Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe kadınlara uygun bir meslek mi

Ziyaretci

BEN,

Kesinlikle işin kadını erkeği olmaz diye düşünüyorum. Ama galiba bu meslekte erkekler daha şanslı...25 ekim 2000 de kızım doğdu ,k.d.v.nin son günü ve hastaneye beyannameyi postaya verebilmek için fatura getirdiler. otelaşımla beyannameyi zorda olsa konuşup derdimi anlatarak postaya yetiştirdim ve ceza yemedim. Daha ne diyeyim.Edited by: anne

Üye
    Nereden
    İzmir

Evet mesleğin kadını/erkeği olmaz diye düşünüyorum ama mesela dişçiye/doktoragideceğim günleri bile ayın 20'sinden sonra mümkünse muhtasarın denk gelmediği aylara denk getirmeye çalışıyorum..Hastalıktan ölsem bile doktora gidecek vakit bulamayabiliyorum..

Evlilik ve doğumplanlarımıise yaz aylarında geçici vergi ve muhtasar beyanname hazırlama aylarına denk gelmeyecek şekildeyapıyorum..Daha ne diyebilirim ki..[img]smileys/smiley7.gif[/img]

Hastalıklarımdan rica ediyorum; "Randevu Alarak Geliniz..!!" [img]smileys/smiley35.gif[/img]
    Herkesin Geçtiği Yoldan Geçme..

Üye
    Nereden
    Turkiye

Merhaba Arkadaşlar;

Tamam bize göre (erkeklere) daha ağır yükleriniz olduğunuzu kabul ediyroum. Fakat birde duruma bizim gözümüzle bakın. Sorunlarımız zaten ortak.Akşamlara kadar kafa patlatıp geliyoruz evimize istirhat etmek için fakat hanımın yakınlamaları başlıyor bu sefer "işte bizim millet gibi sosyal hayatımız yok,bir dışarı çıkmayız" filan, filan.

Tamam ona da hak veriyoruz.Ama anlayışta bekliyoruz fakat nerde o stressi o atmosferi yaşamadığı için anlayamıyor.

Peki ya biz ne yapalım. [img]smileys/smiley9.gif[/img]
    BU MESLEĞE AŞIĞIM!

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    [img]smileys/smiley5.gif[/img]

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey

o zaman sizde evde oturup eşinizle çocuğunuzla ilgilenin her seferinde anne oldunuzu söylerek kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. iyi çalışmalar

Ziyaretci
    <TABLE id=HB_Mail_C&#111;ntainer height="100%" cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" border=0 UNABLE="&#111;n">
    <T>
    <TR height="100%" UNABLE="&#111;n" width="100%">
    <TD id=HB_Focus_Element vAlign=top width="100%" background="" height=250 UNABLE="off"> HAKLI OLABİLİRSİNİZ BELKİ AMA HER KES GİBİ BİR SEÇİM YAPTIK VE BU MESLEĞE BAŞLADIK. BİR ŞEKİLDE DE DEVAM ETMEK ZORUNDAYIZ. EKMEK ASLANIN AĞZINDAN MİDESİNE İNDİ. BİZ O EKMEĞİ ALMAYA ÇALIŞIYORUZ.ÖYLE BİR HALE GELDİ Kİ MESLEK ATSAN ATILMIYOR SATSAN SATILMIYOR.ŞU İKİ SENEYE KADAR MURATSAYAR ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI GİBİ BU MESLEGE AŞIKTIM. AMA O BANA HAİNLİK ETMEYE BAŞLADI ARTIK[img]smileys/smiley18.gif[/img]HER AKŞAM EVE YARIN BIRAKIYORUM DİYE GİTSEMDE BEN MESLEĞİME VE MÜŞTERİLERİME HAİNLİK EDEMİYORUM...EVDE OTURUN DEMEK KOLAY AMA GELDE YAP.ÇOCUKLARIMLA BÜTÜN GÜN BERABER OLMAYI BEN SİZDEN DAHA ÇOK İSTİYORUM SAYIN UNALAKKAYA.SİZ BENİM YERİME KOYUN KENDİNİZİ VE KİLİT VURUN BÜRONUZUN KAPISINA O KADAR KOLAYSA</TD></TR>
    <TR UNABLE="&#111;n" hb_tag="1">
    <TD style="FONT-SIZE: 1pt" height=1 UNABLE="&#111;n">
    <DIV id=hotbar_promo></TD></TR></T></TABLE>

Üye
    Nereden
    İzmir

muratsayar; eşinin sosyal hayatımız yok yakınmalarında bahaneyi bence mesleğe atmamalısın..Zira benim bildiğim/gördüğüm kadarıyla erkekler evlenince eşleriyle birlikte bir sosyal hayatı paylaşmayı başaramıyorlar..Özellikle yeni evlilerin 1 numaralı tartışma konusu sanıyorum bu..Bence sorun meslekten değil..Lütfen bir daha düşünelim..[img]smileys/smiley4.gif[/img]
    Herkesin Geçtiği Yoldan Geçme..

Üye
    Nereden
    Turkiye

Merhaba Seza Burcu;

Fakat bu bir gerçek.Sizin de bahsetmiş olduğunuz gibi mesleğimiz öyle bir şey ki sürekli olarak yeniliklere açık ve geri kalmamak içinde kendimizi yenilememiz gerekiyor.

Bu sebepten dolayı da günümüzün büyük bir kısmı yeni kanunları inceleyerek veya araştırma yaparak geçiyor.

Akşama kadar kafa manıma birşey kalmıyor.Şu aralar TMSK'da kabul gören standartları incelemeye çalışıyorum. Şirkette okuma imkanım artık olmuyor. Çünkü şirkette haddinden fazla okuma ve araştırma yapıyorum.Akşamları ise evde yemek ve biraz istirhatin ardından bu konuları incelemeye çalışıyorum. Fakat manzara ortada.

Hani buna ben ÇEKMEYEN BİLEMEZ diyorum.Fakat eşimde aynı mesleği yapmış olsa idi. Beni daha rahat anlayabilir ve neden her ayın 20-30'u arası bu kadar yorgun ve evde çalışmak zorunda.Fakat bunun yanında 5-15'i arasında da ona fazla zaman ayırmaya çalıştığımı anlardı değil mi? [img]smileys/smiley1.gif[/img]
    BU MESLEĞE AŞIĞIM!

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ordu
    bu mesleğe gönül vermiş bayan arkadaşlar.Her şeyi bir kenara atın mesleğin tadını çıkarın.Benim eşim de mali müşavir akşam eve gittiğimiz de ne kadar yorgun olduğunu ve çocuğumuza hasret olduğunu çok rahatlıkla gözlerinden anlıyorum.Bir MAli Müşavir olarak ve Bir MAli Müşavir eşi olarak dertlerinizi çok iyi anlıyorum.Ama olsun onurlu ve kariyerli bir mesleğe sahibiz ve inanın bizim yerimizde olmak isteyen çok insan var

Ziyaretci

Ben de mali müşavir bir anneyim. Uekaraoğlan' a katılıyorum. Yerimizde olmak isteyen çok kişi var. Hem çocuklarımız için çalışmıyor muyuz ki. !!!!!!!