Sayfa 24 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci ... 14222324
Toplam 240 adet sonuctan sayfa basi 231 ile 240 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MALİ TATİL İÇİN BİR AY ÖTELEME İSTİYORUZ! (Konu Açılış: 30.06.2011)

Müdavim Üye
    Alıntı Hüseyin KAYA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Karce;

Niye dert ediniyorsun. Anlatması çok kolay.

"Seçmiç olduğun milletvekilleri, mecliste kanunu değiştirdi.
    Bu seneden itibaren işlemler ve ödemeler artık bu şekilde" diyeceksiniz.
    İş biraz siyasete karışacak. Fakat çok eski dönemlerde bir sol parti iktidara gelmişti. O zaman mükelleflerimizin çoğunluğu biraz koyu dindar bir partidendi. Bu hükümete vergimi verilir diyerek bizlere çok baskı yaptılar. Çok uzun yıllar sonra bunların partisi iktidara geldi. Bu seferde bu hükümete vergi veripte biz ne yiyeceğiz demeye başladılar.

Kısaca ben Türkiye'de insanları çok güzel ve net anladım. Ayıptır söylemesi bizlerin geninde yalancılık var. Menfaat var. Riyakarlık var. Sahtekarlık var. Herşey var. Bu nedenle ben şahsen kimseye inanmıyorum.
    Mesleğimizin düzeleceğine dair hiçbir umudum da yok. Bu meslekten para kazanıp ta mutlu olacak ömür boyu zevk sefa çekeceğini zanneden meslektaşlarımın da olacağını zannetmiyorum. sebeplerini anlattım. Pirimiz kilise, vergi algı brüt ücret vb olaylardan dolayı kul hakkına istemeden giriyoruz. Birde mükellefin verdiği parada gözü var.
    Devletimiz ne zaman bir angarya, muhasebecileri üzecek bir olay çıkarsa, kilise, kul hakkı ve mükellefin verdiği paradaki gözü aklıma gelir. Bu mali tatilde onlardan biri.

Kıdemli Üye
    evet 1 ay öteleme den başka yolu yok tabi aynı şekilde sgk işe giriş ve çıkışlar konusunda da öteleme olmalı

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Bir çok meslek mensubu için senede 3-5 gun zor tatil imkanı var iken ve en uygun zaman ayın 24 ü Kdv sonrası ve Ay başı, Mali Tatil baslangıcı haftası iken , bu yıl seçimler 1. tur ve 2. tur ile tatil imkanı da güme gidiyor. Mali tatile beyan zamanları dikkate alınarak mantıklı bir zamanlama yapılması gerekli...
    selamlar,sevgiler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    Alıntı sudenaz09 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet 1 ay öteleme den başka yolu yok tabi aynı şekilde sgk işe giriş ve çıkışlar konusunda da öteleme olmalı
    haklısınız bir an önce gerekli düzenlemelerin yapılması gerekiyor, odaların aktif olarak bu konuda sürekli ve ısrarlı bir şekilde çalışma yapması gerekiyor(üzülerek söylüyorum ki pek umudum yok)
    SMMM

Müdavim Üye
    Ayrıca 2018 yılında gelen affı unutuyoruz. 31.07.2018 son günü. Mali tatilde af ile uğraşacağız. Bu sene bize tatil yok.

Kıdemli Üye
    mali tatil 15 agustos 5 eylul arasi olmasi en uygunu

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    arkadaşlar bu ay kdv muhtasar sgk uzamayacak herhalde istekte bulunan oda da yok

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    Alıntı simaycan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mali tatil 15 agustos 5 eylul arasi olmasi en uygunu
    bu fikre katılıyorum
    umudum yok. 17 günlük kapatma sonrasında bile beyannameleri uzatmayan idarenin bu fikre sıcak bakacağını sanmıyorum. ama yine de bizlerin ve odaların bunda ısrarcı olması ve sürekli gündemde tutması şarttır

Yeni Üye
    Alıntı haksoy32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu fikre katılıyorum
    umudum yok. 17 günlük kapatma sonrasında bile beyannameleri uzatmayan idarenin bu fikre sıcak bakacağını sanmıyorum. ama yine de bizlerin ve odaların bunda ısrarcı olması ve sürekli gündemde tutması şarttır
    Destekliyorum...

Müdavim Üye gunesim_555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İSTANBUL
    ne değişecek ötelense bir ay sonunda beş katı çalışılacak