Sayfa 11 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu
Toplam 240 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 110 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MALİ TATİL İÇİN BİR AY ÖTELEME İSTİYORUZ! (Konu Açılış: 30.06.2011)

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    ücret konusu sorun değil ben onu düşünmüyorum neticede herkesin tatil hakkı var çalışanlarda ücretini alarak tatil yapıyorlar. Asıl sorun sihhatli bir tatil yapabilecek şartlar oluşacak mı ben buna inanamıyorum çünkü şu andaki sistem zaten işlemiyor 25 günlük işi 7 güne sığdırmak mümkün olmadığı için kimsenin 20 günlük tatil programı yaptığını sanmam. Temmuz ve ağustos ayı birleştirilip tek beyanname olarak verilirse bu kez de iki aylık işler tek aya yığılmayacak mı ayrıca devlet gelirlerinin bir ay ertelenmesini hiçbir zaman göze alamaz. O nedenle bu tatil konusuda daha çok tartışılacak ve çok konuda olduğu gibi yine çözümsüz kalacaktır. Belki bardağın yarısının boş olduğunu söyleyen bir yorum gibi oldu ama aklına çok iyi bir çözüm gelen varsa lütfen fikrini açıklasın...

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Bence neden olmasın..!

Olması gereken bir sonraki ay tek beyanname verilerek işin çözülmesidir.

Ha az daha fazla çalışır mıyız o kadar da olacak

Ancak biz gibi insanların da tatile ihtiyacı olduğunu insan olduğunu unutmamamaları lazım.

Şu konuda sayın DUMANLI haklı devlet o gelir kaybını göze alır mı ancak kayıp söz konusu olmayacak neticede 2 aylık beyanname verildiğinde 1 ay alamazken 2 aylık alacak..

Hayırlısı inşallah biz taleplerimizi iletelim...

Ziyaretci
    ŞU MALİ TATİL KONUSUNDA YENİ BİR DÜZENLEME YAPILMALI BENCE .HER TÜRLÜ YÜK SMMM LERDE .HALADA YÜKLEMEYE DEVAM.AMA TATİLYAPACAK ZAMAN YOK.EŞLER VE ÇOCUKLAR DA BİZLERDEN DOLAYI YAPAMIYOR.

Kıdemli Üye
    işler nasıl yetişir endişesi taşımadan çocuğumle ve eşimle huzurlu bir tatil yapmak istiyorum. Bu bizim de hakkımız..... Sesimizi duyan var mııııııııııııı?

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    Alıntı aliaybar Nickli Üyeden Alıntı

Aylık ücretlerimizi zor aldığımız bir ortamda

mükellefe ben tatile gidiyorum

bütün evrraklarınızı diğer ay işleyeceğim dersek.

tatil de geçirdiğimiz aylığımızı vermezler.
    Sayın Gülşen; Beni tanıyan çoğu meslektaşlarım bilirler. Yaklaşık 10 yıldan beri Ben 28 HAZİRAN/10 TEMMUZ ARASI, çalışan 4 personelim ise 01 TEMMUZ/ 10 TEMMUZ arası büroyuda kapatmak şartı ile tatile çıkmaktayım. Bu Mali tatil gelmeden önce başlamıştı. İlk zamanlar biraz terettüd içerisinde olmuştu. Ancak Özellikle Mali tatil geldikten sonra büyük bir rahatlık içerisinde büro personelim ve kendim çok güzel tatilimi gerçekleştiriyorum. Özellikle erken rezervasyonların son yıllarda cazip hale gelmesi ekonomik olarakta oldukça işimize yarıyor. Mükellef inanırmısınız o kadar güzel olayı kabullendiki 15 Temmuz'a kadar çok durumların haricinde telefonumuz çalmıyor. Bu olayı buraya getirene kadar hiç müşterikaybetmedim. Ama şunu mükellefiyi bir şekilde anladı. Bunlar birer insan. Ve bunların tatile ihtiyacı var. Öğlen 12.30 ile 13.30 arası eğer büroda çalışsakta kesinlikle ne kapıyıne telefonu açıyorum. Bunuda kabullendiler.Arada nerdesiniz ya. Öldünüzmü kaldınızmı diyeşaka yollu hayıflananlar çıkmıyor mu? Çıksın. Önemli değil.İnsan1 saat ta olsa yemek yemeğe ve biraz birşeyle meşgul olmadan bir gazete, bir çay molasıvermeye hakkı olmalı. Bunları özellikle burada satırlara aldım. Mali tatil biz meslek mensuplarına gerçek bir tatil oldumu ? takvim olarak kesinlikle değil. Bunun mücadelesini vermek gerekir mi? Sonuna kadar. Ancak az da olsa verileni kim ne kadar değerlendirdi. İnanırmısınız benim büromu kapatmaya müşterim değil, yakın çevremdeki meslektaşlarım daha çok eleştiri getiriyor. Meslektaşın yüzünde sinsi bir gülümseme ve hemen bir laf sokma durumu. Bu alıntıyı özellikle yaptım. Arkadaşın tereddütüne bakarmısın. 1 ay tatil olursa o ayın muhasebe ücretini alamazmışık. İnanın 1 ay beyannameler ötelensin. Çoğu meslektaş bunu kabul etmez. Müşterim beni ararda bulamaz diye ne kendine ne personeline izin vermez. Ben SAKARYA'da tek başına 10 yıldan beri gurur içerisinde büro kapıma ve Büro santralına " Mali tatil nedeniyle 10 TEMMUZ " tarihine kadar kapalıyız. durumlar için şu cep telefonuna sesli mesaj bırakın diye not bırakıp çıkıyorum. Siz meslektaşlarımada özellikle tavsiye ederim. Sokaktan geçen hernagi bir insana sorun. Avukatın tatili ne zaman diye. Az çok yaklaşık olarak TEMMUZ-AĞUSTOS aylarına denk geldiğini bilir. Ama muhasebeciyi sorun. Bilmez. Çünkü hiç bir zaman çevresinde tatil nedeni ile kapalı olan bir muhasebeci yoktur. hatta sorduğunuz zaman bile "dur benim tanıdığım bir muhasebeci var. tatilleri varmıymış." diye bir muhasebeciyi saatin kaç olduğuna bakmazsızın diye arar ve esir alır. Fazla uzatmadan şunu söylemek istiyorum. İdarenin biz meslek mensuplarına bakış açısı pek adil değil. Aylık olarak 2000-3000 maliyeti olan personeline 1 ay izin veriyor. Üzerine vergi şeklindede olsa para aldığı bedava personeli olan bizlere ise 3 günlük tatili yeterli görüyor. Bu idarenin bakış açısı. Ama bizlerde bil mukabil bu sisteme ayak uyduruyoruz. Sıkıntının bir çoğu idarede gibi gözüksede asıl bizler meslek mensupları oturup bazı konuları düşünmemiz gerekir. Bulunduğum ile yanlış hatırlamıyorsam 7-8 yıl önce Pazar günleri Berberler odasının müracaatı ile berberlerin kapalı olması kararlaştırıldı. Haftada 6 gün günde 16 saat çalışan berber pazar günü evinde dinlensin ve ailesi ile vakit geçirsin. Sırf üyesinin menfaatlarını düşünen oda Belediyeye giderek konunun takibini yapması ve bu konuda encümen kararı almasını istedi. Ama yapmaz olaydı. Her pazar günü en az 100 tane tutanak, berber ile zabıta birbirine girdi. Niye; müşterisi kaçıyormuş. İşte o sığ düşünce 1 ayiçerisinde berberleri 7/24 çalışır hale getirdi. İşte bizlerde o virajdayız. Madem bize göstermelik te olsa olanı kullanıp, 10 gündeolsa tüm bürolarımızı kapatıp, kamuoyunun bu konuya dikkatini çekmesini sağlamamızolacaktır. Bu bizim hakkımız.

Müdavim Üye
    Nereden
    Manisa/Soma
    Sayın KOCATEPE;

Ayakta alkışlasam yeridir sizi..

Üye
    Nereden
    sakarya
    Syn KOCATEPE bir SMMM çalışanı olarak tebrik ediyorum sizi... [img]smileys/smiley32.gif[/img]

Kıdemli Üye

Böyle bir girişim için öncelikle teşekkür ediyorum. İnşallah başarıya ulaşır ve bizde gerçekten bir tatilimiz var deriz.

Müdavim Üye
    syn KOCATEPE bende tebrik ediyorum sizi.
    sevmekle başlar herşey!!!

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM

Malatya SMMM Odasını ve Başkanı Bahattin ÜLGER bey i canı gönülden alkışlıyorum.
    Bu kararın Ankarada kabul görüp görmemesi önemli değil ama bir hak olan birşeyin savunulması ve onun için çaba gösterilmesidir. Diğer Odalar ve bizler desteklemeliyiz.

Üzerimize gelen bu yükler için birlik ve beraberlik göstersek bazı konularda rahatlayacağız gibi geliyor sadece Forum sayfasında ağlamak ve sızlanmak la hiçbir yere gelinmez. Bunun önemli yükünü seçmiş olduğumuz oda temsilcileri yapmalıdır yapanlarada destek olmalıyız.
    İyi çalışmalar.