Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBECİ FIKRASI:)))))

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Bir matematikçi, bir muhasebeci ve bir ekonomist aynı işe baş vururla......r.

Görüşmeci matematikçiye sorar:

- iki kere iki kaç eder?.

Matematikçi cevap verir:

- Dört!.

Görüşmeci sorar:

- Kesin dört mü?

Matematikçi kendinden emin cevaplar:

- Evet, kesin dört!

Matematikçi çıkar ve ekonomist odaya girer. Bu sefer görüşmeci aynı soruyu ekonomiste yöneltir.Ekonomist yanıtlar:

- Ortalama dört eder, yüzde 10 aşağya veya yukari oynayabilir, ama ortalama dört eder!.

Ekonomistte de çıkar, muhasebeci odaya girer, aynı soru ona da sorulur.Muhasebeci ayağa kalkar, kapıyı kilitler,panjurları indirir ve görüşmeciye yaklaşarak sorar:

- Kaç etsin istersiniz?
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Üye
    Nereden
    Aydın
    BU FIKRAYI ESEFLE KINIYORUM HİÇ BİR MESLEK MENSUBU BU ŞEKİLDE İŞ VE İŞLEM YAPMAZ İDARENİN BİZE BAKIŞI VE TOPLUMDAKİ GENEL BAKIŞ BU BİDE MESLEK MENSUBU OLARAK SÖZDE ESPRİ YAPMAYA ÇALIŞMISSINIZ AMA YANLIŞ BİR FIKRA ARKADAŞIM. GÜLMEYE MORALE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR AMA BİZİ AŞAĞILAYAN FIKRALARLA DEĞİL.

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun
    Alıntı yörükefe09 Nickli Üyeden Alıntı
    BU FIKRAYI ESEFLE KINIYORUM HİÇ BİR MESLEK MENSUBU BU ŞEKİLDE İŞ VE İŞLEM YAPMAZ İDARENİN BİZE BAKIŞI VE TOPLUMDAKİ GENEL BAKIŞ BU BİDE MESLEK MENSUBU OLARAK SÖZDE ESPRİ YAPMAYA ÇALIŞMISSINIZ AMA YANLIŞ BİR FIKRA ARKADAŞIM. GÜLMEYE MORALE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR AMA BİZİ AŞAĞILAYAN FIKRALARLA DEĞİL.
    ADI ÜSTÜNDE BU BİR FIKRA.AYRICA YAZARIDA BEN DEĞİLİM. HER MESLEĞİN KENDİNE GÖRE BİR FIKRASI OLUYOR İŞTE.
    ADI ÜSTÜNDE BU BİR FIKRA NİYE BU KADAR ALINDINIZ.
    Smmm. İsmail ATASEVER

\'\'Cümleler doğrudur sen doğru isen, Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.\'\' (Yunus Emre)

Üye
    Nereden
    Aydın

ASİL RUMUZLU ARKADAŞIM BİZLER DİK DURUŞUMUZLA VE ASALETİMİZLE BİR YERLERE GELDİK KİMSEYİ SATMADIK SATILMADIK ÇÜNKÜ BİZLER (SM-SMMM-YMM) ÜLKEMİZİ SEVİYORUZ.

Müdavim Üye
    Nereden
    YOZGAT/Sorgun

YA ALLAH AŞKINA NERELERE ÇEKTİN. SEN FIKRANIN TANIMINI BİLMİYORSUN SANIRIM....
    Smmm. İsmail ATASEVER

Ziyaretci

Çok eski bir fıkradır...Bilmeyen yoktur sanırım..Ben bu fıkrayı 1980'lerde duymuştum..

Ziyaretci
    arkadaşlar en ufak şeylerden alınır olduk. sonuçta bir fıkra. bu kadar büyütmemek gerekir diye düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Bilmiyorum ne yazsam şu tabloya ama en doğru söz fıkrayı okuyup yorumlara bakarsak gülsemmi ağlasammı denilecek bir durum
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Yeni Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    - Kaç etsin istersiniz?

Evet sonuçta bir fıkra. Ama sadece bir fıkra değil. Aynı zamanda toplumun muhasebeciyi ne gözle gördüğünün açık bir ispatı. İşte bu sebeple neden saygın bir meslek haline gelemediğimiz, neden MB ile mükellef arasında sıkıştığımız sorusununda cevabı bir nebzede olsa fıkranın içinde gizli.
    Paylaşmak Şükretmektir.
    [url=\"http://www.muhasebem.net\"]Muhasebem.net[/url]

Üye
    Nereden
    Bursa
    başka fıkramı bulamadınız hele hele kurumlardan yeni çıkmışız bitime 12 dk kala uzatma olmuş herkes tepkili sinirli zaten bu fıkranın ne yeri ne de zamanı.