Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe kadınlara uygun bir meslek mi

Kıdemli Üye
    Nereden
    Turkiye
    Allah işleriniz de kolaylık versin bi tane yetişmiş eleman bulmanız gerek yoksa çok yıpratırsınız kendinizi kolay gelsi
    Edirne den saygı ve selamlarımla...............Mehmet

Ziyaretci

her mesleğin kadını erkeği yok ama bir bayanın çalışması gerçekten zor.oturup evde bizde çocuğumuza bakmak isteriz ama geçim derdi cidden çalışmaya zorluyor.bence muhasebe de kadınlara uygun bir meslek neticede düzen isteyen bir iş ama .muhasebe bürolarında çalışanlar için zor ....... dışarıda sarkıntılıklarından bıkıyosunnn....en iyi içeri işlerini bayanlar dışarı işlerine erkekler baksınnnnn

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Bence muhasebe bayan işi . Çünkü erkeklerden daha disiplinli çalışıyorlar daha temiz çalışıyorlar.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Alıntı alper Nickli Üyeden Alıntı
    Bence muhasebe bayan işi . Çünkü erkeklerden daha disiplinli çalışıyorlar daha temiz çalışıyorlar.
    bayanlar sizden iyi çalışıyor disipli çalışıyor olabilir kendi şahsınıza konuşun lütfen
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Nereden
    Konya
    ben bu meslekte bayan erkek ayrımı yapmam yapa biline helal olsun yapıyor deriz ama zorlada olmaz ben çok muhasebeciden duyuyorum gecelere kadar çalışıyoruz diye neden kaynaklanıyor bu elemanlara olan güvensizlikten siz iyibir eleman yetiştirseniz ona işleri devretseniz bakın bakalım gecelere kadar çalışırmısınız bende elemanım 4 yıldır bu mesleği yapıyorum sağolsun patronumun güveni var işyerimde hem elemanın hem çırağım hem kalfayım hemde patronum güvenin olmadığı yerde herşey biter iyi bir eleman yetiştirdiğiniz zaman sorun kalmaz herşey için plan yapmak zorunda kalmazsınız
    bu mesleği bayanda yapar erkekde yapar bu mesleği gerçekten seven insan yapar
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Ziyaretci

Bizim mesleğimizin bayanlarada çok yakıştığını düşünüyorum. Bayan arkadaşlarımızın istedikleri takdirde her işin üstesinden gelebilme yeteneklerinin ve sezgilerinin daha güçlü olduğu kanısındayım. Tek zorluk çalıştığımız yerlerin kültürel alışkanlıklarının ve geleneklerinin tutucu olabilmesi durumunda bayanların bu mesleğe yakıştırılmamaları.Ben büromu açtığımda bayandan muhasebecimi olur diye telkinlerle karşılaşmıştım. Bir firmaya bağlı çalışınca pek problem yok gibi ama serbest meslek sahibi olarak çalışınca müşteri bulma noktasında zorluk çekebiliyoruz ve çektikte ama zamanla insanlar arasındaki iletişim, güven sağlama ile bu zorluklar aşılıyor. Tabiki girişkenlik ve kendine güven ve kendini yenileme çabasıda çok önemli. Sonuçta hayat zaten bir mücadele değilmi?
    Bayanların bu işi yapmaları işimize seviye kazandırıyor inancındayım çünkü erkek müşterilerle konuşmalar belirli bir seviyeyi aşmıyor yani belirli sınırlar içerisindeki sohbet ve konuşmalarla iş ciddiyeti sunuluyor, iş lakayıtlığa dönmüyor.
    saygılarımla

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    peki işin şu yönünü düşünelim ve fıkrayla bağlayalım işi bayan muhasebeciyle evlenen bir erkek :

>>>> >>Bayan muhasebeciyle evlenmek gibi bir hata yapmış olan
    >>>>koca
    >>>> >>karısına dediki.
    >>>> >>
    >>>> >>
    >>>> >>-Karıcığım , bak evleneli bir sene oldu artık bir
    >>>>bebeğimiz olsun
    >>>> >>istiyorumne dersin?
    >>>> >>
    >>>> >>
    >>>> >>-Haklısın ama şimdi bir bebeğimiz olmasına karar
    >>>>verirsek dur bakayım
    >>>> >>doğumne zamana denk gelir....? Olmaz kesinlikle olmaz
    >>>>. Doğum Aralıkta
    >>>> >>olursamahvolurum defter tasdikleri var . Mutlaka
    >>>>büroda olmam lazım.
    >>>> >>
    >>>> >>-O zaman bir dahaki ay denersek.
    >>>> >>
    >>>> >>-Ya öğrenemedin şu işi bir türlü Doğum ocak olursa
    >>>>yandım demektir. Tam bu
    >>>> >> yılın hesaplarını kapatma dönemi, bir de üç aylık
    >>>>muhtasarlar deli misin?
    >>>> >>
    >>>> >>-E sonraki ay ?
    >>>> >>
    >>>> >>-Yok olmaz ,Geçici vergi dönemi.
    >>>> >>
    >>>> >>-Doğum mart'ta olsa ..
    >>>> >>
    >>>> >>-Olllduuu, tam gelir vergisi döneminde
    >>>> >>dokuz doğururken bir de çocuk
    >>>> >>doğururuz on olur değil mi?
    >>>> >>
    >>>> >>-E nisan?
    >>>> >>
    >>>> >>-Kurumlar Vergisi-üç aylık muhtasar
    >>>> >>
    >>>> >>-Yavv
    >>>> >>mayıs?
    >>>> >>
    >>>> >>-Yine tutturamadın, Geçici vergiler var yine ...
    >>>> >>
    >>>> >>-Haziran 'da doğum yaparsan peki?
    >>>> >>
    >>>> >>- Bak o olabilir işte ama Temmuz da tam bebeğin en
    >>>>önemli bakım
    >>>> >>zamanlarınayine muhtasar dönemi denk geliyor..
    >>>> >>
    >>>> >>-Tamamm yaaa yapma o zaman bebek falan.. Her ay dolusun
    >>>>. Tıbbın
    >>>> >>ilerlemesini bekleyelim bari Ben doğururum başka çare
    >>>>yok..

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    Alıntı hsyn_2006 Nickli Üyeden Alıntı
    ben bu meslekte bayan erkek ayrımı yapmam yapa biline helal olsun yapıyor deriz ama zorlada olmaz ben çok muhasebeciden duyuyorum gecelere kadar çalışıyoruz diye neden kaynaklanıyor bu elemanlara olan güvensizlikten siz iyibir eleman yetiştirseniz ona işleri devretseniz bakın bakalım gecelere kadar çalışırmısınız bende elemanım 4 yıldır bu mesleği yapıyorum sağolsun patronumun güveni var işyerimde hem elemanın hem çırağım hem kalfayım hemde patronum güvenin olmadığı yerde herşey biter iyi bir eleman yetiştirdiğiniz zaman sorun kalmaz herşey için plan yapmak zorunda kalmazsınız
    bu mesleği bayanda yapar erkekde yapar bu mesleği gerçekten seven insan yapar
    Hüseyin bey neden alınganlık yaptınızki bu benim fikrim. Hem benden iyeler demedimki çalışmalarından bahsettim. Yanımda çalışan işçilerle edindiğim tecrübeler sonucu yazdım bunu.

Sizde farklı düşünce beyan edersiniz olur biter. Saygılarımla.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Nereden
    Konya
    [QUOTE=hsyn_2006]
    Alıntı alper Nickli Üyeden Alıntı
    bu mesajınıza istinaden yazıdmm
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    O zaman Hüseyin kardeşim diyelimki işini isteyerek ve disiplinli yapan herkes iyi yapar kadın veya erkek farketmez.

Başlığada uygun olsun kadınlar da muhasebe mesleğine mesleğin gerektirdiği özen ve disiplini gösterdiği sürece uygundur diğer her meslek dalında olduğu gibi tıpkı erkekler gibi.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE