Sayfa 2 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci 123412 ... SonuncuSonuncu
Toplam 240 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MALİ TATİL İÇİN BİR AY ÖTELEME İSTİYORUZ! (Konu Açılış: 30.06.2011)

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Malatya Odasının ve tüm meslek mensuplarının önerisi aynı doğrultuda aslında, umarım herkes birkaç günde olsa dinlenme fırsatı yakalayabilir. Dinlenecek olanlara iyi tatiller çalışacak olanlara iyi çalışmalar diliyorum .
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Üye
    Nereden
    Turkiye
    Aydın Bey2 e aynen katılıyorum meslek hayatımız boyunca gönül rahatlığıyla tatil nedir bilmedik. Doğrusunu isterseniz mali tatil hiç aklıma gelmedi burda okuyuncaya kadar))
    zhlsyn

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    <div>*</div>
    <div>Mali tatili aklına getiren veya ona göre program yapan var mı bilmiyorum ama mali tatili adli yargının ve avukatların adli tatili gibi hayal edenler*ne yazık ki yanıldıklarını 2-3 yıl sonra görebildiler. Zaten başka türlüsü de mümkün değildi. </div>
    <div></div>
    <div>** Odaların yıllar önce oy için üyelerine vaat ettikleri, meslektaşlarıında bir ay yatacağız rahat tatil yapacağız gibi hayal ettikleri mali tatil rüyası*sona erdi anlaşılan. Bu hayal veya rüya baştan beri*suya düşmeye mahkum*idi zaten. </div>
    <div>*</div>
    <div>Çünkü mali tatil ancak bu kadar olurdu*adli tatilde olduğu gibi mali tatili de*nöbetçi mahkemeler dışında mahkemelerin v.s nin ( nöbetçi sgk, vergi dairesi, nöbetçi kdv beyanı nöbetçi ba bs formu da olamayacağı için )*çalışmaması gibi bir şey hayal ettik ki bu olmayacak duaya amin demek idi. </div>
    <div>*</div>
    <div>Gün geldi gerçek ortaya çıktı. Hiç devlet gelirlerinin toplanmasını bir ay erteleyebilir mi veya erteler mi bu mümkün değil.*7 gün içinde işlerin yetişmeyeceği nasıl mümkün değil ise müthiş bir yorgunluk ve koşuşturma gerektiriyorsa Haziran ve Temmuz ayının işlemlerinin ( devlet kabul etse bile ) 23 Ağustos a kadar birlikte yapılması aynı yoğunluğu gerektirmeyecek mi. </div>
    <div>*</div>
    <div>O nedenle ben mali tatilin bir fonksiyon icra ettiğine edeceğine inanmıyorum. Onun yerine her zaman konuştuğumuz gibi meslektaşların 3-5 kişilik organizasyonlarla*şirket ve ortaklık şeklinde çalışıp doya doya tatil yapabilmelerini diliyorum.</div>Edited by: DUMANLI

Üye
    Nereden
    Edirne (stad), Turkey
    Fikir ve öneri güzel, ancak uygulamanın ilgililer tarafından yerine getirilmeyeceği çok açık. Mükellefim bugün, önümüzdeki hafta şube açılışı yapacağını söylüyor. Ben ne diyeceğim adama, olmaz mali tatilimiz var, sen ayın 20 sinden sonrasına ertele açılışını. Gelde eşeği sudan geçir! Durmak yok çalışmaya ve oynatmaya devam.

Yeni Üye
    Nereden
    Gaziantep

HAZİRAN VE TEMMUZ BEYANNAMELERİ BİRLEŞTİRİLİP AĞUSTOSTOS TA TEK BEYAN, TEK BİLDİRGE HALİNDE VEYA AYRI AYRI AĞUSTOS TA VERİLEBİLİR ...

TEK SIKINTIMIZ BİZDEN BİRİNİN O ONAY MAKAMLARINDA OTURMAMASI
    İnşallah bir gün bir muhasebeci Maliye Bakanı olur..

Müdavim Üye
    Nereden
    Rize/Trabzon
    herkesin tatili mübarek olsun....
    Tamer PANK
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    www.tamerpank.com.tr

Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    göstermelik olarak yapılan bir uygulama tam anlamıyla kimsenin yararlandığını sanmıyorum.

Ziyaretci
    bende malatya odasını alkışlıyor aynı girişimin istanbul manisa ve diğer odalardanbekliyorum

Yeni Üye
    1/20 temmuz arasında ( bir nöbetçi bıraksak bile ) tatil yaptığımız takdirde kalan 7 gün
    içinde hem mükelleflerden belge toplama+ bilgisayara işleme+kontrol ve KDV Beyyan.
    sağlıklı bir şekilde verme +takakkuk fotokopilerini ödenmek üzere mükellefe teslim etmek!
    mümkünmü acaba ?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    çook süper olur birde kabul olsaa tatıl ozaman başlarryoksa devam çile bülbülüm türküsünee