Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Smmm stajı başlatma sorunu

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

Serbest muhasebeci mali müşavirlik staj başlatma yönetmeliği 23.08.1997 tarih ve 23089 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.
    Mali müşavirlik bürosunda öncelerden beri sigortalı olarak çalışmakta olan bayan işçimiz Smmm staj başlatma sınavını kazanıp henüz dosya açtırmamıştı. Bayan işçinin önceden almış olduğu kantin belgesine istinaden ihaleli okul kantini işini alıyor ve kendi üzerine vergi mükellefiyetliği olarak faaliyetine başlıyor fakat kendisi muhasebe bürosunda ssk lı çalışırken kantinini ise ssk lı çalıştırdığı başka bir işçisi yürütüyor. eski 5510da 4/a kaydı öncedenolduğundanbağkur kaydı gerekmiyor denmektedir. Dosya açtırmak müracaat ettiğinde kendisine vergi kaydının göründüğünü bu şekilde dosya açtıramaz stajı başlatamazsınız deniyor odadan, şu aşağıdaki link başlığındaki 1. madde neye göre yazılıyor.
    23.08.1997 tarih ve 23089 smmm staj başlatma yönetmeliğinde neden yok , şimdi biz bu konuda kendileriylehangi dayanaklara göre görüşebiliriz.şöyle olabilirmi vergi kaydımız var fakat zaten aday büromuzda ssk lı olarak çalıştığından bağkurlu değil diğer işinide ssk lı işçisi yürütüyor , bizim dosyamızı neden açamıyosunuz ? Konu hakkında yasal dayanak ve fikri olan üstadlarımdan cevap bekliyorum , saygılar.

https://www.asmmmo.org.tr/asmmmo/Use...rakListesi.doc

SINAVI KAZANDIKTAN SONRA STAJ BAŞLATMAK İÇİN HAZIRLAMASI GEREKEN EVRAKLAR<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">ORTAK EVRAKLAR[/B]

1 Adayın bağlı bulunduğu vergi dairesinden mükellefiyet kaydı olmadığına dair yazı

Ziyaretci
    Merhaba arkadaşlar,

Ben iktisat 4. sınıf öğrencisiyim, özel denetim firmasında staj yapiyorum ve daha sonra orada başlamayı planlıyorum.
    Şimdi şöyle bir sorum olacak,
    Ben şimdi başvurumu yapayım dosyamı açayım, staj başlatma sınavına gireyim, ama stajımı başlatma hakkımı elde edeyim ve mezun olduktan sonra diplomamı koyayım ve o şekilde başlatayım yani şuanda sınava girip sadece hakkımı elde edip mezun olana kadar beklemek istiyorum böyle bir şey mevcut mudur???

bilgilendirirseniz sevinirim.
    amacım hakkımı elde etmek ve mezun olduktan sonra dosyama mezuniyet belgemi ekleyip stajımı bir denetim firmasında başlatmak.

Müdavim Üye
    Nereden
    Denizli
    Sayın deserter tesmer tarafından denk kabul edilen üniversitelerden 4 yıllık mezun olup diplomanızı dosyanıza intikal ettirmedikten sonra dosya açılışı yapılamaz...

Ferdi Arslanyolu
    www.mustafagulsen.com