merhabalar sevgili arkadaşlar.
kdv iadesi hakkında bir sorunum var ama bu gibi durumlarla karşı karşıya kalanlar varsa yardım bekliyorum.

2009 yılı içerisinde 2008 yılına ait kesmiş olduğumuz tevkifatlı faturalardan dolayı vergi dairesinden yaklaşık 75000 TL mahsup talebimiz olmuştur.dosyanın incelenmesi sonucunda indirim listelerimizde çıkan 3 adet firmanın sahte fatura düzenlediği gerekçesiyle tenzili istenmiştir.Bizde bu firmalardan olan alışlarımızı ihtirazi kayıtla düzeltmelerini yaptık ve 75000 TL lik mahsup talebimiz 40.000 TL ye düşmüştür.daha sonra bu firmalarla ilgili olarak vrgi mahkemesine müraacat ettik dava yeni sonuçlandı ve lehimize sonuçlandı.muhtemelen vergi dairesi temyize gidicektir.Asıl konu şu ki mahsup talebimiz olan 75000 TL nin kalan kısmı 40,000 tl yi talep etmek için vergi dairesine müracat ettiğimizde vergi dairesi yeminli mali müşavirin tenzil ettiği kdv yi biz nasıl mahsup edelim diyerekten geri çevirdi.dava sonucunda benim talebimden kalan 40.000 tl mahjsubumun iadesi için ne yapmalıyım.
herkese teşekkür ederim