yasası’nın 62. maddesine göre; işverenler, işe aldığı veya herhangi bir nedenle hizmet akti sona eren işçileri, izleyen ayın 15’ine kadar, aylık bildirimlerle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na ve ilgili Bölge Müdürlüğü’ne bildirmek zorundalar.

BİLDİRİM YAPILMAZSA

İşveren bildirim yapmazsa ne olur? Bir örnekle açıklayalım; 18 Mayıs 2005 tarihinde, iki işçinin işe girişi ve SSK’ya bildirimi yapıldı. Diğeri, bilinmediği için ihmal edildi. Haziran ayında da bu durum tespit edildi. Şimdi ne olacak?

1- İşveren hakkında, Cumhuriyet Savcılığı’na, suç duyurusu yapılacak (2821 sayılı Yasa Md. 59).

2- Her işe giriş için, ‘para cezası’ uygulanacak. Buna göre, 2005 yılı ağır para cezasının alt sınırı olarak; 495,53 YTL x 2 işçi = 991,06 YTL ceza kesilecek.

3- Beraberinde gelen yazıda ‘10 gün içinde bu parayı ödeyin aksi halde hakkınızda dava açılacak. Haksız çıkarsanız ceza yüzde 50 fazlasıyla alınacak’ diye, uyarı olacak.

4- Yazıyı aldınız veya yerinize başkası aldı ve 10 günü geçirdiniz. İşte şimdi yandınız. Savcılık hakkınızda dava açacak, sulh ceza mahkemesinde yargılanacaksınız.

Müfettiş, para cezası, savcılık, ceza mahkemesi, avukat, adliye... ‘Bu da nereden çıktı?’ derken, işçi bildirimlerinden kaynaklanan işkence de başlamıştır...

ÇÖZÜM YOLU NE?

Türkiye ekonomisinin en önemli sorunu işsizlik. Enflasyon düştü, faiz oranları indi ama işsizlik de azalma yok. Aksine arttı...

İstihdam yaratıp, işçi çalıştıranları, çalıştırdıklarına çalıştıracaklarına pişman etmenin ne anlamı var?

İşverene yukarıdaki eziyetler çektirilmeden de sorunu çözmek mümkün. İşverenler çalıştırdıkları işçileri zaten SSK’na bildiriyorlar. Sigorta bildirgelerine sadece iki rakam sığacak kadar ufak bir işkolu eklemesi yapılır (çünkü işkolları numarası 1’den 28’e kadar) ve Çalışma Bakanlığı da, iş kollarındaki çalışan sayılarını SSK kayıtlarından öğrenmiş olur. Ayrıca mevcut durumda aylık prim ve hizmet belgesinde işçinin hangi nedenden çıktığına ilişkin sütun bulunmaktadır. Bakanlık işçinin çıkış nedenini Ek-2 belgesi yerine, SSK’dan aylık prim ve hizmet belgesine dayanarak isteyebilir. Bu durumda, Ek-2 bildirimine, işçilerin girişi de SSK işe giriş bildirgesi ile yapıldığından Ek-1 bildirimine gerek kalmaz. Böylece memur ve işverenlerin zaman kaybı önlenecek, kırtasiyecilik de azalmış olacak. Ayrıca Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler büyük bir iş yükünden de kurtulmuş olacaklar.

İŞÇİ ÇALIŞTIRMA SUÇU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve talimatı üzerine ilgili genel müdür, 23 Aralık 2003 tarihinde bizi telefonla arayıp, işçi bildirimi işkencesine son vereceklerini belirtmişlerdi. Aradan 1.5 yıl geçti. O da ne? 21 Nisan 2004 Tarih ve CGM-5.1.4. sayılı özelge ile iş müfettişi tarafından düzenlenen inceleme raporu ile uygulamaya, son verildiği açıklandı. Bu tarihten itibaren, bildirimlerin süresinde verilmediğinin anlaşılması durumunda, iş müfettişi raporu bile aranmadan, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağı da belirtildi.

Nasıl, fıkra gibi bir olay değil mi? Adamın bütün suçu işçi çalıştırmak. Yaptırımı da para cezası, ceza mahkemesi ve hapis cezası!.. Adama sorarlar; ‘Sizin amacınız üzüm yemek mi yoksa bağcıyı dövmek mi?’<O:P> </O:P></TD></TR></T></TABLE>

Ziyaretci

SELAMLAR

HERKESE HAYIRLI İŞLER

ROSC ÇIKTI HERKESİ BİR TELAŞTIR ALDI[img]smileys/smiley19.gif[/img]

BEN DAHA NEYE ÜZÜLÜP NEYE SEVİNECEĞİME KARAR VERECEK DURUMDA DEĞİLİM ZATEN.....ZATEN KARMAKARIŞIK BİR SİSTEM İÇİNDE SÜREKLİ AYNI ŞEYLERİ YAPIYORUZ...BENİM KONUM BÖLGE ÇALIŞMALAR VE BİZLER SAYIN ARKADAŞLAR AKLIN YOLU BİRDİR. BU KONU GÜNDEMDEN DÜŞERSE CEZALARIN DEVAMI GELECEKTİR AKLINIZA 40 YIL DÜŞÜNSENİZ GELMEYECEK KONULARDA SİZE CEZALAR YAZILACAKTIR... SSK YA BİLDİRİLEN HERŞEYİ NEDEN TEKRAR BÖLGE ÇALIŞMAYA BİLDİRİYORUZ ... ÖNCELİKLE BU KONUNUN ÜZERİNE GİTMEMİZ GEREK... VE SENDİKA KAPSAMINDA OLMAYAN İŞYERLERİNE BÖYLE BİR YAPTIRIM UYGULANMAMALI BİZLER BUNLARI ORTAYA ÇIKARMALI ÜZERİNE GİTMELİ VE SONUÇ ELDE ETMELİYİZ... SUSMAMALIYIZ...[img]smileys/smiley25.gif[/img]

Ziyaretci

ARKADASLAR SIZE YUREKTEN KATILIYORUM. EK1 VE EK2 TAMAMEN KALKMALI. KESİLEN CEZALARDA IPTAL EDILMELI.

ANCAK BEN SUNU SOYLEMEK ISTIYORUM!.....

BIR COK MESLEKTASIMLA GORUSTUGUMDE BOLGE CALISMANIN VARLIGINDAN VE EK1, EK2 DEN BİHABER. HABERİ YOK?!...

VE BU KISILER EK1 VE EK2 VERMIYORLAR. CEZANINDA MUHATABI OLMUYORLAR. EN DOGRUSU DILIM VARMIYOR AMA EK1 VE EK2'YI HIC VERMEMEK. NASIL OLSA CEZA KURUMA BILDIRINCE ORTAYA CIKIYOR. KURUM YAKALARSA VERELIM. NASIL OLSA CEZANIN GECIKMESIDE YOK. USTELIK KURUMUN YAKALAYACAGIDA MECHUL.

HIC KIMSE EK1 VE EK2'YI VERMEZSE BELKI UTANIRDA KALDIRIRLAR.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye

SN.MESLEKTAŞLAR,

Ne yazık ki uygulamak zorunda olduğumuz EK-1 ve EK-2 belası yıllardır gündemde. Ancak ilgili kimseler sağır ve dilsizi oynuyorlar. Bu çağda bu kafa, yazık. Altı üstü iki bilemediniz dört yazışma ile halledilimesi gereken bir sorun. Hatta SSK veri tabanı neden bu işte ortak kullanılmaz?

Gözardı ettiğiniz bir durum var. O da bu işten Kurumun çıkarı. Adamlara oturdukları yerde müşteri gidiyor. Hiçbirşey yapmalarına gerek yok.Bir nevi Deli Dumrul. Onun için kurumdan bu konuda ses çıkmaz. Ancak bizler sesimizi yükseltme imkanı bulursak bu iş düzelir. Hatırlayacaksınız;

Zamanında Taksiciler (kesinlikle küçümseme kastım yok.) içindeğişiklik yapmayı düşündüler. Taksicilerin tamamına yakını bu olayı protesto etti. Ve uygulama rafa kalktı. Yazık ki eğitimli ve kalifeye kişilikler olmamıza rağmen biz sarı eylemciler kadar olamadık. Hala idare ne derse haklıdır deyip devam ediyoruz.

EK-1/EK-2 belalarını bildiğiniz üzere Bakanlığa gönderiyoruz. Bunların hazırlanma safhasından vazgeçtim Posta giderlerini hesapladınız mı?

Bazı müşterilerim siz gönderin biz ödeyelim diyor ama onlar da uygulamada idareyi aratmıyorlar. Gene zamanı geliyor. Hazır olalım. Falan bu kadar istedi filan bu kadar istedi polemiğine. (( SN.Gülşen; sizden ricam, yıl sonu defter ve belge tasdik bedelleri konusunda bir konu açmanız, teşekkürlerimle))

HAYDİ SN.ÇİLEKEŞ MESLEK MENSUPLARI SESİMİZİ YÜKSELTELİM.. TÜRMOB, TBMM VE BAKANLIĞI BU KONUDA FAKS, MAİL VB YAĞMURUNA NE DERSİNİZ? HAZIR MEVSİM DE UYGUN!

SaygılarımlaEdited by: AHMET TÜRKOĞLU
    ATÜRKOĞLU

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Merhaba Arkadaşlar

Bu TURMOB ne işe yarar bir fikri olan var mı?Odalara bu konuda iş düşmüyor mu?Hiç bir etkileri yok..Yada ben görmüyorum..Ama Mali müşavir arkadaşların baskılarının sonuç vereceğini düşünüyorum.Bir şekilde tepki gösterilmeli. Turmobu görevini yapmaya çağırmamız lazım.Bu cezalar çok can yakıyor malesef..Bu Saçma sapan cezaların bir şekilde sona ermesi gerekiyor.İşçi çalıştırmak giderek büyüyen bir sorun yumağı olmakta..

Yakın zamanda İŞKUR da aylık işçi durum cizelgesini bütün işverenlerden isteyecekmiş..Bu ne saçmalıktır anlamadım.. SSK-BÖLGE ÇALIŞMA şimdide İŞKUR kim dur diyecek buna..

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkey

Merhaba;

Bir İş Müfettişiyle telefonda görüştüm nedir bu evrak kalabalığı diye malesef diyor SSK da cezalar yüksek olduğu için evraklar zamanında geliyor evrakları düzenli gelmesi için aynı isteği bölge çalışma da istemiş [img]smileys/smiley32.gif[/img]tamam diyorum peki bu kurumlar birbirinden habersiz mi çalışıyor aynı bilgileri ssk ya da veriyoruz.malesef öyle [img]smileys/smiley5.gif[/img](vay bee) ve biraz önce muhasebe bürosunda çalışan bir kızcağızın geldiğini ve 10.000 ytl ceza yediğini ağlayarak bir çare istemişcevap aynı yapacak bişey olmadığını tekrarlamış...

Yani bu olayların çok sık yaşandığını belirtiyor..Ama bizim bi türlü sesimiz çıkmadığı için (bana dokunmayan yılan misali) bunları yaşamaya devam edeceğiz gibi görünüyor.