Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA BS FORMLARINDA KURUMLARIN DURUMU

Yeni Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    İşlemlerini yaptığım bir hastane devlet kurumlarına fatura kesmekte devlet kurumlarına kesilen faturalar bs formunda yer almalımıdır sizce arkadaşlar bu konu hakkında bir araştırma yaptım ancak somut bir şeye ulaşamadım bana yardımcı olursanız memnun olurum

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    ASLINDA NORMAL ŞARTLARDA RESMI KURUMLARA YAPILAN SATIŞLARI BILDIRMENIZE GEREK YOK AMA İSTERSENIZ E-BEYANNAMADE NOLARI OLMADIĞI İÇİN 111111 UZANTISI ŞEKİLDE YAZABİLİRSİNİZ!
    hava çok sıcak ya :)

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    hangi kurum her türlü kurumun vergi nosu vardır
    bun bu vergi nolarını daha önce aşağıdaki adreste yazdım inceleyin isterseniz
    https://www.mustafagulsen.com/forum/...ID=36589#36589

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı M.Kemal Nickli Üyeden Alıntı
    Bir kısmını aşağıdaki linkten bulabileceğinizi sanıyorum İsim ve ili girmeniz yeterli olacaktır.
    https://vkn.tsrsb.org.tr/

<<HaYaT>> Umudum Kendimde...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı Nagme Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı mustafakesmer Nickli Üyeden Alıntı
    ba formu düzenlenirken gösterilmiyor VERGİ USUL KANUNUN YÖNETMELİK HÜKÜMLERİNE TABİ DEĞİLDİR ibaresi yazılı olan kurum ve kuruluşlardan yapılan mal ve hizmet alımlarına ilişkin bilgiler bildirime yazılmayacaktır diyor. BS FORMUNDA OKULLARA HASTANELERE KAYMAKAMLIKLARA DÜZENLENEN FATURALAR NEDEN GÖSTERİLSİN Kİ ?

Çünkü kanun öyle diyor.

Takvim yılı içerisinde bir kişi veya kurumdan yapılan mal ve hizmet alımları ile bir kişi veya kuruma yapılan mal ve hizmet satışları KDV hariç 30.000 YTL yi geçiyor ise adı geçen formlar ile bu kişi ve kurumlar bildirileceklerdir. Bildirilecek hadlerin tespitinde özel tüketim vergileri de miktara ilave edilecektir. Ayrıca, ödemenin gecikmesi suretiyle ortaya çıkan ve fatura düzenlenerek alıcıya yansıtılan kur farkı gelirleri de bildirimlere dahil edilecektir.

<<HaYaT>> Umudum Kendimde...