Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 45 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 45 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe kadınlara uygun bir meslek mi

Herkes hemen hemen aynı noktadan bakmış konuya:

Bu işin erkeği kadını olmaz seven sevebilen bu işi pek ala yapabilir gibilerinden...

Ama şunu söylemeden edemiyeceğim. Bayan arkadaşlarımız sağolsunlar bu meslekte piyasayı baya bi aşağılara çekiyorlar. Çok düşük maaşlara çalışıyorlar. Tabi kendilerinin eşleride çalıştığı için geçimlerinde sıkıntı olmuyor. Artı birde bazılarının kendi ayakları üstünde durma hayalleri de cabası....
    Ama evine geçindirmek zorunda olan erkekler için bu durum sıkıntı. Bir de eşini çalıştırmak istemeyen ya da istesede çalıştıramayanlar için sorun daha da büyük.

Evet, bayanlar da bu işi çok güzel yapabilirler.Titiz ve temiz yapabilirler. Ama nedense iş risk almaya geldiğinde bir panik havasına girerler. Bizim işimizin de risksiz tek bir noktasının olmadığını düşünürsek gerisini varın siz düşünün....

Ayrıca madem bu işi yapmayı seviyorsunuz bu işin pis tarafı olan dışarı işlerine sizlerinde koşturmanız lazım. Tek taraflı sevgi olmuyor malesef...

Yukarıda belirttiğim düşüncelerimin pek çok istisnası vardır illa ki... Ama 9 senedir bu mesleği yapıyorum ve gözlemim bu şekildedir. İstanbul da durum böyle en azından....

not: kadın erkek eşitliğini savunmayan birisi olarak bu eşitliği savunan bayanlar bu mesleği yaparken ayrıcalık beklemezlerse sevinecez....

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Bayan işi olmadığını söyleyen arkadaşa sabah sabah saygılarımı sunuyorum

Ayrıca bayan olrak hiç bir ayrıcalık beklemıyoruz calışma sartlarımız tamamen aynıdır , kac bayan meslek mensubu uzerınde yaptınız bu arastırmayı .
    Dediğiniz gibi çok sayıda ıstısnası var . Hatta istisna dediğiniz kısım oranı geçmekte ıse o ıstısna olmaktan coktan cıkmıstır.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    evet iş baya zahmet ve fedakarlık isteyen bir iş ama gerçekten kendinizi geliştirmek adınada çok geçerli bir iş....ben bir yıla yakındır bu işe başladım bir smmm yanında severek çalışıyorum tabiki bir bayan için zorlayaıcı ama önemli olan zoru başarmak ve kadınlar her zaman buna müsait olduğu için bu mesleğide en iyi şekilde yapabilirler...abim muhasebeciydi hep yoruldum deyince kızardımseni görende bi iş yapıyo zanneder bütün gün masa başında oturmaktan başka ne yapıyon derdim şimdi çok iyi anlıyorum onu bütün gün masa başında ne yaptığını eve kendimi zor atıyorum ..herkeze saygılar ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN...
    \"Eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, \"özgürlük\" kelimesini lûgatınızdan çıkarın malcom x\"Ölümü sevmeyişimizin bir sebebi de hiçliğimizi meydana vurması olsa gerek c. şahabettin

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    belli bi kültür seviyesine gelmiş insanların hala muhasebe mesleğinin kadın mesleğimi erkek mesleğimi olduğuna tartıştığına inanamıyorum.ve hala bayan işi olmadığına söyleyen arkadaşlarımızada.risk almak konusunda sizden daha iyiyiz bile diyebilirim.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Yeni Üye

muhasebe iş ilanlarına bakarsanız misal ''ön muhasebe'' pozisyonunda eleman arayan firmaların % 90'ı bayan eleman aramaktadır. kariyer.net, elemanonline, işkur veya gazete ilanlarında görürsünüz muhakkak.

bayanların sekreterlikten sonra en kolay iş bulabildiği meslek kesinlikle muhasebedir. hatta muhasebecilik bayan mesleğidir bile denebilir sıfırdan muhasebe başlayacak erkek elemanın iş bulabilme şansı % 5 iken, bayan için % 90'dır.

bayan muhasebe elemanı evli ise çocuk yapmayı düşünüyorsa bence tek handikapıdır.

Edited by: merakli