Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: B- İNCELEME SAFHALI,PİŞM. VE KENDİLİĞİNDEN BEYAN

Üye
    Nereden
    istanbul
    üstadlar bilançoya tabi derneğin 2008/3-4-5 kdv beyanlarını boş olarak vereceğim kss ve 6111 i seçerek göndereceğim mükellef grubundan hangisini seçmem gerekiyor? dernek kurumlara tabi sermaye şirketi kısmını mı seçmem gerekiyor?

Üye
    Arkadaşlar kolay gelsin banada yardımcı olursanız sevinirim 2008 yılında 6 adet kdv verdim hem uscz hemde öuscz kestiği için artık vermedim 6111 sayılı yasa geldi beyan vermek istedim 2009 ocak ayına ait kdv verince 760,00 tl öuszc birde uscz kesiyo mükellef nakliyeci esenlere bağlı aylık kdv veriyo neden aylık maliyeyi aradım bana öyle gerekiyo dediler şimdi kalan 12 adet kdv geçici ve yıllık vergiler içinde 760 tl ceza kesecek bu durumda neler yapmam gerek beyannameleri nasıl vereyim nasıl bi yol izlemem gerek yasadan önce vermiş olduğum 6 adet kdv için ne yapmalıyım mükellef herhangi bir beyanname vermemişti şimdiye kadar verdiklerim hariç bana yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin başarılar
    engin

Üye
    beyannameleri düzenlesemmi acaba kesilen cezalar ne olacak neler yapmam gerek
    engin

Kıdemli Üye
    Nereden
    Konya
    Merhaba...

Bir mükellefimin 2010 yılına ait defterleri kanunun yayımı tarihinden önce incelemeye alındı. İnceleme sonucu geçen hafta elimize geçti ve 2010 yılı için YGV ve Geçici Vergi matrah farkı bulundu.

Şimdi, bu YGV için 6111 den yararlanmak istiyoruz fakat Kanunun kapsamına girip girmediği konusunda muallakta kaldık.

2010 yılı YGV beyannamesi 2011/Mart döneminde verileceği için 6111 Kanun kapsamına girmemekte midir ?

Yoksa Kanun yayınlandığı tarihte vergi incelemesi devam ettiği ve daha henüz sonuçlandığı için kanun kapsamında mıdır?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Yeni Üye
    31.12.2010'da mükellefiyet sonra ermiş. terkinden önceki son 6 ay faaliyet olmadığı için beyanname verilmemiş.

boş beyanname verilecek. kdv-geçici-yıllık gv. bunlar için ceza gelir mi. 6111 tebliğinde 2010'un son 3 ayı dahil değil gibi anlaşılıyor.Edited by: ggmagduru