Sayfa 1 Toplam 11 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 104 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mali Müşavirlik ve Açıköğretim Paradoksu

Yeni Üye
    mali müşavirlik ve açıköğretim,
    Mali Müşavirlik Sınavına Başvuran Her 10 kişiden 8 'inin Açıköğretim mezunu olduğu bu durumun örgün üniversitelerde okuyan öğrenciler için hem haksızlık olduğu hemde dezevantaj oluşturduğunu Bursa smmm oda başkanı katıldığı seminerde, söyledi.
    görüşleriniz nedir?

Üye
    98 Ticaret meslek lisesi mezunuyum. Üniversite sınavına girdiğim zaman imam hatip liselerinin önünükesmek için tüm meslek liselerine kat sayı zorunluluğu getirildi. Doğal olarak lisans değil ön lisans okumak zorunda kaldım. (Aldığım puan ile Selçuk İktisat tutuyor) daha sonra açıköğretim işletme 3. ve 4. sınıfları tamamladım. Şimdi kalkıp kimse bana haksızlık yapılıyor şöyle oluyor böyle oluyor demesin. Zamanında bana yapılan haksızlığın bedelini kim ödeyecek. Ayrıca haksızlık felan olduğu yok. Eğer siz haksızlık oluyor derseniz bende derim ki, bu mesleği ticaret meslek lisesi ve arkasından lisans okuyonlar yapmalı derim ve iş uzar gider.

jackal_81 aynen katılıyıyorum. iş haksızlığa geldi mi herkes bir şekilde zamanında haksızlığa uğradı.

https://www.recepkaramanli.com - Pratik muhasebe yazılımları..

Yeni Üye
    Nereden
    Edirne
    yok öle bişi örgün okuyan arkadaşlar da biz ticaret lisesi mezunlarının önünü kesiyorlar asıl o konu yu değinseydi bursa oda başkanı daha iyi olurdu...

durmaz

Kıdemli Üye
    Alıntı jackal_81 Nickli Üyeden Alıntı
    98 Ticaret meslek lisesi mezunuyum. Üniversite sınavına girdiğim zaman imam hatip liselerinin önünükesmek için tüm meslek liselerine kat sayı zorunluluğu getirildi. Doğal olarak lisans değil ön lisans okumak zorunda kaldım. (Aldığım puan ile Selçuk İktisat tutuyor) daha sonra açıköğretim işletme 3. ve 4. sınıfları tamamladım. Şimdi kalkıp kimse bana haksızlık yapılıyor şöyle oluyor böyle oluyor demesin. Zamanında bana yapılan haksızlığın bedelini kim ödeyecek. Ayrıca haksızlık felan olduğu yok. Eğer siz haksızlık oluyor derseniz bende derim ki, bu mesleği ticaret meslek lisesi ve arkasından lisans okuyonlar yapmalı derim ve iş uzar gider.
    SEVGİLİ ARKADAŞIM AYNEN KATILIYOR VE TEBRİK EDİYORUM. KONUŞULACAK Bİ SÜRÜ HAKSIZLIK VARKEN SIRA BUNA MI GELMİŞ DE KONUŞULUYOR.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Bu konuyu bence tartışmaya açmak bile çok ama çok yanlış zaten meslegi uzattıkça uzattılar yok staja giriş sınavı yok 3 sene staj yok Abc grup sınavları efendim mesleki yeterlilik sınavı falan diye zaten bunlarda başarılı olamıyıorsa kişi ne mezunu olduğunun önemi yok ama başarılıysa bence sölenecek söz yok iyi günler...
    GFB

Üye

Bu konu yıllardır tartışılır. Bende kişisel olarak yorumlayayım. Ben aöf mezunuyum. SMMM Stajyeriyim.
    Ben 16 yaşında muhasebeci olma kararı alarak, ticaret lisesine yazıldım. Liseyi birincilikle bitirerek, ÖSS sınavına girdim. 167 ham puanım vardı. Okul puanıyla 200ü buluyordu. O yılki sınav birincisi 220 almıştı. Ben hiç düşünmeden, tereddütsüz tek tercih yaptım. AÖF işletme.
    Sebebi, bu mesleği öğrenmekti. Okudum, 4 yılda bitirdim.
    Aynı zamanda çalıştım. 19 yaşında büyük bir şirketin muhasebe birimine girdim ve debelendim. Gece 12'de eve gelebiliyordum. 12-3 arası ders çalışıp, 6'da kakıp, işe gittim. Sınav dönemlerinde.
    Sonrasındada 3 yıl staj için debeleniyorum.
    Diğer tarafta, arkadaşlar okuyor, kusura bakmasın kimse ama %90'ı eş dost tavsiyesiyle, yapacak işi gücü olmadığından, onun bunun lafıyla SMMM Staja başlama sınavına girip, kazanıyor. SMMM'yim diye de ortada dolaşıyor.
    Benim çok arkadaşım var SMMM olan fakat ticaret lisesi stajyeri düzeyinde bilgisi olan.
    Bu yüzden, tutupda halen onların bizi hor görmesi anlaşılabilir bir davranış biçimi değil...

Üye
    [QUOTE=alemadam]

Bu konu yıllardır tartışılır. Bende kişisel olarak yorumlayayım. Ben aöf mezunuyum. SMMM Stajyeriyim.
    Ben 16 yaşında muhasebeci olma kararı alarak, ticaret lisesine yazıldım. Liseyi birincilikle bitirerek, ÖSS sınavına girdim. 167 ham puanım vardı. Okul puanıyla 200ü buluyordu. O yılki sınav birincisi 220 almıştı. Ben hiç düşünmeden, tereddütsüz tek tercih yaptım. AÖF işletme.
    Sebebi, bu mesleği öğrenmekti. Okudum, 4 yılda bitirdim.
    Aynı zamanda çalıştım. 19 yaşında büyük bir şirketin muhasebe birimine girdim ve debelendim. Gece 12'de eve gelebiliyordum. 12-3 arası ders çalışıp, 6'da kakıp, işe gittim. Sınav dönemlerinde.
    Sonrasındada 3 yıl staj için debeleniyorum.
    Diğer tarafta, arkadaşlar okuyor, kusura bakmasın kimse ama %90'ı eş dost tavsiyesiyle, yapacak işi gücü olmadığından, onun bunun lafıyla SMMM Staja başlama sınavına girip, kazanıyor. SMMM'yim diye de ortada dolaşıyor.
    Benim çok arkadaşım var SMMM olan fakat ticaret lisesi stajyeri düzeyinde bilgisi olan.
    Bu yüzden, tutupda halen onların bizi hor görmesi anlaşılabilir bir davranış biçimi değil...

DOĞRU SÖZE NE DENİR BİLMİYORUM.

Yeni Üye
    Nereden
    Edirne

[img]smileys/smiley32.gif[/img]
    Alıntı alemadam Nickli Üyeden Alıntı

<div>Ben 16 yaşında muhasebeci olma kararı alarak, ticaret lisesine yazıldım. Liseyi birincilikle bitirerek, ÖSS sınavına girdim. 167 ham puanım vardı. Okul puanıyla 200ü buluyordu. O yılki sınav birincisi 220 almıştı. Ben hiç düşünmeden, tereddütsüz tek tercih yaptım. AÖF işletme.</div>
    <div>Sebebi, bu mesleği öğrenmekti. Okudum, 4 yılda bitirdim. </div>
    <div>Aynı zamanda çalıştım. 19 yaşında büyük bir şirketin muhasebe birimine girdim ve debelendim. Gece 12'de eve gelebiliyordum. 12-3 arası ders çalışıp, 6'da kakıp, işe gittim. Sınav dönemlerinde.</div>
    <div>Sonrasındada 3 yıl staj için debeleniyorum.</div>
    <div>Diğer tarafta, arkadaşlar okuyor, kusura bakmasın kimse ama %90'ı eş dost tavsiyesiyle, yapacak işi gücü olmadığından, onun bunun lafıyla SMMM Staja başlama sınavına girip, kazanıyor. SMMM'yim diye de ortada dolaşıyor.</div>
    <div>Benim çok arkadaşım var SMMM olan fakat ticaret lisesi stajyeri düzeyinde bilgisi olan.</div>
    <div>Bu yüzden, tutupda halen onların bizi hor görmesi anlaşılabilir bir davranış biçimi değil...</div>
    <div></div>
    [img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img][img]smileys/smiley32.gif[/img]
    durmaz

Yeni Üye

açıköğretim mezunlarınınstaja başlama sınavına girişi yasaklanmalıdır.Ya da bir kota getirilebilir.Sadece %1 'i gibi..